Układ wspomagania prowadzenia Auto-Guide działa teraz również podczas jazdy tyłem Artykuły prasowe

24.02.2013
Układ wspomagania prowadzenia Auto-Guide działa teraz również podczas jazdy tyłem z wykorzystaniem układu TwinTrac. Układy TwinTrac i Auto-Guide 3000 wspólnie stanowią bezkonkurencyjną kombinację przeznaczoną na przykład do zbioru zielonek, prac komunalnych i zastosowań leśnych.
W układzie 3000 wykorzystano ten sam terminal, który jest używany do sterowania narzędziami rolniczymi Isobus. Oprócz standardowych rozmiarów wyświetlacza, opcjonalnie dostępny jest również 12-calowy ekran dotykowy. Unowocześniono również inne układy wspomagania zespołu prowadzenia. Na przykład umieszczona na dachu antena TopDock jest aktualnie mniejsza i lżejsza.

Układ wspomagania zespołu prowadzenia Auto-Guide jest dostępny w ciągnikach Valtra serii N (modele Versu i Direct) oraz we wszystkich modelach serii T. Instalacja Auto-Guide jest standardowym wyposażeniem ciągników z serii S oraz wyposażeniem opcjonalnym modeli serii N i T. Pakiet Auto-Guide obejmuje zarówno niezbędne zawory sterujące służące do zautomatyzowanego prowadzenia ciągnika, jak również potrzebne przewody i czujniki. W celu rozpoczęcia użytkowania systemu Auto-Guide należy zainstalować jedynie odbiornik (antenę). 

Montowany fabrycznie system wspomagania prowadzenia jest dostępny w dwóch wariantach dokładności - jeden kieruje ciągnikiem z dokładnością do metra, a drugi z dokładnością do kilku decymetrów. Ponadto dział części zamiennych Valtra dostarcza dokładniejszą wersję, która odznacza się dokładnością do kilku centymetrów. Dostępna jest również nowsza wersja zgodna z systemem “GLONASS”, która zwiększa niezawodność i precyzję, szczególnie na obszarach położonych w północnych szerokościach geograficznych.


« Powrót na stronę główną