Valtra zdobywa prestiżową nagrodę w konkursie designerskim red dot Artykuły prasowe

13.11.2011

Projekt koncepcyjny ciągnika ANTS stworzony przez Valtrę w celu upamiętnienia 60 rocznicy firmy zdobył prestiżową nagrodę w konkursie red dot. ANTS zwyciężył jako projekt koncepcyjny w kategorii mobilnej.

„Ta nagroda to uznanie dla całej ekipy, która pracowała nad powstaniem koncepcji ANTS. Projekt i wszystkie detale ANTS nie powstały z powietrza – są oparte na badaniach, analizie przyszłych potrzeb i możliwych technicznie rozwiązań. Pomysły wykorzystane w projekcie ANTS mogą się dzisiaj wydawać zbyt nowoczesne, ale świat zmienia się bardzo szybko i nikt nie jest w stanie przewidzieć, co stanie się w ciągu nadchodzących dekad” - powiedział Kimmo Wihinen, Dyrektor Działu Projektów Przemysłowych Valtra.

Projekt koncepcyjny ciągnika ANTS powstał na bazie przewidywanych przyszłych potrzeb klientów. ANTS spełnia wyzwania stawiane w przyszłości, szanując przy tym tradycyjne rozwiązania Valtry. Jest dynamiczny, przyjazny użytkownikowi, można go dostosować do konkretnego zastosowania, jest sprawny i zwrotny oraz posiada doskonały stosunek mocy do masy. Nazwa ANTS to gra słów. Odnosi się do aktualnych modeli Valtra – A, N, T oraz S – ale oznacza również 'mrówki'. Mrówki są postrzegane jako wyjątkowo silne i towarzyskie owady, a koncept ANTS symbolizuje ciężką pracę prawdziwych mrówek.

Red dot to największy konkurs designerski na świecie. Oprócz ciągnika Valtry ANTS w konkursie na najlepszy projekt koncepcyjny zarejestrowano ponad 3500 zgłoszeń.


« Powrót na stronę główną