share

Nowe centrum logistyczne w Suolahti ma powierzchnię 8000 metrów kwadratowych

Na terenie zakładu Valtra w fińskim Suolahti powstaje nowe centrum logistyczne. Jego powierzchnia to 8000m², a kubatura przekraczać będzie 100 000m³. Budynek znajdować się będzie w miejscu obecnie wykorzystywanym do parkowania ciągników oczekujących na transport.

 

Będzie on służył do odbioru oraz przechowywania części i komponentów wykorzystywanych w fabryce oraz do kompletowania i dostarczania ich do linii produkcyjnej. Z centrum sprowadzane będą konkretne części do budowy ciągników projektowanych na podstawie indywidualnych wymagań klientów i zgodnych z regulacjami prawnymi obowiązującymi w danym kraju.

 

Obiekt ten jest niezbędny ze względu na rosnącą liczbę używanych przez nas typów części. Połączenie kilku mniejszych magazynów w jeden większy zwiększy wydajność pracy. Wpłynie to pozytywnie na bezpieczeństwo dzięki mniejszej liczbie wózków widłowych i innych pojazdów obecnych na terenie zakładu, a także pomoże ograniczyć koszty związane z wynajmem dodatkowej powierzchni magazynowej. Jakość produkowanych ciągników wzrośnie, gdyż samochody dostarczające części będą mogły być rozładowywane wewnątrz budynku.

 

Dostarczane części ładowane będą na 12-metrowe półki przez autonomiczne wózki widłowe, ale kompletacja nadal realizowana będzie ręcznie. Transport części z centrum logistycznego do fabryki również będzie przynajmniej częściowo zautomatyzowany.

 

Proces budowy już się rozpoczął, a uroczyste otwarcie planowane jest na jesień 2020 roku po zainstalowaniu półek, wyposażenia, automatyki i pozostałych systemów.

 

 

Nowe centrum logistyczne o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych powstaje na terenie pomiędzy Zakładem Montażu i Studiem Unlimited.

  1. Nowe Centrum Logistyczne
  2. Studio Unlimited
  3. Zakład Montażu
  4. Fabryka Przekładni
  5. Centrum Inżynieryjne
  6. Centrum Części Zamiennych i Serwisu

PRZECZYTAJ POZOSTAŁE
ARTYKUŁY NA BLOGU

WRÓĆ NA BLOGA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O CIĄGNIKACH VALTRA

CIĄGNIKI VALTRA