Zupełnie nowa seria A – Pracujący bohater

12.06.2017
Legendarna seria A ciągników Valtra wkroczyła w czwartą generację, idąc śladem ciągników N4, T4 i S4.
Legendarna seria A ciągników Valtra wkroczyła w czwartą generację, idąc śladem ciągników N4, T4 i S4. Nowa seria ciągników A4 jest produkowana w fabrykach
Valtra, po raz pierwszy zarówno w Finlandii, jak i Brazylii. Pozwala to Valtrze oferować szeroki zakres modeli o mocy od 75 do 130 koni mechanicznych, gwarantując tym
samym idealny ciągnik dla indywidualnych potrzeb klientów.
Po tym, jak Valtra wprowadziła czwartą generację ciągników z serii S, T i N, wprowadzenie ciągników czwartej generacji serii A było już tylko kwestią czasu. Seria A wraz z jej poprzednikami od początku stanowiła istotną część oferty Valtry. We wczesnych latach działalności, Valtra zdobyła renomę jako producent małych, zwrotnych i wielofunkcyjnych ciągników.

Wcześniejsza generacja serii A oferowała dwa modele o mocy od 88 do 101 koni mechanicznych oraz trzy mniejsze modele o mocy od 50 do 78 koni mechanicznych. Czwarta generacja serii A w obecnej chwili składa się z siedmiu modeli ciągników o mocy od 75 do 130 koni mechanicznych.

Trzy- i czterocylindrowe silniki

Nowe modele czwartej generacji ciągników serii A napędzane są silnikami AGCO Power Stage 4. Trzy najmniejsze modele posiadają trzycylindrowe silniki o poj. 3,3 l., natomiast cztery największe są napędzane czterocylindrowymi silnikami o poj. 4,4 l.

Redukcja emisji spalin dokonuje się przy pomocy wydajnej i zapewniającej oszczędność miejsca technologii SCR (selektywnej redukcji katalitycznej). Jedynie najmniejszy model A74 wyposażony jest w chłodzony układ EGR. W połączeniu z całkowicie nowym układem wtrysku paliwa common rail, nowe silniki oszczędnie generują wysoką moc.

Modułowa budowa ramy

Seria A4 zawiera najnowszy modułowy system budowy ramy, który pozwala na produkcję szerokiej linii ciągników bez potrzeby rezygnacji z niektórych funkcji. Przykładowo, w trzech najmniejszych modelach rozstaw osi wynosi 2250 mm, w większych 2430 mm, a w dwóch największych 2500 mm. Podobnie, mniejsze modele ważą 3500 kg, a większe 4500 kg.

Modułowy system budowy zapewnia doskonały prześwit, cechę od dawna istotną dla użytkowników, którzy wykorzystują ciągniki w pracach leśnych, odśnieżania i zbiorów.

Niezawodna przekładnia

Ciągniki z nowej serii A4 wyposażone są w przekładnię o bardzo wysokiej sprawności: 12 biegów do przodu i 12 wstecz w 2 zakresach oraz opcjonalnie w biegi pełzające. Dostępne są dwa typy zmiany kierunku jazdy: dobrze znany i ceniony rewers elektrohydrauliczny Valtra HiTech oraz mechaniczny. Trzy najmniejsze modele oferują dwie prędkości WOM, podczas gdy cztery największe modele, trzy prędkości WOM. Wszystkie modele serii A4 posiadają napęd na cztery koła.

Operator może sam dostosować agresywność działania rewersu elektrohydraulicznego HiTech. Tradycyjne funkcje AutoTraction i HiShift w ciągnikach Valtra minimalizują użycie pedału sprzęgła.

Wydajność hydrauliki w większych modelach może wynosić do 98 litrów na minutę – wyjątkowo dużo, jak na ciągnik tej klasy. Większe modele mają również udźwig tylnego TUZ wynoszący 5,2 tony. Podnośnik jest precyzyjnie sterowany przy pomocy funkcji AutoControl.

Konstrukcja kabiny zapewnia komfortowe warunki pracy

Seria A4 jest wyposażona w zupełnie nową kabinę, która oferuje najwięcej miejsca w tej klasie ciągników. Nowa kabina jest zarówno wygodna jak i funkcjonalna, co sprawia, że ciągnik jest przyjazny i łatwy w obsłudze. Doskonałą ergonomię ciągników wspiera całkowicie elektroniczny system obsługi napędu na cztery koła, blokady mechanizmów różnicowych i podnośnika.

Widoczność z kabiny jest doskonała we wszystkich kierunkach. Fotel operatora obraca się o 180 stopni, a system sterowania został uporządkowany w logiczny sposób, co sprawia, że można się łatwo nauczyć jego obsługi.

Prawie połowa wszystkich ciągników z serii A i N jest zamawiana z fabrycznie montowanym ładowaczem czołowym. Ciągniki z serii A4 są idealne do zadań z wykorzystaniem ładowaczy czołowych, a ładowacze z nowej serii G dostępne są ze sterowaniem elektronicznym oraz linkowym.

Nowa Seria A4 została zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów SIMA 2017 w Paryżu, dnia 26 lutego. Seryjna produkcja rozpocznie się latem 2017 roku.

Cechy nowej serii A4

  • Najnowsza konstrukcja, podobna do pozostałych ciągników Valtra czwartej generacji
  • Wytwarzane zarówno w Brazylii, jak i w Finlandii
  • Bogata oferta modeli
  • Niezawodne silniki AGCO Power
  • Niezawodna przekładnia
  • Fabrycznie montowane ładowacze czołowe 
  • Ciągniki skrojone na miarę indywidualnych potrzeb klientów
  • Dostępne z atrakcyjnym finansowaniem fabrycznym AGCO Finance
  • Lokalny serwis i zespoły wsparcia szkolone przez Valtrę


« Powrót na stronę główną