share

Francuska Dyrekcja Dróg wybrała Valtrę i Noremat

Zespół Valtry odwiedził siedzibę Północno-Zachodniej Międzydepartamentowej Dyrekcji Dróg w Rouen we Francji, żeby spotkać się z użytkownikami ciągników Valtra i osprzętów Noremat. DIR Nord-Ouest to jeden z 11 francuskich organów zarządzających drogami

– w zakres jego obowiązków wchodzi konserwacja ponad 1000 kilometrów dróg i autostrad w departamentach Seine-Maritime, Somme, Eure, Orne, Oise, Indre-et-Loire, Eure-et-Loir, Loir-et-Cher, Manche i Calvados.

W praktyce oznacza to ścinanie trawy, przycinanie przydrożnych drzew i przeprowadzanie najważniejszych napraw w okresie letnim od maja do października. W okresie zimo­wym zajmuje się on też odladzaniem nawierzchni solą i odśnieżaniem. Dyrekcja zajmuje się także wieloma innymi, nieoczywistymi kwestiami, takimi jak monitorowanie dróg w celu zapobiegania wypadkom i ochrona bezpieczeństwa.

Flota DIR Nord-Ouest liczy 1000 pojazdów, z których 750 dopuszczonych jest do poruszania się po auto­stradach. Za zarządzanie tą flotą odpowiedzialny jest Marc Reze.

Marc Reze, Guillaume Oger i Sylvain Prouet są zadowoleni z dopasowanych do ich potrzeb ciągników Valtra.

„Nasz roczny budżet przewiduje wymianę najstarszych maszyn, w tym jednego do dwóch ciągników. Zakupów dokonujemy bezpośrednio od UGAP, francuskiego organu do spraw zamówień publicznych. Nowe traktory jadą do fabryki Noremat w celiazamontowania osprzętu a następnie do dealera, który przygotowuje je do eksploatacji. Gotowe do użytku ciągniki dostarczane są bezpośrednio do tych centrów operacyjnych, do których są przypisane” – tłumaczy Reze.

Od czasu rozpoczęcia współpracy między UGAP i Valtrą, DIR Nord-Ouest zrewidował swoje wymagania co do ciągników. Cała flota składa się z 40 ciągników o mocy od 90 do 200 koni mechanicznych. Najstarszy ciągnik wyprodukowano w roku 2003 i w sumie był on użytkowany przez ponad 9000 godzin. Flota ciągników Valtra składa się z 7 maszyn, w tym sześciu modeli N134 HiTech i jednego N174 HiTech. Wszystkie wyposażone są w kosiarki Noremat o szerokości roboczej 2,3 metra, zamontowane na wysięgnikach przedniobocznych o wysuwie od 5,5 do 8 metrów.

„Potrzebujemy niezawodnych, solidnych i wygodnych w użytkowaniu ciągników, ponieważ na co dzień pracujemy z dużymi ciężarami. Ciągniki muszą być w stanie wytrzymać prawostronne obciążenie aż do pięciu ton przy wysuniętym wysięgniku” – tłumaczy Reze.

Projekt Noremat cechuje wysoka stabilność.

Jest wiele powodów, by wybrać Valtrę

Nowe normy dotyczące emisji, hamulców i ciężaru również wpływają na wybór maszyn roboczych – w szczególności dopuszczalna masa całkowita dla kosiarek. Francuska Dyrekcja Dróg wybrała Valtrę między innymi ze względu na to, że nasze ciągniki cechuje optymalny stosunek rozmiaru do masy, a także ponieważ unikatowe cechy i funkcje ciągników Valtra, takie jak system jazdy do tyłu TwinTrac, odwracalne łopatki wentylatorów, szkło poliwęglanowe i opony o bieżniku ze wzorem blokowym, są montowane w naszej fabryce.

„Odwracalne łopatki wentylatorów świetnie sprawdzają się przy dużym zapyleniu. Do tego nowe ciągniki są w nie od razu wyposażone, dzięki czemu nie trzeba samemu nic montować” – dodaje Reze.

„Ten ciągnik a mój poprzedni model to jak niebo a ziemia. Nie jest za duży, jest bardzo stabilny i zwrotny. Przyzwyczaiłem się do niego już miesiąc po tym, jak go dostałem.

Noremat jako jedyna firma produkuje kosiarki na ramieniu teleskopowym.

Właściwości kinematyczne ramienia Noremat sprawiają, że świetnie nadaje się do różnych zadań.

W kabinie jest bardzo dużo miejsca. Mogę też zaprogramować prędkość jazdy do przodu i do tyłu, zanim rozpocznę pracę” – mówi Guillaume Oger, jeden z kierowców pracujących na N174 HiTech.

„Gdybym miał taki ciągnik, kiedy jeszcze byłem kierowcą, to byłby to luksus” – dodaje Sylvain Prouet, kierownik zespołu w Rouen.

Serwisowaniem i konserwacją zajmują się lokalni dealerzy Valtra.

„Świetnie dogadujemy się z deale­rami, co jest dla nas bardzo ważne, bo to właśnie oni zajmują sią serwisowaniem maszyn” – potwierdza Marc Reze.

DIR Nord-Ouest docenia współpracę między Valtrą a Noremat. Składanie zamówień bezpośrednio w UGAP ułatwia proces podejmowania decyzji, zamawiania i dostawy, ponieważ ciągniki i wyposażenie do nich dostarczane są bezpośrednio do ośrodków,w których mają być używane. Współpraca pomiędzy Valtrą i Noremat znacznie ułatwia pielęgnację poboczy w północno-zachodniej Francji.

Noremat i Valtra Unlimited łączą siły

Noremat z pasją wprowadza innowacje dla profesjonalistów

Noremat to firma założona w 1981 roku we francuskim mieście Nancy. Obecnie liczy ona 280 pracowników.

Noremat to francuska firma oferująca produkty dla podmiotów zajmujących sią utrzymaniem poboczy i terenów zielonych. Odniesienie do oferowanych produktów i usług znaleźć można w nazwie firmy: oferuje ona NOuvelle REntabilité du MATériel – nową wydajność materiałów.

Kosiarki wysięgnikowe Noremat posiadają kilka cech, które poprawiają komfort jazdy, ułatwiają konserwację i zwiększają wytrzymałość. Firma współpracuje bezpośrednio

z użytkownikami – podpisuje nawet 25 000 nowych umów każdego roku, co pozwala na wprowadzanie innowacji i zaowocowało stworzeniem serii 21 kosiarek bocznych o zakresach szerokości roboczej od 4,20 do 8,30 metra. Noremat posiada 31 patentów we Francji i na całym świecie, a także inwestuje 5,5% swojego przychodu w badania i rozwój, co jest dowodem na to, że innowacyjność ma kluczowe znacznie dla rozwoju firmy.

Spółka powstała w 1981 roku we francuskim mieście Nancy, liczy obecnie 280 pracowników, a jej roczny przychód wynosi 62 miliony euro. Jej ciągły wzrost na przestrzeni niemal 40 lat to również zasługa najwyższej jakości obsługi klienta. W sezonie firma ma na stanie części zamienne pokrywające 2,5 miesiąca użytkowania, a 96% wszystkich części dostarczane jest w ciągu 24 godzin. Dział opieki posprzedażowej składa się z 52 specjalistów, którzy nadzorują uruchamianie urządzeń, szkolą kierowców i mechaników, a także służą klientom wsparciem na miejscu i telefonicznie.

W przypadku innych krajów Noremat polega na swojej sieci starannie wyselekcjonowanych partnerów, wybranych ze względu na swój profesjonalizm i wysoką jakość świadczonych usług. Kosiarki wysięgnikowe Noremat nabyć można w trzydziestu krajach w Europie, Australii, Brazylii i Afryce Maszyny Noremat dostępne są od teraz dla klientów Valtra kupujących ciągniki przez Studio Unlimited.

PRZECZYTAJ POZOSTAŁE ARTYKUŁY NA BLOGU

WRÓĆ NA BLOGA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O VALTRA UNLIMITED

VALTRA UNLIMITED