Valtra i DHL ograniczają emisję gazów cieplarnianych

23.06.2010
W okresie od sierpnia do końca ubiegłego roku Valtra odniosła sukces w obniżeniu emisji dwutlenku węgla generowanej przez ekspresowe przesyłki kurierskie łącznie o 270.16 ton.
Ta znaczna redukcja emisji została osiągnięta przy współdziałaniu z firmą logistyczną DHL. Valtra była pierwszym, głównym klientem z branży przemysłowej w Finlandii, która uczestniczyła w usługach pod nazwą GoGreen firmy DHL.  DHL jest jednym z najważniejszych partnerów logistycznych Valtry.

Matti Salminen, Manager d/s Logistyki w firmie Valtra mówi: „Uczestniczymy nadal w tym programie, ponieważ pierwsze pięć miesięcy pokazało nam, jak wiele można osiągnąć w kategoriach obniżenia emisji CO2. Program ten obejmuje m.in. wszystkie ekspresowe usługi doręczycielskie, które DHL świadczy naszej firmie, z których najważniejsze to doręczanie części zamiennych. Ponadto, Valtra korzysta z usług DHL w zakresie transportu kontenerami, dostarczania ciągników i magazynowania”.

Usługi typu GoGreen pozwalają na obniżenie emisję dwutlenku węgla poprzez bardziej skuteczne planowanie tras i działań logistycznych. Oprócz tego, emisja dwutlenku węgla  kompensowana jest poprzez sadzenie drzew, oraz podejmowanie innych działań. 9 czerwca 2010 r. DHL i Valtra prowadziły akcję sadzenia drzew na terenach państwowych  w miejscowości  Padasjoki, Finlandia, aby dzięki temu związać powstający dwutlenek węgla. Według obliczeń, jedno drzewo w ciągu roku wiąże 20 kg dwutlenku węgla, lub 1000 kg w ciągu całego okresu życia drzewa, wynoszącego 50 lat. Te przedsięwzięcia kompensacyjne są zgodne z protokołem z Kioto.    


« Powrót na stronę główną