Johanna Herlevi zdobywa mistrzostwo Europy, Matti trzeci

08.09.2010

Johanna Herlevi swoim ciągnikiem Doris zwyciężyła w kategorii Pro Stock 3500 na mistrzostwach Europy Tractor Pulling w Hőrby, Szwecja.

Wcześniej, Johanna wygrała mistrzostwa 12 lat temu. Jej brat Matti Herlevi dojechał swym ciągnikiem Caesar na III miejscu i zdobył brązowy medal.

„Na początku wyglądało to naprawdę źle, kiedy ciągnik Countdown już na starcie dwukrotnie zgasł. Na szczęście byłam pierwszym zawodnikiem, który się wyrwał do przodu, i moja pierwsza próba była po prostu testem ruchu. Cały czas byłam pewna siebie, ponieważ kiedy wreszcie za trzecim razem ruszyłam moim Dorisem, wiedziałam, w czym był problem, jak również i to, że został on rozwiązany” - mówi Johanna.  

Jej ojciec, -Pekka Herlevi, nie miał tyle szczęścia, ponieważ w jego ciągniku Sigma Power przy pierwszej próbie startu  zawiodła skrzynia biegów. Trzeci ciągnik zespołu Valtra Shell Pulling, Countdown, zajął VI miejsce. Pełny sukces ciągników Valtry został przypieczętowany przez drużynę holenderską Next Sensation, która zdobyła II miejsce.„Tydzień temu na zawodach o puchar Europy Euro Cup w Bounconville, we Francji, w ciągniku Doris uszkodzony został silnik, kiedy jedna z dysz wodnych cylindra zatkała się. Muszę przyznać, że spieszyliśmy się trochę z naprawą, ponieważ podróż z Francji do Finlandii, a potem do Szwecji zabiera sporo czasu. Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów zdołaliśmy jednak przeprowadzić kilka próbnych startów”.

W ciągnikach Doris, Sigma i Caeser zainstalowano w ostatnich tygodniach nowe turbiny, które zapewniają dodatkowe ciśnienie wspomagania 1 bar dzięki lepszym parametrom eksploatacyjnym i kilku innym ulepszeniom. Nowe opony ciągników zostały również wygładzone, częściowo poprzez jazdę długich dystansów z niskim ciśnieniem powietrza. Wyregulowano także zawory silnika.

Przed finałem Euro Cup w Bakel, Holandia, który miał się odbyć w następnym tygodniu, zespół miał przed sobą bardzo pracowity tydzień. W ogólnej klasyfikacji Euro Cup ciągnik Sigma Power utrzymuje cały czas najlepszą pozycję ze wszystkich ciągników naszego zespołu, ale trzeba będzie szybko naprawić w nim skrzynię przekładniową. Zrobimy to w warsztacie drużyny Next Sensation 

Klasyfikacja punktowa jest tak wyrównana, że zespół Valtra Shell Pulling może zając 3 pierwsze miejsca, ale może być i tak, że cały zespół wróci do domu bez medalu.


« Powrót na stronę główną