share

Aplikacja
Precision Lift & Load
zapewnia nową jakość sterowania ładowaczem czołowym

Inteligentny ładowacz czołowy Valtra

14 kwietnia 2021

Bogate doświadczenie Valtry w zakresie fabrycznie montowanych ładowaczy czołowych zostało w tym roku uwieńczone stworzeniem zupełnie nowego sposobu sterowania ładowaczem czołowym. Wraz z piątą generacją ciągników, Valtra wprowadza zupełnie nową aplikację Precision Lift & Load dla modeli SmartTouch serii G, N i T.

Aplikacja Precision Lift & Load wyznacza nowy poziom operowania ładowaczem czołowym i jeszcze bardziej umacnia pozycję Valtry jako idealnego ciągnika do pracy z nim i twórcy łatwych w użyciu rozwiązań technologicznych. Nowa aplikacja pozwala operatorowi ciągnika na wykorzystanie i pomiar zadań ładunkowych w zupełnie nowy sposób.

Precyzja pracy ładowacza jest znacznie zwiększona dzięki funkcji, która waży ładunki różnych materiałów, np. bel siana podczas karmienia zwierząt gospodarskich. Aplikacja gromadzi dane dotyczące masy, a po wykonaniu zadania operator może przenieść je do arkusza kalkulacyjnego Excel w celu wystawienia faktury.

Aplikacja zwiększa również wydajność i bezpieczeństwo pracy, ponieważ można ustawić górną i dolną granicę pozycji ładowacza oraz maksymalne kąty. Po osiągnięciu tych granic ładowacz zatrzymuje się automatycznie. Dostępna jest również łatwa w użyciu funkcja potrząsania, która pomaga operatorowi upewnić się, że w łyżce nie pozostały żadne pozostałości, takie jak mokry śnieg lub piasek.

Te nowe funkcje sprawiają, że praca ładowacza czołowego jest jeszcze łatwiejsza, wydajniejsza, wygodniejsza i, co najważniejsze, bezpieczniejsza.

Aplikacja jest obsługiwana za pomocą ekranu dotykowego na wielokrotnie nagradzanym podłokietniku SmartTouch i nie wymaga montażu żadnych oddzielnych elementów sterujących ani wyświetlaczy. Dostosowanie ustawień aplikacji Precision Lift & Load jest łatwiejsze niż korzystanie ze smartfona, więc operator może się zrelaksować i cieszyć pracą, podczas gdy ciągnik automatycznie zadba o wszystkie ustawienia ładowacza czołowego.

Funkcje aplikacji Precision Lift & Load dla różnych zadań ładowacza czołowego można zapisać w postaci profili w interfejsie SmartTouch. Przed ponownym wykonaniem tego samego zadania, operator musi po prostu wybrać odpowiednie ustawienie z listy profili.

Inteligentny ładowacz czołowy Valtra wykorzystuje ten sam sprzęt, co inne ładowacze czołowe. Stylowe i wysokiej jakości wykonanie chroni inteligentne komponenty. Wewnątrz belki znajdują się dwa czujniki ciśnienia i dwa czujniki położenia oraz sterownik ECU. Kluczową rolę odgrywa oprogramowanie SmartTouch, które łączy dane zebrane z czujników i przekazuje polecenia operatora do ładowacza czołowego.

Długa historia zapewnienia optymalnego komfortu pracy
z ładowaczem czołowym

Fabrycznie montowane ładowacze czołowe od lat oferują klientom Valtry wysoką wydajność, łatwość obsługi i możliwość wykonywania szerokiego zakresu zadań, także tych najbardziej wymagających pod względem mocy hydraulicznej. Mały promień skrętu ciągników Valtra sprawia również, że praca z ładowaczem czołowym jest bardziej efektywna niż z jakimkolwiek innym ciągnikiem.

Duży dach panoramiczny zapewnia doskonałą widoczność po podniesieniu ładowacza. Ponadto operator nie musi wychylać się do przodu, aby zobaczyć ładunek. Nisko umieszczona pokrywa silnika zapewnia również dobrą widoczność z przodu. Układ wydechowy i wloty powietrza są umieszczone w taki sposób, że nie ograniczają widoczności podczas jazdy lub pracy.

Modele serii G, N i T są również dostępne z trzecią funkcją hydrauliki, która umożliwia, na przykład, korzystanie z chwytaków do bel w tym samym czasie i za pomocą tego samego joysticka,co inne funkcje ładowacza czołowego. Umożliwia to wykonywanie precyzyjnych i ciągłych ruchów. Operator nie jest ograniczony tylko do funkcji włączania lub wyłączania. Hydraulicznie odchylany nośnik narzędzi, X-Tilt, jest dostępny jako opcja od Valtra Unlimited, dzięki czemu praca z ładowaczem czołowym staje się jeszcze bardziej precyzyjna.

Aplikacja Precision Lift & Load będzie dostępna od jesieni tego roku jako opcja montowana fabrycznie w ciągnikach serii G, N i T wraz z wielokrotnie nagradzanym podłokietnikiem SmartTouch. W przyszłości aplikacja będzie również dostępna jako pakiet modernizacyjny dla ciągników SmartTouch piątej generacji.

Więcej Wydarzeń i Nowości

WRÓĆ