share

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W FIRMIE VALTRA

Każdy ma do odegrania rolę w zmienianiu świata na lepsze. Dokonywanie wyborów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju ma kluczowe znaczenie, a na poszczególnych gałęziach przemysłu ciąży odpowiedzialność za wytyczanie kierunków rozwoju. Najlepsze rezultaty można często osiągnąć, koncentrując się na własnej wiedzy, a jednocześnie dążąc do zrozumienia, w jaki sposób świat może z niej skorzystać. W firmie Valtra znamy się na maszynach — wszechstronnych, niezawodnych i trwałych ciągnikach, zbudowanych tak, aby służyły przez wiele lat.

Znamy również naszych klientów. To na nich koncentruje się nasza działalność. Wszystko, co robimy, ma na celu ułatwienie im życia. Dlatego celem firmy Valtra w zakresie zrównoważonego rozwoju jest ochrona bytu rolników, a tym samym naszej działalności, pracowników, interesariuszy, a także, co oczywiste, samej ziemi.

Zrównoważony rozwój stanowi podstawę wszystkiego, co robimy w firmie Valtra. Opowiemy Ci o tym na tej stronie.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W FIRMIE VALTRA — KLUCZOWE OBSZARY

Angażujemy się w wypracowywanie i udoskonalanie dbania o środowisko we wszystkich naszych działaniach, interakcjach i relacjach, skupiając się na następujących trzech kluczowych obszarach.

CIĄGNIKI VALTRA SĄ PRAWDOPODOBNIE NAJBARDZIEJ EKOLOGICZNE NA ŚWIECIE

ŁATWOŚĆ PODEJMOWANIA ODPOWIEDNICH DECYZJI

Aby przynosić lepsze plony, gleba musi być w doskonałym stanie. W celu spełnienia wymogów prawnych trzeba natomiast ściśle kontrolować emisję dwutlenku węgla. Odpowiedź na te wyzwania stanowi inteligentna maszyna, która pomaga pracować na co dzień w sposób przyjazny środowisku. Zapewnia to optymalny poziom dokładności, precyzji i wydajności, a przestrzeganie przepisów staje się automatyczne. Technologie Smart Farming pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze i utrzymać rentowność ziemi — a najlepsze jest to, że nie trzeba nawet o tym myśleć.

INTELIGENTNE ROLNICTWO I ZDROWA GLEBA

Inteligentne rolnictwo to sposób na poprawę stanu gleby i uzyskanie wyższej jakości plonów. Optymalizacja skuteczności substancji odżywczych i środków do zwalczania szkodników, zarządzanie zagęszczeniem gleby oraz optymalizacja pracy maszyn to kluczowe obszary, w których rolnicy mogą wykorzystać odpowiednie dane do zwiększenia plonów i poprawy stanu środowiska. Sekwestracja węgla w glebie rolnej i zwiększenie plonów to naturalne rozwiązanie, korzystne zarówno dla rolnika, jak i dla środowiska.

REDUKCJA EMISJI DWUTLENKU WĘGLA

Inteligentne rolnictwo wykorzystuje zaawansowaną technologię do zwiększenia wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu strat energii. Podniesienie wydajności operacyjnej zmniejsza zużycie paliwa i obniża koszty. W tym celu stale poszukujemy alternatywnych paliw i rozwijamy je. Dzięki naszym zgodnym z normą Stage V silnikom AGCO Power spełniamy z naddatkiem lokalne normy emisji spalin.

DOWIEDZ SIĘ, W JAKI SPOSÓB TWOJA PRACA MOŻE BYĆ BARDZIEJ EKOLOGICZNA DZIĘKI INTELIGENTNEMU ROLNICTWU!

WŁAŚCIWY CZAS

Określ idealny czas na wykonanie zadania na podstawie historii pogody w Twoim gospodarstwie i zoptymalizuj długoterminowe plony poprzez zwiększenie cykli upraw i podwójną uprawę. Niezależnie od zadania, właściwy moment oznacza największy zysk.

POZNAJ SYSTEM TASKDOC

WŁAŚCIWE MIEJSCE

Podążaj dokładnie za torami przejazdu, kontroluj, co dzieje się na ziemi, i maksymalizuj powierzchnię upraw. Bez względu na to, czy sadzisz, uprawiasz, opryskujesz, czy zbierasz plony — oszczędzasz czas, paliwo i pieniądze.

SKORZYSTAJ Z SYSTEMU PROWADZENIA VALTRA GUIDE

WŁAŚCIWE ZASTOSOWANIE

Oszczędzaj zasoby i podnoś jakość plonów, aplikując odpowiednią ilość nawozu lub oprysku na każdą część pola, dokonując korekt na bieżąco. Rejestrowanie danych odbywa się podczas pracy, dzięki czemu przestrzeganie przepisów jest bardzo proste.

POZNAJ ZALETY SYSTEMU VARIABLE RATE CONTROL

UNIKALNE ROZWIĄZANIA FIRMY VALTRA

W firmie Valtra wierzymy, że czyny mówią głośniej niż słowa. Jesteśmy dumni z naszej wieloletniej pracy i osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju. Od ekscytującej współpracy z naszymi partnerami, poprzez fabryki działające zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, aż po unikalne produkty i usługi — z firmą Valtra możesz mieć pewność, że Twoja maszyna jest najbardziej przyjaznym środowisku wyborem na rynku.

WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA ZNALEŹĆ NA NASZYM BLOGU

CELE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU FIRMY AGCO

Valtra jest światową marką koncernu AGCO i w pełni angażuje się w osiąganie celów zrównoważonego rozwoju organizacji macierzystej. Razem jesteśmy silniejsi i mamy większe możliwości przy ustalaniu najważniejszych działań i inwestycji w zakresie zrównoważonego rozwoju, które mają największy i najbardziej bezpośredni pozytywny wpływ na rolników i naszą branżę.

Zdajemy sobie sprawę z wagi Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs), których założeniem jest osiągnięcie do 2030 roku znaczącego postępu w zakresie globalnych wyzwań gospodarczych, społecznych i środowiskowych. Od wspierania zrównoważonej produkcji żywności po zachęcanie do efektywnego partnerstwa — nasze priorytety w zakresie zrównoważonego rozwoju pokrywają się z sześcioma celami SDG Organizacji Narodów Zjednoczonych.