Rozpoczęła się produkcja silników w nowej fabryce AGCO Power

10.06.2013
Rozpoczęła się produkcja silników w nowej fabryce AGCO Power
Rozbudowa fabryki silników AGCO Power w fińskim Linnavuori została zakończona a produkcja seryjna idzie pełną parą. Tempo rozbudowy było równie szybkie jak decyzja o jej podjęciu.
Decyzję o rozbudowie podjęto w połowie maja 2012 roku, a prace rozpoczęły się prawie tego samego dnia. Seryjna produkcja silników rozpoczęła się w niecały rok później, czyli na początku marca 2013 roku.

Nowa fabryka produkuje silniki sześciocylindrowe, siedmiocylindrowe, oraz widlaste 12 cylindrowe jednostki o pojemnościach odpowiednio: 8,4 litra; 9,8 litra; oraz 16,8 litra, których moce wynoszą od 300 do 700 KM. Wydajność nowego zakładu wynosi 8000 silników na rok, przy dwuzmianowym systemie produkcji. Całkowita zdolność produkcyjna zakładów w Linnavuori sięga teraz 50.000 jednostek napędowych rocznie.

Większość silników budowanych w nowym zakładzie znajduje zastosowanie w ciągnikach rolniczych, kombajnach AGCO i innych urządzeniach. Ponadto są również stosowane przez innych producentów maszyn. AGCO Power specjalizuje się w produkcji jednostek napędowych maszyn i urządzeń poruszających się w terenie, agregatów pompowych, generatorów prądu oraz do zastosowań morskich. Fabryka w Linnavuori nie buduje silników do samochodów ciężarowych lub autobusów, skupiając się na specyficznych wymaganiach stawianych maszynom terenowym.

Fińska fabryka ciągników Valtra w Suolahti tradycyjnie stosuje wyłącznie silniki produkowane przez fabrykę AGCO Power dawniej znaną jako Sisu Diesel.


« Powrót na stronę główną