Wycieczka do fabryki Valtra w Suolahti

22.06.2010
Wycieczka do fabryki Valtra w Suolahti
W dniach od 17 do 19.06.2010 trzydziestoosobowa grupa klientów oraz sympatyków ciągników Valtra z różnych rejonów Polski  wybrała się do Finlandii – ojczyzny ciągników Valtra.
Po komfortowym, blisko dwugodzinnym locie z Warszawy do Helsinek oraz podróży autokarem cała grupa przybyła o północy do miejscowości Jyväskylä oddalonej o 270 km na północ od stolicy kraju – Helsinek. Uczestników zaskoczyły tzw. „białe noce”, zjawisko, podczas którego zmierzch przechodzi bezpośrednio w świt. W piątek grupa uczestniczyła w multimedialnej  prezentacji ciągników Valtra prowadzonej przez Dyrektora Sprzedaży i Marketingu ciągników Valtra na Europę – pana Ville Maniskkamaki, następnie odbyło się dwugodzinne zwiedzanie linii produkcyjnej wraz z omówieniem poszczególnych etapów produkcji. Na wycieczkowiczów czekał również tor do jazdy testowej, na którym mogli osobiście sprawdzić osiągi kilku modeli ciągników Valtra. W godzinach popołudniowych wszyscy z zadowoleniem skorzystali z zaoferowanego im programu rekreacyjnego w postaci wyprawy na quadach oraz typowej fińskiej sauny.

Ostatni dzień rozpoczął się od zwiedzania znanej skoczni narciarskiej Salpausselkä w Lahti, następnie grupa miała okazję podziwiania zabytkowych modeli ciągników oraz szeregu innych eksponatów w muzeum na farmie Gårdskulla, usytuowanej 50 km na zachód od Helsinek. Na zakończenie wycieczki klienci, zwiedzając miasto zapoznali się z bogatą historią Helsinek połączoną z ciekawym komentarzem przewodnika. Po powrocie do Polski uczestnicy zgodnie stwierdzili, że trzydniowy wyjazd do Finlandii pozwolił lepiej poznać im nie tylko specyfikę produkcji ciągników Valtra ale również fińskie obyczaje i kulturę.       

Wycieczka do fabryki Valtra w Suolahti


« Powrót na stronę główną