Valtra wprowadza nowe modele serii N Artykuły prasowe

29.08.2013
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Valtra rozszerza serię N o nowe modele. Traktor N103.4 to model z silnikiem czterocylindrowym, stanowiący alternatywę dla ciągników z segmentu niskich mocy, który uzupełnia niezwykle popularną serię kompaktowych modeli N103.
Większy model N103.4 to doskonały ciągnik do pracy z ładowaczem czołowym, który oferuje szeroką gamę dodatkowego wyposażenia i funkcji. Silnik AGCO Power SCR o pojemności 4,4 litra rozwija bardzo duży moment obrotowy w dolnym zakresie obrotów i charakteryzuje się niezwykle niskim zużyciem paliwa. Moc maksymalna obu modeli jest taka sama i wynosi 111 KM.

Model N103.4 może być wyposażony w trójstopniową przekładnię HiTech lub pięciostopniową przekładnię HiTech5. Podobnie jak modele N113 i N123 nowy model może być wyposażony w sprzęgło hydrokinetyczne HiTrol, które umożliwia płynne załączanie napędu i eliminuje przeciążenia występujące w przekładni. Sprzęgło hydrokinetyczne HiTrol może być również montowane w modelach N93 i N103 z silnikiem trzycylindrowym. To unikalne rozwiązanie Valtry zwiększa efektywność wykorzystania ładowacza czołowego popularnie stosowanego w modelach serii N.

Gama modeli z przekładnią Versu i Direct została rozszerzona o jednostki mniejszej mocy z serii N — N123 Versu i N123 Direct. Ciągniki zostały wyposażone w najmocniejszy układ hydrauliczny – load sensing, w tej klasie mocy (wydajność 115 l/min lub 160 l/min). W skład układu wchodzą dwa niezależne obwody, co jest cechą pożądaną przez większość nabywców. Przekładnia bezstopniowa modelu Direct i wysoce zautomatyzowana przekładnia modelu Versu radykalnie zwiększają gamę zastosowań modeli serii N.

Modele N123 Versu i Direct mogą posiadać takie samo wyposażenie i funkcje jak większe ciągniki serii N, m.in. w układ jazdy tyłem TwinTrac, kabinę SVC o zwiększonym polu widzenia, montowany fabrycznie ładowacz czołowy, układ nawigacji AutoGuide 3000 lub wyposażenie do pracy w lesie, takie jak kabina przystosowana do pracy w lesie, specjalne opony czy stalowy zbiornik paliwa. Flagowym ciągnikiem jest model N163, który rozwija moc 171 KM i moment obrotowy 700 Nm (z doładowaniem).

Valtra oferuje rolnikom i przedsiębiorcom doskonałe ciągniki średniej klasy z wieloma opcjami wyposażenia. Wszystkie ciągniki Valtra mają wspólną cechę, polegającą na indywidualnym dostosowaniu do potrzeb nabywcy. Kolejnym atutem jest kompleksowy pakiet części zamiennych, usług związanych z obsługą serwisową oraz atrakcyjna oferta finansowania fabrycznego.

  Standardowa moc max. KM/moc z doładowaniem KM/standardowy moment obrotowy Nm/moment obrotowy z doładowaniem Nm 
N103.4  111/121/460/490
N123 Direct i Versu  135/143/540/560

 


« Powrót na stronę główną