Jeden punkt kompleksowej obsługi ciągników Valtra z maszynami do prac w lesie Artykuły prasowe

01.09.2011
Ciągniki leśne Valtra
Valtra jest ogólnoświatowym czołowym producentem ciągników rolniczych, które dedykowane są również do eksploatacji w warunkach leśnych. Rosnący popyt na bioenergię oraz istniejące perspektywy  pomogły przyspieszyć wzrost zainteresowania tymi ciągnikami.
Tradycyjne know-how firmy Valtra jest obecnie wzbogacone o dodatkową wiedzę specjalistyczną dostawców sprzętu leśnego. Dostawcy ci będą współpracować z dealerami Valtry, mając na celu wyposażanie ciągników leśnych stosownie do indywidualnych potrzeb i życzeń klienta. W ten sposób klienci mogą otrzymać pełen zakres usług, począwszy od dostosowania ich nowych ciągników aż do ich obsługi przez ten sam serwis. W ten sposób klienci zyskują pewność kompatybilności  zastosowanych urządzeń, zarówno w usługach jak i  w eksploatacji  w gospodarstwach leśnych.Fabrycznie montowany osprzęt Valtry do prac leśnych takim jak kabina leśna, układ napędu jazdy tyłem, zbiornik paliwa do pracy w lesie, okna z włókien poliwęglanowych, opony leśne, osłony zaworów i sprzęgło hydrokinetyczne - już od dawna sprawiał, że Valtra była wyborem numer jeden wykonawców eksploatujących maszyny leśne oraz niektórych rolników, którzy również mają do czynienia z pracami leśnymi. Te właściwości w połączeniu z innymi zaletami Valtry, takimi jak doskonały rozkład masy oraz płaskie podwozie powodują, że ciągniki Valtra stanowią idealne rozwiązanie dla szerokiego zakresu zadań obejmujących prace zrębowe, transport, rozdrabnianie, zrywkę i rozdrabnianie.

Jako przykład ciągnika, który jest zgodny z nową koncepcją leśną Valtry wspólnie z firmą Otzberger, przedstawiany jest ciągnik T162 Direct przystosowany do prac zrywkowych. Ciągnik ten jest wyposażony w ładowarkę Epsilon przeznaczoną do pracy pod dużym obciążeniem oraz wciągarkę marki S+R  z zespołem zdalnego sterowania HBC. Do jazdy po drogach, traktor leśny wyposażony został w amortyzowaną przednią oś i kabinę amortyzowaną. Pojazd ten jest świetnym przykładem ciągnika zrywkowego, który został zoptymalizowany dla warunków rynku niemieckiego.

Globalna sieć Valtry i wyspecjalizowanych dostawców maszyn dla leśnictwa w najbliższych latach będzie się nadal rozwijała, aby swoją ofertą sprostać specyficznym wymaganiom pracy w leśnictwie i spełnić potrzeby zależnie od regionu. Jednocześnie ilość fabrycznie montowanego wyposażenia będzie wzrastać, dzięki czemu rozwiązania przydatne dla każdego klienta będą mogły zostać w sposób szybszy, łatwiejszy i tańszy zaadaptowane przez specjalistów leśnictwa, którzy zostali specjalnie wybrani i przeszkoleni przez firmę Valtra.


« Powrót na stronę główną