MOC I ZWROTNOŚĆ W
KOMPAKTOWEJ MASZYNIE

MOC I ZWROTNOŚĆ W
KOMPAKTOWEJ MASZYNIE

Versu

Pięć przełożeń pod obciążeniem, hydraulika "load-sensing" oraz doskonała komfort pracy operatora.

Direct

Wydajny i ergonomiczny przekładnia bezstopniowa oraz hydraulika "load sensing"

HiTech 5

Przyjazna użytkownikowi pięciobiegowa zmiana przełożeń pod obciążeniem oraz prosta hydraulika.

HiTech

Niezawodna trzybiegowa zmiana przełożeń pod obciążeniem oraz prosta hydraulika.

Valtra Seria N

Seria N oferuje najlepszą wydajność i wybór opcji dostępnych dla ciągnika średniej wielkości.

Produktywność wymaga wszechstronności

Valtra Seria N jest idealnym przykładem Nordyckiej praktyczności, można go używać cały rok nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Seria N, dzięki kompaktowej budowie i zakresie mocy do 163 koni mechanicznych to idealne rozwiązanie do większości zadań w gospodarstwach, oraz dla zastosowań komunalnych i leśnych, zgodnie z filozofią Valtry. 


Pobierz broszurę [12.65 MB]

Zalety Serii N w pigułce

 • Doskonały do prac z ładowaczem czołowym
 • Niezawodny silnik AGCO Power we wszystkich modelach
 • Przestronna i ergonomiczna kabina zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach
 • Podłokietnik Valtra ARM - ergonomicznie rozmieszczone przełączniki w modelach Versu i Direct
 • Ciche środowisko pracy - poziom hałasu poniżej 70 dB
 • Układ jazdy tyłem TwinTrac opcjonalny we wszystkich modelach
 • Opcjonalnie telemetria AgCommand™
Powrót do góry

Cztery rodzaje ciągników dla wymagających użytkowników

Ciągniki z serii N są dostępne w czterech różnych wersjach: VersuDirectHiTech 5 i HiTech.

Versu - Wygodna jazda

 • Pięć biegów zmienianych pod obciążeniem - 30 przełożeń w obu kierunkach
 • Ergonomiczny podłokietnik operatora Valtra ARM z łatwym dostępem do zmiany biegów, tempomatów, hydrauliki, przełączników podnośnika i układu zarządzania pracą na uwrociach
 • Proste i wygodne prowadzenie ciągnika dzięki funkcjom automatycznej pracy skrzyni biegów i wspomagania hamulców
 • Hydraulika Load sensing (reagująca na obciążenie) o wydajności 115 l/min lub 160 l/min
 • Przekładnia i hydraulika korzystają z oddzielnych obiegów oleju
 • Automatyczne sterowanie i systemy telemetryczne dostępne opcjonalnie

Posiadasz ciągnik Versu serii N?
Znajdź informacje o swojej maszynie

Model Maksymalna moc w KM (kW)
standardowa/zwiększona
Maks. moment obrotowy Nm
standardowy/zwiększony
Moc hydrauliki l/min
standard (opcja)
N123 135 (99) / 143 (105) 540/560 115 (160)
N143 152 (112) / 160 (118) 600/650 115 (160)
N163 163 (120) / 171 (126) 650 / 700 115 (160)
Pobierz specyfikacje techniczne tych modeli
open

Dowiedz się w jaki sposób dostosować ciągnik Versu aby pasował do twoich zadań w pracy.

Przygotowanie gleby i transport

Zwiększony komfort pracy
By dodatkowo zwiększyć komfort w czasie transportu i długich dni pracy w polu, ciągniki serii N z przekładnią Versu mogą zostać wyposażone w zawieszenie przedniej osi oraz czteropunktowe zawieszenie kabiny. Automatyczna klimatyzacja, fotel operatora Valtra Evolution Seat i oświetlenie robocze Xenon zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy dla operatora.

Doskonała wydajność nawet przy wymagającej pracy
W sytuacjach, gdy nawet doskonale zaprojektowane ciągniki Valtra wymagają modyfikacji możemy już w fabryce wyposażyć je w dodatkowe obciążniki dolne, w kołach tylnych lub na przodzie ciągnika. Opcja prędkości transportowej dodatkowo zwiększa wydajność na polu i w transporcie. Większe ciągniki z serii N mogą być wyposażone w przekładnię pozwalającą na rozwijanie prędkości 40km/h przy zredukowanych obrotach silnika (prędkość ekonomiczna EcoSpeed). W naszej fabryce możesz także zamówić opony drogowe lub leśne dla swojego ciągnika.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń operatora
Ciągniki Valtra dbają o Twoje bezpieczeństwo, dzięki takim elementom konstrukcyjnym jak: łatwy dostęp do kabiny, pasy bezpieczeństwa, ergonomicznie elementy sterowania TUZ, niezawodny układ hamulcowy czy główny wyłącznik prądu. Dostępne są także dodatkowe opcje, które zmniejszają ryzyko wypadku i obrażeń. W zależności od kraju do którego ciągnik ma być przeznaczony, ciągnik może zostać wyposażony w system hamulców pneumatycznych lub hydraulicznych, zaś kabina może zostać wyposażona w gaśnicę, hamulec bezpieczeństwa, żółtą lampę ostrzegawczą, dodatkowe oświetlenie robocze Xenon i wiele innych.

Praca na użytkach zielonych

Zwiększony komfort pracy
Ciągniki z serii N oferują dodatkowe opcje amortyzacji kabiny oraz przedniej osi, a także szereg różnych udogodnień zwiększających komfort pracy w kabinie. Pracując z kosiarką z kondycjonerem lub kosiarką bijakową zwiększymy ergonomię i wydajność pracy jednocześnie, zmniejszając czas pracy dzięki układowi jazdy tyłem TwinTrac.

Kompatybilne nawet z większymi maszynami
Ciągniki Valtra dysponują doskonałym udźwigiem zarówno na przednim jak i tylnym TUZ-ie. Poza bardzo dobrym stosunkiem mocy do masy ciągnika można zamontować także dodatkowe obciążniki dolne i obciążniki kół tylnyc, lub obciążnik przedni, dzięki czemu przyczepność zostaje zachowana nawet przy dużych maszynach. Dodatkowe wyjścia hydrauliki zewnętrznej sprawiają, że Valtra nie ma sobie równych. Dzięki złączu ISOBUS możesz mieć pełną kontrolę nad urządzeniami instalowanymi z przodu i z tylu ciągnika.

Zwiększona wydajność, szybsza i jeszcze bardziej precyzyjna praca
Wykorzystanie czterocylindrowego ciągnika o dużej mocy, takiego jak N163 czy N143 przy pracach w większości wykonywanych przez ciągniki sześciocylindrowe, pozwala na zmniejszenie ugniatania gleby. W trosce o jakość gleby można zamówić ciągnik ze specjalnymi, szerokimi oponami oraz systemem sterowania automatycznego Auto-Guide 3000, który pozwala zredukować nakładające się na siebie przejazdy. Kosząc z wykorzystaniem układy jazdy tyłem Valtra TwinTrac, możesz dodatkowo zaoszczędzić dużo czasu (aż do 24 godzin w ciągu jednego sezonu!).

Praca ładowaczem czołowym

Płynna praca z przerwami
Ciągniki z serii N mają szeroki wybór przekładni, dzięki którym nie ma potrzeby częstego zmieniania biegów. Łącząc programowalną przekładnię nawrotną w połączeniu z dodatkową opcją sprzęgła hydrokinetycznego pozwala na niezwykłą precyzję przy pracy wymagającej częstego zatrzymywania się i ruszania.

Wszechstronne zastosowanie ciągników
Ciągniki Valtra mogą zostać dostosowane do wielu różnych zadań w gospodarstwie. Szeroki wybór ładowaczy czołowych i innych urządzeń ładujących dostępnych fabrycznie. Przyłączanie i odłączanie ładowaczy jest niezwykle proste.

Doskonała zwrotność nawet w ciasnych przestrzeniach
Ciągniki z serii N są niewielkie i bardzo zwrotne, dzięki czemu sprawdzają się nawet na ciasnych przestrzeniach. Zainstalowane fabrycznie ładowacze czołowe Valtra są idealnie dopasowane do budowy ciągnika, co zapewnia pełną skrętność kół i mały promień skrętu nawet w czasie używania ładowacza czołowego.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń kierowcy
Ciągniki Valtra dysponują szeregiem rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewniają bezpieczeństwo operatora, takich jak: łatwo dostępna kabina, poliwęglanowe szyby, główny wyłącznik prądu, czujnik nacisku na siedzeniu kierowcy, awaryjny wyłącznik WOM z tyłu ciągnika. Ciągnik można dodatkowo wyposażyć w pas bezpieczeństwa dla pasażera, gaśnicę, hamulec awaryjny, sygnalizator cofania i wiele innych.

Prace komunalne i budowlane

Zwiększony komfort pracy
By dodatkowo zwiększyć komfort w czasie pracy w transporcie i długich dni pracy w polu ciągniki serii N z przekładnią Versu mogą zostać wyposażone w hydropneumatyczne zawieszenie przedniej osi oraz czteropunktowe zawieszenie kabiny. Automatyczna klimatyzacja, fotel operatora Valtra Evolution Seat i oświetlenie robocze Xenon zapewniają operatorowi większy komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy.

Wszechstronne zastosowanie ciągników
Ciągniki Valtra mogą zostać dostosowane do wielu różnych zadań, dzięki czemu możesz wykorzystywać ich pełny potencjał przez cały rok. W fabryce mamy wiele dostępnych opcji, które zmienią Twój ciągnik Valtra w całoroczną maszynę do prac komunalnych, od kabiny ze świetną widocznością boczną przez skrętny przedni TUZ Valtra LH Link, ładowacz czołowy, przedni WOM, opony drogowe, ogumienie do pracy w lesie oraz przygotowanie do zastosowania złącza ISOBUS i wiele innych.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń operatora
Ciągniki Valtra dysponują szeregiem rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewniają bezpieczeństwo operatora, takich jak: przestronna i łatwo dostępna kabina, poliwęglanowe szyby, główny wyłącznik prądu, czujnik nacisku na siedzenie operatora, awaryjny wyłącznik WOM z tyłu ciągnika. W zależności od kraju do którego ciągnik ma być przeznaczony, ciągnik może zostać wyposażony w system hamulców pneumatycznych lub hydraulicznych, kabina natomiast może być wyposażona w gaśnice proszkową, hamulec bezpieczeństwa, jedna lub dwie żółte lampy ostrzegawcze , dodatkowe oświetlenie robocze Xenon, sygnalizator cofania i wiele innych.

 

Praca w lesie

Specjalistyczne maszyny o zwiększonej wartości odsprzedaży
W okresowych pracach leśnych zmodyfikowane ciągniki Valtra są idealną alternatywą dla wyspecjalizowanych maszyn leśnych. Valtra i jej partnerzy proponują szeroką gamę opcji i maszyn, które zmieniają Twój ciągnik Valtra w profesjonalne urządzenie do ścinania, zbierania, przewożenia, rozdrabniania lub koszenia.

Niezawodne działanie nawet w trudnym terenie
Dzięki budowie i przemyślanemu projektowi ciągników Valtra, są one idealne do zastosowań leśnych: duży prześwit, gładki dół, doskonała widoczność z kabiny, znakomita ergonomia i siedzenie operatora, które obraca się o 180 stopni w standardzie. Dodatkowo możesz wyspecjalizować swój ciągnik za pomocą wyposażenia i akcesoriów, które ochronią Ciebie i Twój ciągnik: stalową ramową zabudowę spodu ciągnika, stalowy zbiornik paliwa, wzmocnioną kabinę, wyspecjalizowane leśne opony i wiele innych.

Wysoka wydajność układu hydrauliki dla jak najlepszych rezultatów
Wszystkie ciągniki z serii N mogą zostać wyposażone w pompę hydrauliki o zwiększonej wydajności. Jeśli potrzebujesz jej jeszcze więcej, partnerzy Valtry oferują specjalnie zaprojektowane urządzenia hydrauliczne, takie jak na przykład urządzenia kontrolujące głowicę ścinkową.

close

TwinTrac

Valtra’s unique reverse drive system TwinTrac includes double controls with pedals and a steering wheel at the rear of the cab for work in the reverse driving direction. You can easily change working direction without leaving the driver’s seat. In the reverse driving position, you get an excellent overview of the implement and the work you are doing.

TwinTrac not only improves the operator's ergonomics, but it allows for time savings of 10-30% in selected tasks.

Read more about TwinTrac

Powrót do góry

Direct - Bezstopniowa moc

 • Wydajna, zmodernizowana przekładnia stworzona w Finlandii
 • Doskonała oszczędność paliwa: ciągnik automatycznie dostosowuje prędkość obrotową silnika do obciążenia i pracuje na najniższych możliwych obrotach.
 • Pełna kontrola i wysoka moc uciągu nawet przy prędkościach tak niskich jak 10 m/h.
 • Ergonomiczny podłokietnik operatora Valtra ARM z łatwym dostępem do ustawień przekładni bezstopniowej, tempomatów, hydrauliki, przełączników podnośnika i układu zarządzania pracą na uwrociach
 • Hydraulika Load sensing (reagująca na obciążenie) o wydajności 115 l/min lub 160 l/min
 • Przekładnia i hydraulika korzystają z oddzielnych obiegów oleju
 • Automatyczne sterowanie i systemy telemetryczne dostępne opcjonalnie

Posiadasz ciągnik Direct serii N?
Znajdź informacje o swojej maszynie

Model Maksymalna moc w KM (kW)
standardowy/zwiększony
Maks. moment obrotowy Nm
standardowy/zwiększony
Moc hydrauliki l/min
standard (opcja)
N123 135 (99) / 143 (105) 540/560 115 (160)
N143 152 (112) / 160 (118) 600/650 115 (160)
N163 163 (120) / 171 (126) 650 / 700 115 (160)
Pobierz specyfikacje techniczne tych modeli
open

Dowiedz się w jaki sposób dostosować ciągnik Direct, aby pasował do twoich zadań w pracy.

Przygotowanie gleby i transport

Zwiększony komfort pracy
By dodatkowo zwiększyć komfort w czasie transportu i długich dni pracy w polu, ciągniki serii N z przekładnią Direct mogą zostać wyposażone w zawieszenie przedniej osi oraz czteropunktowe zawieszenie kabiny. Automatyczna klimatyzacja, fotel operatora Valtra Evolution Seat i oświetlenie robocze Xenon zapewniają kierowcy większy komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy.

Doskonała wydajność nawet przy wymagającej pracy
W sytuacjach, gdy nawet doskonale zaprojektowane ciągniki Valtra wymagają modyfikacji możemy już w fabryce wyposażyć je w dodatkowe obciążniki dolne, w kołach tylnych lub na przodzie ciągnika. Opcja prędkości transportowej dodatkowo zwiększa wydajność na polu i w transporcie. Większe ciągniki z serii N mogą być wyposażone w przekładnię pozwalającą na rozwijanie prędkości 40km/h przy zredukowanych obrotach silnika (prędkość ekonomiczna EcoSpeed). W naszej fabryce możesz także zamówić opony drogowe lub leśne dla swojego ciągnika.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń operatora
Ciągniki Valtra dbają o Twoje bezpieczeństwo, dzięki takim elementom konstrukcyjnym jak: łatwy dostęp do kabiny, pasy bezpieczeństwa, ergonomicznie elementy sterowania TUZ, niezawodny układ hamulcowy czy główny wyłącznik prądu. Dostępne są także dodatkowe opcje, które zmniejszają ryzyko wypadku i obrażeń operatora. W zależności od kraju do którego ciągnik ma być przeznaczony, ciągnik może zostać wyposażony w system hamulców pneumatycznych lub hydraulicznych, zaś kabina może zostać wyposażona w gaśnicę, hamulec bezpieczeństwa, żółtą lampę ostrzegawczą, dodatkowe oświetlenie robocze Xenon i wiele innych.

 

Praca na użytkach zielonych

Zwiększony komfort pracy
Ciągniki z serii N oferują dodatkowe opcje amortyzacji kabiny oraz przedniej osi, a także szereg różnych udogodnień zwiększających komfort pracy w kabinie. Pracując z kosiarką z kondycjonerem lub kosiarką bijakową zwiększymy ergonomię i wydajność pracy jednocześnie, zmniejszając czas pracy dzięki układowi jazdy tyłem TwinTrac.

Kompatybilne nawet z większymi maszynami
Ciągniki Valtra dysponują doskonałym udźwigiem zarówno na przednim jak i tylnym TUZ-ie. Poza bardzo dobrym stosunkiem mocy do masy ciągnika można zamontować także dodatkowe obciążniki dolne i obciążniki kół tylnyc, lub obciążnik przedni, dzięki czemu przyczepność zostaje zachowana nawet przy dużych maszynach. Dodatkowe wyjścia hydrauliki zewnętrznej sprawiają, że Valtra nie ma sobie równych. Dzięki złączu ISOBUS możesz mieć pełną kontrolę nad urządzeniami instalowanymi z przodu i z tylu ciągnika.

Zwiększona wydajność, szybsza i jeszcze bardziej precyzyjna praca
Wykorzystanie czterocylindrowego ciągnika o dużej mocy, takiego jak N163 czy N143 przy pracach w większości wykonywanych przez ciągniki sześciocylindrowe, pozwala na zmniejszenie ugniatania gleby. W trosce o jakość gleby można zamówić ciągnik ze specjalnymi, szerokimi oponami oraz systemem sterowania automatycznego Auto-Guide 3000, który pozwala zredukować nakładające się na siebie przejazdy. Kosząc z wykorzystaniem układy jazdy tyłem Valtra TwinTrac, możesz dodatkowo zaoszczędzić dużo czasu (aż do 24 godzin w ciągu jednego sezonu!)

Praca ładowaczem czołowym

Płynna praca z przerwami
Ciągniki z serii N mają szeroki wybór przekładni, dzięki którym nie ma potrzeby częstego zmieniania biegów. Łącząc programowalną przekładnię nawrotną w połączeniu z dodatkową opcją sprzęgła hydrokinetycznego pozwala na niezwykłą precyzję przy pracy wymagającej częstego zatrzymywania się i ruszania.

Wszechstronne zastosowanie ciągników
Ciągniki Valtra mogą zostać dostosowane do wielu różnych zadań w gospodarstwie. Szeroki wybór ładowaczy czołowych i innych urządzeń ładujących dostępnych fabrycznie. Przyłączanie i odłączanie ładowaczy jest niezwykle proste.

Doskonała zwrotność nawet w ciasnych przestrzeniach
Ciągniki z serii N są niewielkie i bardzo zwrotne, dzięki czemu sprawdzają się nawet na ciasnych przestrzeniach. Zainstalowane fabrycznie ładowacze czołowe Valtra są idealnie dopasowane do budowy ciągnika, co zapewnia pełną skrętność kół i mały promień skrętu nawet w czasie używania ładowacza czołowego.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń kierowcy
Ciągniki Valtra dysponują szeregiem rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewniają bezpieczeństwo operatora, takich jak: łatwo dostępna kabina, poliwęglanowe szyby, główny wyłącznik prądu, czujnik nacisku na siedzeniu kierowcy, awaryjny wyłącznik WOM z tyłu ciągnika. Ciągnik można dodatkowo wyposażyć w pas bezpieczeństwa dla pasażera, gaśnicę, hamulec awaryjny, sygnalizator cofania i wiele innych.

Prace komunalne i budowlane

Zwiększony komfort pracy
By dodatkowo zwiększyć komfort w czasie pracy w transporcie i długich dni pracy w polu ciągniki serii N z prekładnią Direct mogą zostać wyposażone w hydropneumatyczne zawieszenie przedniej osi oraz czteropunktowe zawieszenie kabiny. Automatyczna klimatyzacja, fotel operatora Valtra Evolution Seat i oświetlenie robocze Xenon zapewniają operatorowi większy komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy.

Wszechstronne zastosowanie ciągników
Ciągniki Valtra mogą zostać dostosowane do wielu różnych zadań, dzięki czemu możesz wykorzystywać ich pełny potencjał przez cały rok. W fabryce mamy wiele dostępnych opcji, które zmienią Twój ciągnik Valtra w całoroczną maszynę do prac komunalnych, od kabiny ze świetną widocznością boczną przez skrętny przedni TUZ Valtra LH Link, ładowacz czołowy, przedni WOM, opony drogowe, ogumienie do pracy w lesie oraz przygotowanie do zastosowania złącza ISOBUS i wiele innych.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń operaotra
Ciągniki Valtra dysponują szeregiem rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewniają bezpieczeństwo operatora, takich jak: przestronna i łatwo dostępna kabina, poliwęglanowe szyby, główny wyłącznik prądu, czujnik nacisku na siedzeniu kierowcy, awaryjny wyłącznik WOM z tyłu ciągnika. W zależności od kraju do którego ciągnik ma być przeznaczony, ciągnik może zostać wyposażony w system hamulców pneumatycznych lub hydraulicznych, kabina natomiast może być wyposażona w gaśnice proszkową, hamulec bezpieczeństwa, jedna lub dwie żółte lampy ostrzegawcze , dodatkowe oświetlenie robocze Xenon, sygnalizator cofania i wiele innych.

 

Praca w lesie

Specjalistyczne maszyny o zwiększonej wartości odsprzedaży
W okresowych pracach leśnych zmodyfikowane ciągniki Valtra są idealną alternatywą dla wyspecjalizowanych maszyn leśnych. Valtra i jej dealerzy proponują szeroką gamę opcji i maszyn, które zmieniają Twój ciągnik Valtra w profesjonalne urządzenie do ścinania, zbierania, przewożenia, rozdrabniania lub koszenia.

Niezawodne działanie nawet w trudnym terenie
Dzięki budowie i przemyślanemu projektowi ciągników Valtra, są one idealne do zastosowań leśnych: duży prześwit, gładki dół, doskonała widoczność z kabiny, znakomita ergonomia i siedzenie operatora, które obraca się o 180 stopni w standardzie. Dodatkowo możesz wyspecjalizować swój ciągnik za pomocą wyposażenia i akcesoriów, które ochronią Ciebie i Twój ciągnik: stalową ramową zabudowę spodu ciągnika, stalowy zbiornik paliwa, wzmocnioną kabinę, wyspecjalizowane leśne opony i wiele innych.

Wysoka wydajność układu hydrauliki dla jak najlepszych rezultatów
Wszystkie ciągniki z serii N mogą zostać wyposażone w pompę hydrauliki o zwiększonej wydajności. Jeśli potrzebujesz jej jeszcze więcej, partnerzy Valtry oferują specjalnie zaprojektowane urządzenia hydrauliczne, takie jak na przykład urządzenia kontrolujące głowicę ścinkową.

close

TwinTrac

Valtra’s unique reverse drive system TwinTrac includes double controls with pedals and a steering wheel at the rear of the cab for work in the reverse driving direction. You can easily change working direction without leaving the driver’s seat. In the reverse driving position, you get an excellent overview of the implement and the work you are doing.

TwinTrac not only improves the operator's ergonomics, but it allows for time savings of 10-30% in selected tasks.

Read more about TwinTrac

Powrót do góry

HiTech 5 - zmiana pięciu przełożeń - przyjazna użytkownikowi

 • Pięć biegów zmienianych pod obciążeniem - do 30 przełożeń w obu kierunkach
 • Funkcje przekładni sterowane przyciskami na ergonomicznie umieszczonej dźwigni.
 • Proste i wygodne prowadzenie ciągnika dzięki funkcjom automatycznej pracy skrzyni biegów
 • Automatyczne przełączanie czterech głównych zakresów – dźwignia zmiany biegów nie jest wymagana
 • Opcjonalne sprzęgło hydrokinetyczne HiTrol zapewnia płynne ruszanie i zatrzymywanie się
 • Otwarty układ hydrauliczny, mechanicznie sterowane zawory
 • Hydraulika o wydajności 73 l/min lub 90 l/min

Posiadasz ciągnik HiTech 5 serii N?
Znajdź informacje o swojej maszynie

Model Maksymalna moc w KM (kW)
standardowy/zwiększony
Maks. moment obrotowy Nm
standardowy/zwiększony
Moc hydrauliki l/min
standard (opcja)
N93 99 (73) /- 430/- 73 (90)
N103 111 (82) / - 465/- 73 (90)
N103.4 111 (82) / 121 (89) 460/490 73 (90)
N113 124 (91) / 130 (96) 510/530 73 (90)
N123 135 (99) / 143 (105) 540/560 73 (90)
Pobierz specyfikacje techniczne tych modeli
open

Dowiedz się w jaki sposób dostosować ciągnik HiTech5, aby pasował do twoich zadań w pracy.

Przygotowanie gleby i transport

Zwiększony komfort pracy
By dodatkowo zwiększyć komfort w czasie transportu i długich dni pracy w polu, ciągniki N HiTech 5 mogą zostać zaopatrzone w hydro-pneumatyczne zawieszenie przedniej osi oraz czteropunktowe zawieszenie kabiny. Dzięki automatycznej klimatyzacji i oświetleniu roboczemu Xenon kierowca ma większy komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy.

Doskonała wydajność nawet przy wymagającej pracy
W sytuacjach, gdy nawet doskonale zaprojektowane ciągniki Valtra wymagają modyfikacji możemy już w fabryce wyposażyć je w dodatkowe obciążniki dolne, w kołach tylnych lub na przodzie ciągnika. Opcja prędkości transportowej dodatkowo zwiększa wydajność na polu i w transporcie. Większe ciągniki z serii N mogą być wyposażone w przekładnię pozwalającą na rozwijanie prędkości 40km/h przy zredukowanych obrotach silnika (prędkość ekonomiczna EcoSpeed). W naszej fabryce możesz także zamówić opony drogowe lub leśne dla swojego ciągnika.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń kierowcy
Ciągniki Valtra dbają o Twoje bezpieczeństwo, dzięki takim elementom konstrukcyjnym jak: łatwy dostęp do kabiny, pasy bezpieczeństwa, ergonomicznie elementy sterowania TUZ, niezawodny układ hamulcowy czy główny wyłącznik prądu. Dostępne są także dodatkowe opcje, które zmniejszają ryzyko wypadku i obrażeń kierowcy. W zależności od kraju do którego ciągnik ma być przeznaczony, ciągnik może zostać wyposażony w system hamulców pneumatycznych lub hydraulicznych, zaś kabina może zostać wyposażona w gaśnicę, hamulec bezpieczeństwa, żółtą lampę ostrzegawczą, dodatkowe oświetlenie robocze Xenon i wiele innych.

Praca na użytkach zielonych

Zwiększony komfort pracy
Ciągniki z serii N oferują dodatkowe opcje amortyzacji kabiny oraz przedniej osi, a także szereg różnych udogodnień zwiększających komfort pracy w kabinie. Pracując z kosiarką z kondycjonerem lub kosiarką bijakową zwiększymy ergonomię i wydajność pracy jednocześnie, zmniejszając czas pracy dzięki układowi jazdy tyłem TwinTrac.

Kompatybilne nawet z większymi maszynami
Ciągniki Valtra dysponują doskonałym udźwigiem zarówno na przednim jak i tylnym TUZ-ie. Poza bardzo dobrym stosunkiem mocy do masy ciągnika można zamontować także dodatkowe obciążniki dolne i obciążniki kół tylnyc, lub obciążnik przedni, dzięki czemu przyczepność zostaje zachowana nawet przy dużych maszynach. Dodatkowe wyjścia hydrauliki zewnętrznej sprawiają, że Valtra nie ma sobie równych. Dzięki złączu ISOBUS możesz mieć pełną kontrolę nad urządzeniami instalowanymi z przodu i z tylu ciągnika.

Zwiększona wydajność, szybsza i jeszcze bardziej precyzyjna praca
Wykorzystanie czterocylindrowego ciągnika o dużej mocy, takiego jak N163 czy N143 przy pracach w większości wykonywanych przez ciągniki sześciocylindrowe, pozwala na zmniejszenie ubijania gleby. W trosce o jakość gleby można zamówić ciągnik ze specjalnymi, szerokimi oponami oraz systemem sterowania automatycznego Auto-Guide 3000, który pozwala zredukować nakładające się na siebie przejazdy. Kosząc z wykorzystaniem układy jazdy tyłem Valtra TwinTrac, możesz dodatkowo zaoszczędzić dużo czasu (aż do 24 godzin w ciągu jednego sezonu!)

Wykorzystanie czterocylindrowego ciągnika o dużej mocy, takiego jak N163 czy N143 przy pracach w większości wykonywanych przez ciągniki sześciocylindrowe, pozwala na zmniejszenie ubijania gleby. W trosce o jakość gleby można zamówić ciągnik ze specjalnymi, szerokimi oponami oraz systemem sterowania automatycznego Auto-Guide 3000, który pozwala zredukować nakładające się na siebie przejazdy. Kosząc z wykorzystaniem układy jazdy tyłem Valtra TwinTrac, możesz dodatkowo zaoszczędzić dużo czasu (aż do 24 godzin w ciągu jednego sezonu!)

Praca ładowaczem czołowym

Płynna praca z przerwami
Ciągniki z serii N mają szeroki wybór przekładni, dzięki którym nie ma potrzeby częstego zmieniania biegów. Łącząc programowalną przekładnię nawrotną w połączeniu z dodatkową opcją sprzęgła hydrokinetycznego pozwala na niezwykłą precyzję przy pracy wymagającej częstego zatrzymywania się i ruszania.

Wszechstronne zastosowanie ciągników
Ciągniki Valtra mogą zostać dostosowane do wielu różnych zadań w gospodarstwie. Szeroki wybór ładowaczy czołowych i innych urządzeń ładujących dostępnych fabrycznie. Przyłączanie i odłączanie ładowaczy jest niezwykle proste.

Doskonała zwrotność nawet w ciasnych przestrzeniach
Ciągniki z serii N są niewielkie i bardzo zwrotne, dzięki czemu sprawdzają się nawet na ciasnych przestrzeniach. Zainstalowane fabrycznie ładowacze czołowe Valtra są idealnie dopasowane do budowy ciągnika, co zapewnia pełną skrętność kół i mały promień skrętu nawet w czasie używania ładowacza czołowego.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń operatora
Ciągniki Valtra dysponują szeregiem rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewniają bezpieczeństwo operatora, takich jak: łatwo dostępna kabina, poliwęglanowe szyby, główny wyłącznik prądu, czujnik nacisku na siedzeniu kierowcy, awaryjny wyłącznik WOM z tyłu ciągnika. Ciągnik można dodatkowo wyposażyć w pas bezpieczeństwa dla pasażera, gaśnicę, hamulec awaryjny, sygnalizator cofania i wiele innych.

 

Prace komunalne i budowlane

Zwiększony komfort pracy
By dodatkowo zwiększyć komfort w czasie pracy w transporcie i długich dni pracy w polu, ciągniki N HiTech 5 mogą zostać wyposażone w hydropneumatyczne zawieszenie przedniej osi oraz czteropunktowe zawieszenie kabiny. Dzięki automatycznej klimatyzacji i oświetleniu roboczemu Xenon kierowca ma większy komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy.

Wszechstronne zastosowanie ciągników
Ciągniki Valtra mogą zostać dostosowane do wielu różnych zadań, dzięki czemu możesz wykorzystywać ich pełny potencjał przez cały rok. W fabryce mamy wiele dostępnych opcji, które zmienią Twój ciągnik Valtra w całoroczną maszynę do prac komunalnych, od kabiny ze świetną widocznością boczną przez skrętny przedni TUZ Valtra LH Link, ładowacz czołowy, przedni WOM, opony drogowe, ogumienie do pracy w lesie oraz przygotowanie do zastosowania złącza ISOBUS i wiele innych.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń kierowcy
Ciągniki Valtra dysponują szeregiem rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewniają bezpieczeństwo operatora, takich jak: przestronna i łatwo dostępna kabina, poliwęglanowe szyby, główny wyłącznik prądu, czujnik nacisku na siedzeniu kierowcy, awaryjny wyłącznik WOM z tyłu ciągnika. W zależności od kraju do którego ciągnik ma być przeznaczony, ciągnik może zostać wyposażony w system hamulców pneumatycznych lub hydraulicznych, kabina natomiast może być wyposażona w gaśnice proszkową, hamulec bezpieczeństwa, jedna lub dwie żółte lampy ostrzegawcze , dodatkowe oświetlenie robocze Xenon, sygnalizator cofania i wiele innych.

Praca w lesie

Specjalistyczne maszyny o zwiększonej wartości odsprzedaży
W okresowych pracach leśnych zmodyfikowane ciągniki Valtra są idealną alternatywą dla wyspecjalizowanych maszyn leśnych. Valtra i jej partnerzy proponują szeroką gamę opcji i maszyn, które zmieniają Twój ciągnik Valtra w profesjonalne urządzenie do ścinania, zbierania, przewożenia, rozdrabniania lub koszenia.

Niezawodne działanie nawet w trudnym terenie
Dzięki budowie i przemyślanemu projektowi ciągników Valtra, są one idealne do zastosowań leśnych: duży prześwit, gładki dół, doskonała widoczność z kabiny, znakomita ergonomia i siedzenie operatora, które obraca się o 180 stopni w standardzie. Dodatkowo możesz wyspecjalizować swój ciągnik za pomocą wyposażenia i akcesoriów, które ochronią Ciebie i Twój ciągnik: stalową ramową zabudowę spodu ciągnika, stalowy zbiornik paliwa, wzmocnioną kabinę, wyspecjalizowane leśne opony i wiele innych.

Wysoka wydajność układu hydrauliki dla jak najlepszych rezultatów
Wszystkie ciągniki z serii N mogą zostać wyposażone w pompę hydrauliki o zwiększonej wydajności. Jeśli potrzebujesz jej jeszcze więcej, partnerzy Valtry oferują specjalnie zaprojektowane urządzenia hydrauliczne, takie jak na przykład urządzenia kontrolujące głowicę ścinkową.

close

TwinTrac

Valtra’s unique reverse drive system TwinTrac includes double controls with pedals and a steering wheel at the rear of the cab for work in the reverse driving direction. You can easily change working direction without leaving the driver’s seat. In the reverse driving position, you get an excellent overview of the implement and the work you are doing.

TwinTrac not only improves the operator's ergonomics, but it allows for time savings of 10-30% in selected tasks.

Read more about TwinTrac

Powrót do góry

HiTech - Niezawodna przekładnia z elektrohydraulicznym rewersem

 • Trzy biegi zmieniane pod obciążeniem - do 36 przełożeń w obu kierunkach
 • Proste i wygodne prowadzenie ciągnika dzięki funkcjom automatycznej pracy skrzyni biegów
 • Opcjonalne sprzęgło hydrokinetyczne HiTrol zapewnia płynne ruszanie i zatrzymywanie się
 • Otwarty układ hydrauliczny, mechanicznie sterowane zawory
 • Hydraulika o wydajności 73 l/min lub 90 l/min

Posiadasz ciągnik HiTech serii N?
Znajdź informacje o swojej maszynie

Model Maksymalna moc w KM (kW)
standardowy/zwiększony
Maks. moment obrotowy Nm
standardowy/zwiększony
Moc hydrauliki l/min
standard (opcja)
N93 99 (73) /- 430/- 73 (90)
N103 111 (82) / - 465/- 73 (90)
N103.4 111 (82) / 121 (89) 460/490 73 (90)
N113 124 (91) / 130 (96) 510/530 73 (90)
N123 135 (99) / 143 (105) 540/560 73 (90)
N143 152 (112) / 160 (118) 600/650 73 (90)
Pobierz specyfikacje techniczne tych modeli
open

Dowiedz się w jaki sposób dostosować ciągnik HiTech, aby pasował do twoich zadań w pracy.

Przygotowanie gleby i transport

Zwiększony komfort pracy
By dodatkowo zwiększyć komfort w czasie transportu i długich dni pracy w polu, ciągniki N HiTech mogą zostać zaopatrzone w hydro-pneumatyczne zawieszenie przedniej osi oraz czteropunktowe zawieszenie kabiny. Dzięki automatycznej klimatyzacji i oświetleniu roboczemu Xenon kierowca ma większy komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy.

Doskonała wydajność nawet przy wymagającej pracy
W sytuacjach, gdy nawet doskonale zaprojektowane ciągniki Valtra wymagają modyfikacji możemy już w fabryce wyposażyć je w dodatkowe obciążniki dolne, w kołach tylnych lub na przodzie ciągnika. Opcja prędkości transportowej dodatkowo zwiększa wydajność na polu i w transporcie. Większe ciągniki z serii N mogą być wyposażone w przekładnię pozwalającą na rozwijanie prędkości 40km/h przy zredukowanych obrotach silnika (prędkość ekonomiczna EcoSpeed). W naszej fabryce możesz także zamówić opony drogowe lub leśne dla swojego ciągnika.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń kierowcy
Ciągniki Valtra dbają o Twoje bezpieczeństwo, dzięki takim elementom konstrukcyjnym jak: łatwy dostęp do kabiny, pasy bezpieczeństwa, ergonomicznie elementy sterowania TUZ, niezawodny układ hamulcowy czy główny wyłącznik prądu. Dostępne są także dodatkowe opcje, które zmniejszają ryzyko wypadku i obrażeń kierowcy. W zależności od kraju do którego ciągnik ma być przeznaczony, ciągnik może zostać wyposażony w system hamulców pneumatycznych lub hydraulicznych, zaś kabina może zostać wyposażona w gaśnicę, hamulec bezpieczeństwa, żółtą lampę ostrzegawczą, dodatkowe oświetlenie robocze Xenon i wiele innych.

Praca na użytkach zielonych

Zwiększony komfort pracy
Ciągniki z serii N oferują dodatkowe opcje amortyzacji kabiny oraz przedniej osi, a także szereg różnych udogodnień zwiększających komfort pracy w kabinie. Pracując z kosiarką z kondycjonerem lub kosiarką bijakową zwiększymy ergonomię i wydajność pracy jednocześnie, zmniejszając czas pracy dzięki układowi jazdy tyłem TwinTrac.

Kompatybilne nawet z większymi maszynami
Ciągniki Valtra dysponują doskonałym udźwigiem zarówno na przednim jak i tylnym TUZ-ie. Poza bardzo dobrym stosunkiem mocy do masy ciągnika można zamontować także dodatkowe obciążniki dolne i obciążniki kół tylnyc, lub obciążnik przedni, dzięki czemu przyczepność zostaje zachowana nawet przy dużych maszynach. Dodatkowe wyjścia hydrauliki zewnętrznej sprawiają, że Valtra nie ma sobie równych. Dzięki złączu ISOBUS możesz mieć pełną kontrolę nad urządzeniami instalowanymi z przodu i z tylu ciągnika.

Praca ładowaczem czołowym

Płynna praca z przerwami
Ciągniki z serii N mają szeroki wybór przekładni, dzięki którym nie ma potrzeby częstego zmieniania biegów. Łącząc programowalną przekładnię nawrotną w połączeniu z dodatkową opcją sprzęgła hydrokinetycznego pozwala na niezwykłą precyzję przy pracy wymagającej częstego zatrzymywania się i ruszania.

Wszechstronne zastosowanie ciągników
Ciągniki Valtra mogą zostać dostosowane do wielu różnych zadań w gospodarstwie. Szeroki wybór ładowaczy czołowych i innych urządzeń ładujących dostępnych fabrycznie. Przyłączanie i odłączanie ładowaczy jest niezwykle proste.

Doskonała zwrotność nawet w ciasnych przestrzeniach
Ciągniki z serii N są niewielkie i bardzo zwrotne, dzięki czemu sprawdzają się nawet na ciasnych przestrzeniach. Zainstalowane fabrycznie ładowacze czołowe Valtra są idealnie dopasowane do budowy ciągnika, co zapewnia pełną skrętność kół i mały promień skrętu nawet w czasie używania ładowacza czołowego.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń kierowcy
Ciągniki Valtra dysponują szeregiem rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewniają bezpieczeństwo operatora, takich jak: łatwo dostępna kabina, poliwęglanowe szyby, główny wyłącznik prądu, czujnik nacisku na siedzeniu kierowcy, awaryjny wyłącznik WOM z tyłu ciągnika. Ciągnik można dodatkowo wyposażyć w pas bezpieczeństwa dla pasażera, gaśnicę, hamulec awaryjny, sygnalizator cofania i wiele innych.

Prace komunalne i budowlane

Zwiększony komfort pracy
By dodatkowo zwiększyć komfort w czasie pracy w transporcie i długich dni pracy w polu, ciągniki N HiTech mogą zostać wyposażone w hydropneumatyczne zawieszenie przedniej osi oraz czteropunktowe zawieszenie kabiny. Dzięki automatycznej klimatyzacji i oświetleniu roboczemu Xenon kierowca ma większy komfort i bezpieczeństwo w czasie pracy.

Wszechstronne zastosowanie ciągników
Ciągniki Valtra mogą zostać dostosowane do wielu różnych zadań, dzięki czemu możesz wykorzystywać ich pełny potencjał przez cały rok. W fabryce mamy wiele dostępnych opcji, które zmienią Twój ciągnik Valtra w całoroczną maszynę do prac komunalnych, od kabiny ze świetną widocznością boczną przez skrętny przedni TUZ Valtra LH Link, ładowacz czołowy, przedni WOM, opony drogowe, ogumienie do pracy w lesie oraz przygotowanie do zastosowania złącza ISOBUS i wiele innych.

Zmniejszone ryzyko wypadków i obrażeń kierowcy
Ciągniki Valtra dysponują szeregiem rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewniają bezpieczeństwo operatora, takich jak: przestronna i łatwo dostępna kabina, poliwęglanowe szyby, główny wyłącznik prądu, czujnik nacisku na siedzeniu kierowcy, awaryjny wyłącznik WOM z tyłu ciągnika. W zależności od kraju do którego ciągnik ma być przeznaczony, ciągnik może zostać wyposażony w system hamulców pneumatycznych lub hydraulicznych, kabina natomiast może być wyposażona w gaśnice proszkową, hamulec bezpieczeństwa, jedna lub dwie żółte lampy ostrzegawcze , dodatkowe oświetlenie robocze Xenon, sygnalizator cofania i wiele innych.

Praca w lesie

Specjalistyczne maszyny o zwiększonej wartości odsprzedaży
W okresowych pracach leśnych zmodyfikowane ciągniki Valtra są idealną alternatywą dla wyspecjalizowanych maszyn leśnych. Valtra i jej partnerzy proponują szeroką gamę opcji i maszyn, które zmieniają Twój ciągnik Valtra w profesjonalne urządzenie do ścinania, zbierania, przewożenia, rozdrabniania lub koszenia.

Niezawodne działanie nawet w trudnym terenie
Dzięki budowie i przemyślanemu projektowi ciągników Valtra, są one idealne do zastosowań leśnych: duży prześwit, gładki dół, doskonała widoczność z kabiny, znakomita ergonomia i siedzenie operatora, które obraca się o 180 stopni w standardzie. Dodatkowo możesz wyspecjalizować swój ciągnik za pomocą wyposażenia i akcesoriów, które ochronią Ciebie i Twój ciągnik: stalową ramową zabudowę spodu ciągnika, stalowy zbiornik paliwa, wzmocnioną kabinę, wyspecjalizowane leśne opony i wiele innych.

Wysoka wydajność układu hydrauliki dla jak najlepszych rezultatów
Wszystkie ciągniki z serii N mogą zostać wyposażone w pompę hydrauliki o zwiększonej wydajności. Jeśli potrzebujesz jej jeszcze więcej, partnerzy Valtry oferują specjalnie zaprojektowane urządzenia hydrauliczne, takie jak na przykład urządzenia kontrolujące głowicę ścinkową.

close

TwinTrac

Valtra’s unique reverse drive system TwinTrac includes double controls with pedals and a steering wheel at the rear of the cab for work in the reverse driving direction. You can easily change working direction without leaving the driver’s seat. In the reverse driving position, you get an excellent overview of the implement and the work you are doing.

TwinTrac not only improves the operator's ergonomics, but it allows for time savings of 10-30% in selected tasks.

Read more about TwinTrac

Powrót do góry