Valtra poszerza gamę modeli serii A o sześć nowych ciągników o mocy poniżej 100 KM Artykuły prasowe

04.09.2013
Nowe modele małych ciągników serii A
Valtra poszerza gamę ciągników serii A, wprowadzając na rynek mniejsze modele. Zwrotne ciągniki wyposażone w trzycylindrowy silnik to idealne maszyny ogólnego zastosowania, które znajdą zastosowanie w rolnictwie, sadownictwie i podczas prac ziemnych.
Nowe modele zwiększą udział firmy Valtra w segmencie małych ciągników: ponad połowa wszystkich ciągników sprzedawanych na rynkach europejskich to maszyny o mocy nieprzekraczającej 100 KM. Informacja ta jest szczególnie istotna dla importerów i dealerów produktów marki Valtra: obecnie w ofercie firmy Valtra znajdują się ciągniki o mocy od 50 do 400 KM, co pozwala fińskiemu producentowi zaspokoić potrzeby jeszcze większej grupy klientów.

Modele serii A obejmują wersje Kompaktową i Sadowniczą. Ciągniki Kompaktowe A63 i A73 są dostępne z kabiną lub bez. Z kolei model Kompaktowy A53 i wszystkie warianty Sadowniczego zostały wyposażone w kabiny otwarte. Szerokość modeli Sadowniczych to zaledwie 1,6 metra, co sprawia, że idealnie nadają się do na przykład do prac sadowniczych.

Najmniejszym modelem jest A53, który dysponuje mocą 50 KM. Model A63 jest napędzany turbodoładowanym silnikiem z chłodnicą międzystopniową, który rozwija moc 68 KM. Największym modelem jest A73, rozwijający moc 78 KM. Wszystkie ciągniki są wyposażone w niezawodną przekładnię 12+12R marki Valtra z synchronizowanym nawrotnikiem i biegiem pełzającym. WOM może się obracać z dwiema prędkościami. Zawieszenie narzędzia jest sterowane mechanicznie.

We wszystkich modelach zastosowano napęd na cztery koła i hydrauliczne hamulce wielotarczowe. Ciągniki mają dwa bloki hydrauliczne. Otwarta kabina jest wyposażona w pałąk zabezpieczający przed skutkami wywrócenia, a w modelach Kompaktowych można zamontować zdejmowany dach. Wersje z kabiną zamkniętą powstały na bazie tradycyjnych kabin stosowanych w ciągnikach Valtra serii A. Oferują ergonomiczne stanowisko pracy z klimatyzacją i dostępem z obu stron ciągnika. 

Nowe małe modele serii A:

  Standardowa moc maks. w KM/kW / maks. moment obrot. w Nm
A53  50/37/196 
A63  68/50/285 
A73  78/58/310 

 

 


« Powrót na stronę główną