Po raz pierwszy na Innov-Agri

04.12.2012
Francuska wystawa Innov-Agri, która odbywa się w miejscowości Outarville stawia przede wszystkim na prezentację sprzętu dla rolników podczas pracy. Dlatego targi te zajmują zwykle powierzchnię kilku­d­ziesięciu hektarów.
Organizatorem wystawy Innov-Agri jest Groupe France Agricole, która zrzesza 300 podmiotów gospodarczych zajmujących się sprzedażą maszyn i narzędzi rolniczych. Organizacja ta cztery lata temu rozpoczęła organizację ruchomych wystaw techniki rolniczej, których podstawową ideą było prezentowanie maszyn podczas pracy. Dlatego Innov-Agri co roku zmienia miejsce. W tym roku targi odbyły się w dniach od 4. do 6. września w miejscowości Outarville położonej ok. 100 km od stolicy Francji, Paryża. Natomiast Innov-Agri 2013 odbędą się w miejscowości Ondes niedaleko Tuluzy.

Podczas tej wystawy miała miejsce europejska konferencja, oraz pierwsza prezentacja nowych modeli ciągników Valtra. Martin Richenhagen, CEO koncernu AGCO przekonywał, iż AGCO ma spójną strategię sprzedaży wszystkich czterech marek koncernu. Jednak to fińskie ciągniki są w koncernie tą marką, która oferuje najszerszy wachlarz różnorodnego wyposażenia. Począwszy od układu jazdy do tyłu, poprzez różne kolory pokryw silnika, aż do wersji leśnych i komunalnych. – Podkreślił Richenhagen – Dlatego Valtra będzie marką, która według naszych założeń ma się kojarzyć przede wszystkim z indywidualizacją.

Wystawa była okazją do prezentacji nowych modeli ciągników Valtra N93, N103 i T213, które prezentujemy szerzej w tym wydaniu naszego magazynu. Ciekawe rozwiązanie umożliwiające pracę w trudnych warunkach terenowych, pokazała holenderska firma WestTrack. Na jednym z egzemplarzy nowego modelu serii T założono cztery gąsienice. Jak wpłynęło to na trakcję podczas pracy z agregatem zębowym można było się przekonać podczas jazd na polu testowym. Przekładnia Direct oraz wyposażenie w gąsienicowy układ jezdny wzniosło nową serię T na nowy poziom wydajności.


« Powrót na stronę główną