share

WIADOMOŚCI I WYDARZENIA

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Darmowe szkolenia Valtra Smart Farmer

22/04/2024

Jeśli chcesz odświeżyć wiedzę na temat naszych technologii, przypomnieć sobie obsługę funkcji Twojego ciągnika, znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania - szkolenie Valtra Smart Farmer jest dla Ciebie! 

Dowiedz się więcej

VALTRA MA NAJLEPSZE AUTOMATYCZNE PROWADZENIE GPS NA RYNKU

28/03/2024

W niezależnym badaniu przeprowadzonym przez szanowane publikacje branżowe Koneviesti, Trekker, Bedre Gårdsdrift i TraktorTech, możliwości autoprowadzenia i interfejs użytkownika Valtry zostały uznane za najlepsze ze wszystkich testowanych systemów.

Dowiedz się więcej

Nowy system świateł roboczych z możliwością konfiguracji od Valtra Unlimited

22/02/2024

Valtra Unlimited wprowadza nowy system świateł roboczych LED, który pozwala operatorom dopasować system świateł roboczych do swoich potrzeb. 

"Dzięki systemowi świateł roboczych Valtra Unlimited, użytkownicy mogą uzyskać dokładnie taki poziom oświetlenia, jakiego potrzebują, a jednocześnie uniknąć obciążania oczu i oślepiania innych kierowców. Teraz operatorzy mogą łatwo i inteligentnie dostosować konfigurację oświetlenia nawet spoza ciągnika, za pomocą własnego smartfona."

Dowiedz się więcej

Valtra na Agrotech Kielce 2024

13/02/2023

Kolejny raz będziemy mieć przyjemność spotkać się z Wami podczas targów Agrotech Kielce. Co pokażemy podczas tej edycji? M.in. po raz pierwszy zademonstrujemy serię S w Polsce!

Dowiedz się więcej

AGCO otrzymuje prestiżową nagrodę w dziedzinie internacjonalizacji

24/11/2023

Firma AGCO została uhonorowana prestiżową nagrodą Prezydenta Republiki Finlandii za internacjonalizację w uznaniu znaczących inwestycji firmy AGCO w jej marki w Finlandii - Valtra, AGCO Power i AGCO Suomi. Nagrodę wręczył prezydent Finlandii Sauli Niinistö podczas specjalnego wydarzenia w Pałacu Prezydenckim w Helsinkach.

Dowiedz się więcej

Valtra ogłasza zmiany w zespole zarządzającym

12/11/2023

Valtra ogłasza odejście Jariego Rautjärvi ze stanowiska wiceprezesa i dyrektora zarządzającego Valtra EME oraz powołanie Mikko Lehikoinena na jego następcę

Mikko Lehikoinen został mianowany wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym Valtra EME z dniem 1 stycznia 2024 r., podlegając Torstenowi Dehnerowi, starszemu wiceprezesowi AGCO, dyrektorowi generalnemu Fendt/Valtra. Lehikoinen zastąpi Jariego Rautjärviego, który przejdzie na emeryturę pod koniec 2023 roku, po ponad 30 latach pracy w AGCO i marce Valtra. 

Dowiedz się więcej

AGCO i Neste pomagają rolnikom zmniejszyć ślad węglowy

12/11/2023

Fińska marka ciągników Valtra, czołowa marka AGCO, współpracuje z Neste i AGCO Finance, aby pomóc rolnikom zmniejszyć ślad węglowy poprzez zwiększenie świadomości i dostępności przeznaczonego dla rolników odnawialnego oleju napędowego Neste MY. Valtra jest pierwszą fabryką ciągników na świecie, która tankuje swoje nowe ciągniki odnawialnym olejem napędowym Neste MY. 

Dowiedz się więcej

Valtra pomaga operatorom ciągników oszczędzać paliwo dzięki aplikacji Valtra Coach

12/11/2023

Z biegiem lat Valtra zyskała swoją reputację dzięki łatwej w użyciu technologii inteligentnego rolnictwa. W chwili obecnej nordycka marka ciągników skupia się na wykorzystaniu danych generowanych przez inteligentne ciągniki, aby pomóc operatorom w skróceniu czasu przestoju w celu obniżenia zużycia paliwa i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. 

Dowiedz się więcej

Poprawiona dokładność aplikacji nawozu

12/11/2023

Valtra Unlimited wprowadza Smart Top Link, który zwiększa dokładność aplikacji nawozów. Smart Top Link oszczędza nawóz, automatycznie dostosowując długość łącznika górnego przy rozsiewaczu, aby zapewnić jego prawidłową kalibrację podczas całego zastosowania.

Dowiedz się więcej

Valtra serii S nominowana do dwóch nagród!

31/10/2023

Valtra serii S nominowana do nagród FARM MACHINE 2024 oraz Tractor of the Year 2024. Zobaczcie ją na targach Agritechnica 2023. 

Dowiedz się więcej

Valtra modernizuje i rozwija swoją fabrykę w Suolahti

22/09/2023

Niedawne inwestycje w fabryce w środkowej Finlandii umożliwiły ulepszenie obsługi klienta poprzez zwiększenie wydajności produkcji i poprawę warunków pracy wielu spośród 1200 pracowników. 

Dowiedz się więcej

Valtra przedstawia szóstą generację serii S, zaprojektowaną i zbudowaną w Finlandii

22/09/2023

Niedawno fińska marka ciągników Valtra zaprezentowała najnowszą generację swojego flagowego ciągnika o dużej mocy – serię S. Po dokonaniu znaczących inwestycji w główną fabrykę marki w Finlandii, szósta generacja serii S będzie teraz produkowana w Suolahti. 

Dowiedz się więcej

Valtra serii Q zdobyła nagrodę Red Dot 2023: Wzornictwo produktu

21/04/2023

Wyczekiwaną serię Q wprowadzono na rynek we wrześniu 2022 r., co spotkało się z szybkim zainteresowaniem branży i przyznaniem nowości Valtra Nagrody Jury w konkursie FARM MACHINE 2023 na targach SIMA w listopadzie. 

Dowiedz się więcej

Redukcja emisji gazów cieplarnianych o 12 240 ton dzięki Neste MY

22/03/2023

W tym roku Valtra obchodzi pięć lat współpracy z firmą Neste zajmującą się rozwiązaniami w zakresie odnawialnego oleju napędowego. W tym czasie Valtra zużyła szacunkowo 4 miliony litrów odnawialnego oleju napędowego Neste MY Renewable Diesel, zmniejszając nasz ślad węglowy o około 12 240 000 kg, co odpowiada usunięciu z naszych dróg 4735 samochodów z silnikiem Diesla. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jak Neste My zmniejsza ślad węglowy silnika średnio o 90%.

Dowiedz się więcej

W studio Valtra Unlimited

22/03/2023

W tym roku Valtra Unlimited świętuje dziesięciolecie dostarczania dopasowanych do klienta rozwiązań w branży traktorów w sektorach: rolnictwa, lotnictwa, leśnictwa, prac komunalnych i innych specjalistycznych obszarach.

Dowiedz się więcej

AGCO przedstawia bezpłatne narzędzie do planowania pracy dla rolników na rynkach Europy Zachodniej

7/11/2022

Koncern AGCO Corporation poinformował dziś o wprowadzeniu na rynek zupełnie nowego, internetowego narzędzia o nazwie Geo-Bird. Będzie ono  dostępne dla rolników na całym świecie. Ma umożliwić planowanie i optymalizację linii automatycznego prowadzenia w oparciu o dane z globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS). Aplikacja przeszła już testy i jest dostępna do użytku.

Dowiedz się więcej

Valtra serii Q zdobyła nagrodę Jury w konkursie Farm Machine 2023

6/11/2022

Całkowicie nowa Valtra serii Q zdobyła nagrodę Jury FARM MACHINE 2023. Nagroda Farm Machine, wcześniej znana jako Machine of the Year, jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie inżynierii rolniczej.

Dowiedz się więcej

Valtra Unlimited VIEW

7/11/2022

Valtra Unlimited VIEW, czyli Vision-based Intelligent Electronic Warnings, (inteligentny wizyjny system ostrzegawczy) to nowa opcja wyposażenia dostępna z okazji 10-lecia działalności studio Valtra Unlimited. „Unlimited VIEW jest znakomitym przykładem pomysłów Valtra Unlimited na przyszłość, ponieważ zamierzamy stawiać coraz silniej na inteligentne rozwiązania, odpowiadające potrzebom naszych klientów” mówi Petri Loukiala, kierownik ds. operacyjnych Valtra Unlimited. 

Dowiedz się więcej

10-lecie Valtra Unlimited – proste rozwiązania szyte na miarę

2/11/2022

Studio Valtra Unlimited będzie świętowało swoje 10-lecie w 2023 r. – z tej okazji zamierza zaprezentować na paryskich targach SIMA w listopadzie 2022 r. dwa pakiety wyposażenia edycji specjalnych.

Dowiedz się więcej

Myśli jak Zawodowiec. Pracuje jak Bestia. Valtra serii Q jest już dostępna!

2/9/2022

Gama modeli Valtra piątej generacji została uzupełniona o zupełnie nową serię, która plasuje się pomiędzy popularnymi seriami T i S. Seria Q, zaprojektowana, skonstruowana i wyprodukowana w Finlandii, jest idealnym ciągnikiem o mocy 230-305 KM dla dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych, które poszukują wydajnych i zintegrowanych inteligentnych technologii. Dzięki połączeniu czołowej w branży konstrukcji, wysokiej jakości komponentów i wykończenia oraz doskonałego wsparcia posprzedażowego, seria Q dysponuje mocą, inteligentnymi rozwiązaniami i wszechstronnością, które pozwalają zmaksymalizować wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów dużych gospodarstw rolnych i usługodawców.

Dowiedz się więcej

SmartTurn automatycznie kieruje ciągnikiem na uwrociach

25/4/2022

Użytkownicy ciągników Valtra mogą już cieszyć się całkowicie automatycznym zawracaniem na uwrociach. Nowa funkcja SmartTurn korzysta z automatyki pracy na uwrociach Auto U-Pilot i automatycznego prowadzenia ciągnika Valtra Guide, dopełniając automatyzację pracy polowej – wykonuje samodzielnie manewry ciągnikiem na uwrociach. Traktorzysta nie musi w ogóle dotykać kierownicy, gdy ciągnik pracuje na polu. 

Dowiedz się więcej

Ciągniki Valtra serii N zdobywają nagrodę iF Design 2022

25/4/2022

5. generacja ciągników Valtra serii N została uhonorowana przez kapitułę najwyższymi ocenami w kategorii „Najlepsze Wzornictwo Produktu” konkursu iF Design Awards na rok 2022 r. 

Dowiedz się więcej

Ciągnik Valtra serii N zdobył nagrodę Red Dot Design Award 2022

31/3/2022

Jedna z najnowszych serii ciągników Valtra, piąta generacja serii N, zdobywa nagrodę Red Dot Design 2022 w kategorii Red Dot: Product Design Award (Design Produktu). Najnowsza nagroda Red Dot Award jest kontynuacją ogromnego sukcesu Valtry w konkursie projektowym Red Dot w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Dowiedz się więcej

Valtra oferuje swoim klientom bezpłatną aktualizację ulepszającą funkcje rolnictwa precyzyjnego

09/3/2022

Rolnictwo precyzyjne stanie się jeszcze bardziej precyzyjne, gdy klienci Valtry uzyskają dostęp do systemu Section Control 96 z funkcją Multiboom

Dowiedz się więcej

Valtra znowu nagrodzona – seria G zdobywa nagrodę FARM MACHINE 2022 w kategorii Ciągnik Użytkowy

07/3/2022

Nagroda FARM MACHINE, wcześniej znana jako Maszyna Roku, jest jedną z najbardziej pożądanych nagród w inżynierii rolniczej. Seria Valtra G zwyciężyła w kategorii ciągników użytkowych.

Dowiedz się więcej

A115 HiTech4 i T235 Direct - ciągniki Valtra nominowane do nagrody Tractor of the Year

Dwa ciągniki Valtra zostały nominowane do nagrody Tractor of the Year: mały gigant z Serii A i nowoczesny koń pociągowy z Serii T.

dowiedz się więcej

NOWA FUNKCJA VALTRA CONNECT - POWIADOMIENIA GEOFENCE

Wprowadziliśmy nową usługę w ramach Valtra Connect - Powiadomienia Geofence. Kontroluj swoją flotę i bądź z nią na bieżąco. Ustaw powiadomienia push, aby otrzymywać alerty o wejściu na obszar lub jego opuszczeniu przez maszynę

dowiedz się więcej

Valtra ponownie nagrodzona – G135 zdobywcą iF Design Award

04/05/2021

IF Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów projektowych na świecie. Valtra G135 zwyciężyła w kategorii Pojazdy za design produktu.

dowiedz się więcej

Nadeszły ciągniki Valtra serii N oraz T piątej generacji

16/04/2021

Po premierze serii G w zeszłym roku i serii A na początku tego roku, Valtra kontynuuje rozwój piątej generacji, wprowadzając nowe ciągniki serii N i T.

dowiedz się więcej

Inteligentny ładowacz czołowy Valtra - Aplikacja Precision Lift & Load zapewnia nową jakość sterowania ładowaczem czołowym

16/04/2021

Bogate doświadczenie Valtry w zakresie fabrycznie montowanych ładowaczy czołowych zostało w tym roku uwieńczone stworzeniem zupełnie nowego sposobu sterowania ładowaczem czołowym. Wraz z piątą generacją ciągników, Valtra wprowadza zupełnie nową aplikację Precision Lift & Load dla modeli SmartTouch serii G, N i T.

dowiedz się więcej

Seria G otrzymuje nagrodę Red Dot Design 2021

30/03/2021

Ciągnik Valtra G135 otrzymał nagrodę Red Dot Design Award 2021 w kategorii Product Design. Jest to już szósta nagroda Red Dot w historii Valtry i stanowi świadectwo nieprzerwanego pasma sukcesów kontynuowanego dzięki najnowszej, piątej już generacji ciągników.

dowiedz się więcej

A115 HiTech4 i T235 Direct nominowane do Tractor of the Year

9/2/2021

Dwa ciągniki Valtra zostały nominowane do nagrody Tractor of the Year - mały gigant seria A oraz współczesny koń pociągowy serii T. 

dowiedz się więcej

Valtra wprowadza piątą generację serii A

29/01/2021

Popularna Valtra serii A, dwukrotny laureat nagrody Machine of the Year w latach 2017 i 2019, przechodzi do piątej generacji. Gama ciągników jest już dostępna z wieloma nowymi funkcjami, o które prosili klienci. Nowa seria również obejmuje siedem modeli, z których wszystkie są dostępne jako tzw. modele GL wyposażone w łatwą w obsłudze mechaniczną przekładnię. Najlepiej sprzedające się modele o mocy 105 i 115 KM są również dostępne z czterostopniową przekładnią Powershift. W modelach HiTech 4 przekładnią steruje się elektronicznie. Wszystkie ciągniki serii A wyposażone są w znaną już przekładnię Valtra Power Shuttle, w tym także w zintegrowany hamulec ręczny.

dowiedz się więcej

Valtra Connect uczy się przewidywać potrzeby serwisowe

29/01/2021

Valtra Connect już od kilku lat umożliwia właścicielom ciągników i ich lokalnym serwisantom zdalne monitorowanie danych z pojazdów. W najbliższej przyszłości klienci będą mogli wybrać, czy chcą udostępnić te dane Centrum Monitorowania Maszyn AGCO, które z wyprzedzeniem wykrywa potrzeby serwisowe dzięki ciągłemu przetwarzaniu i analizie danych przesyłanych przez ciągniki.

dowiedz się więcej

Valtra świętuje 70. rocznicę – inteligentne rozwiązania w centrum rozwoju

29/01/2021

Firma Valtra kończy w 2021 roku 70 lat i zamierza świętować swoją rocznicę na różne sposoby i przez cały rok. Siedemdziesiąt lat temu koncentrowano się na mechanizacji rolnictwa, natomiast dzisiaj punkt ciężkości przesunął się na poprawę bezpieczeństwa pracy, rozwój gospodarstw rolnych i sukces przedsiębiorstw wiejskich. Technologie i usługi firmy Valtra zawsze były w stanie sprostać wymaganiom klientów, ale największych osiągnięć firma dokonała w ciągu ostatnich 10 lat. Valtra przewiduje, że w nadchodzących latach cyfryzacja i technologia rolnictwa precyzyjnego znacząco zmienią oblicze rolnictwa.

dowiedz się więcej

Nowa, nowoczesna lakiernia w fabryce Valtra

29/01/2021

Fabryka Valtra w Suolahti w Finlandii stanie się jeszcze bardziej elastyczna i przyjazna dla środowiska dzięki nowej, nowoczesnej lakierni. Obecnie trwają prace nad szczegółowymi planami. Nowa lakiernia ma rozpocząć działalność w 2022 roku.

dowiedz się więcej

VALTRA SERII G WYGRAŁA NAGRODĘ TRACTOR OF THE YEAR 2021 BEST UTILITY

Nowy model Valtra G135 Versu został nagrodzony tytułem Tractor of the Year 2021 Best Utility na wirtualnej ceremonii wręczenia nagród TOTY, 18 grudnia 2020 r. Jury nagrodziło wielofunkcyjny i użytkowy ciągnik o mocy powyżej 70 koni mechanicznych, wyposażony w najlepsze rozwiązania dostępne na rynku.

WIĘCEJ INFORMACJI

Valtra wkracza w świat esportu z własnym zespołem Farming Simulator League!

27 paźdzernika 2020

Valtra wchodzi w świat esportu dzięki własnej drużynie, która w listopadzie 2020 roku rywalizować będzie w nadchodzącym trzecim sezonie FSL.

 

Więcej informacji

Pokazy Valtra Smart Tour 2020 odwołane!

10 sierpnia 2020

Niestety w związku z sytuacją związaną z covid-19 jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczne pokazy z cyklu Valtra Smart Tour. Wszystkich zianteresowanych jazdami testowymi najnowszych ciągników serii G zachęcamy do kontaktu z dealerami.

Ciągniki Valtra gotowe do prac w rolnictwie precyzyjnym dzięki funkcjom automatycznego kierowania

System Wayline Assistant ułatwia automatyczną jazdę

28 sierpnia 2020

Wszystkie ciągniki Valtra z Serii G, N, T i S przeznaczone są do wykorzystania w rolnictwie precyzyjnym. Valtra oferuje teraz nową funkcję Wayline Assistant wraz z automatycznym układem sterowania Valtra Guide. 

dowiedz się więcej

Celem firmy Valtra jest zapewnianie najlepszych możliwych wrażeń z użytkowania ciągnika

Nowa strategia, nowy wygląd

28 sierpnia 2020

Nowa wizja firmy Valtra to zaoferowanie najlepszego poziomu obsługi klienta w całej branży. Nie skupia się na samym tylko ciągniku, ale obejmuje całościowe wrażenia użytkownika podczas użytkowania go. 

dowiedz się więcej

Nowa seria ciągników Valtra

Valtra zaprezentuje nową serię ciągników podczas internetowej premiery

31/07/2020

Premiery nowych modeli ciągników są zwykle zarezerwowane tylko dla mediów i przedstawicieli handlowych, jednak w sierpniu Valtra planuje zorganizowanie premiery dostępnej dla każdego.

Weź udział w premierze nowej serii ciągników!

dowiedz się więcej

VALTRA I ELISA PRZEDSTAWIAJĄ ZDALNIE STEROWANY CIĄGNIK

Wielki krok ku autonomicznym pojazdom rolniczym

5/20/2020

Firmy Valtra i Elisa opracowały innowacyjne rozwiązanie oparte na sieci komórkowej 5G, umożliwiające zdalne sterowanie ciągnikiem za pomocą modemu 5G i kamery dookólnej 360°. Jest to pierwsze takie rozwiązanie na świecie.

dowiedz się więcej

JESTEŚMY Z WAMI!

25.01.2020

Działamy razem z Państwem! Wspieramy naszą sieć dealerską i dostarczamy części zamienne bez zmian. 

Więcej informacji
Valtra na Polagra Premiery

POLAGRA PREMIERY 2020

25.01.2020

W styczniu wzięliśmy udział w kolejnej edycji targów Polara Premiery. Sprawdź co zaprezentowaliśmy na naszym stoisku.

Więcej informacji
Ciągniki sadownicze serii F - polska premiera

POLsKA PREMIERA CIĄGNIKA SADOWNICZEGO VALTRA

20.01.2020

W styczniu odbyła się polska premiera naszego najnowszego ciągnika – Valtra serii F. Zobacz jak zaprezentowaliśmy sadownika na polskim rynku podczas targów TSW w Nadarzynie.

Więcej informacji
SmartGlass - technologia HUD w ciągnikach Valtra

Przedstawiamy zupełnie nową serię ciągników Valtra!

10.11.2019

Odkrywamy naszą tajemnicę! Podczas targów Agrotechnica pokazujemy nasz najnowszy ciągnik - zupełnie nową serię F.

Więcej informacji
SmartGlass - technologia HUD w ciągnikach Valtra

Stale rozwijamy nasze technologie

10.11.2019

Podczas targów Agritechnica będziecie mieli okazję zobaczyć Valtra Smart Glass. Nasze kolejne rozwiązanie tworzone we współpracy z rolnikami! 

Więcej informacji

Nasz kandydat do nagrody TOTY 2020

29.10.2019

N154e Versu – kandydat firmy Valtra do nagrody Ciągnik Roku (Tractor of the Year)

Więcej informacji

Agroshow 2019

25.5.2019

Agroshow 2019 za nami! Sprawdźcie jakie ciągniki pokazywaliśmy w tym roku.

Więcej informacji

Smart Tour 2019

15.9.2019

Zakończyliśmy kolejną i ostatnią w tym roku edycję pokazów Valtra Smart Tour.  Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem!

Więcej informacji
Valtra na erobocze show

e-robocze show

11.06.2019

Valtra to ciągniki nie tylko dla rolnictwa. Są doskonałym rozwiązaniem m.in. dla branży budowlanej, co postanowiliśmy pokazać podczas tegorocznego e-robocze show w Sosnowcu.  

Więcej informacji
Valtra na Zielone Agroshow

Valtra na Zielonym Agroshow

27.05.2019

Po raz kolejny pokazaliśmy się na targach Zielone Agroshow, wraz z naszym autoryzowanym dealerem - firmą Agronom. Sprawdź jakie ciągniki zaprezentowaliśmy na stoisku i podczas pokazów! 

Więcej informacji

Bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne utrzymanie lotnisk

14.5.2019

Firmy Valtra i Nokian Tyres współpracują przy projekcie autonomicznego systemu odśnieżania.

Więcej informacji

Valtra na targach Autostrada

08/05/2019

Wracamy na targi Autostrada!

Ciągniki Valtra doskonale sprawdzają się w zadaniach transportowych i budowlanych. Zobacz jakie rozwiązania przygotowaliśmy.

Więcej informacji

AGRAVIS Technik Polska – nowe partnerstwo biznesowe

19/04/2019

AGRAVIS Technik Polska – nowe partnerstwo biznesowe

Agravis Technik Polska zakończył proces podpisywania umów z partnerami biznesowymi i pracuje nad rozbudową swojej siedziby w Kościanie.

Więcej informacji

Valtra na targach Agrotech 2019

21/03/2019

W dniach 15 - 17 marca uczestniczyliśmy w targach Agrotech Kielce.

Podczas tegorocznej edycji pokazaliśmy 8 ciągników, reprezentujących każdą z serii oraz agregat prądotwórczy Valtra.

Więcej informacji

Valtra Smart Tour marzec 2019

14/03/2019

Pokazy Valtra Smart Tour marzec 2019 dobiegły końca!

W dniach 4-9 marca przeprowadziliśmy pokazy, podczas których użytkownicy ciągników mieli możliwość poznać nasze ciągniki oraz przetesować je podczas jazd próbnych.

Więcej informacji

Udoskonalone układy przeniesienia napędu
w ciągnikach z serii A

1/2/2019

Nowe modele A104 i A114 z układem przeniesienia napędu HiTech 4 wyróżniają się jeszcze większą uniwersalnością i komfortem użytkowania.

Nowy układ typu 16+16R to przekładnia czterozakresowa, a każdy z zakresów posiada cztery przełożenia (półbiegi). Został on zoptymalizowany z myślą o pracach polowych i przydomowych i umożliwia uzyskanie nawet  sześciu przełożeń w zakresie 4–12 km/h. Opcjonalny układ typu 32+32R pozwala na poruszanie się z bardzo małą prędkością, poniżej 100 m/h, przy 1400 obr./min.

 

Więcej informacji

Connect, Care & Go!

1/2/2019

Nowy pakiet usług maksymalizujących efektywny czas pracy maszyn

Nasi klienci mogą już używać „Connect, Care & Go” – zestawu opcji, które pozwalają im na korzystanie z rozmaitych usług związanych z ciągnikami według ustalonego cennika

Więcej informacji

Ciągniki Valtra
z serii N z nowym pneumatycznym zawieszeniem osi przedniej

1/1/2019

W 2019 r. wprowadzamy na rynek nowe rozwiązanie AIRES w ciągnikach serii N  — zawieszenie pneumatyczne osi przedniej.

Więcej informacji

Nagroda Red Dot 2018 Design dla serii Valtra A4

9.4.2018

Najnowsza seria ciągników firmy Valtra, Valtra A4 (75-130hp), zdobyła prestiżową nagrodę wzornictwa Red Dot 2018 w kategorii 'Pojazdy Użytkowe’. Nagroda ta to kolejna w serii sukcesów firmy Valtra podczas najsłynniejszego i najbardziej prestiżowego konkursu wzornictwa, w którym Valtra została nagrodzona również w latach 2016 i 2017. Nagroda Red Dot 2018 Design uznaje wysoką jakość projektu ciągników Serii A4.

Więcej informacji

Valmet był pionierem silników Diesla

31.12.2017

W połowie lat pięćdziesiątych minionego wieku ciągnik Valmet 20 był powszechnym widokiem na fińskich polach. W tym samym czasie Valmet projektował większe ciągniki napędzane silnikami Diesla. Kiedy prace nad tym projektem rozpoczęły się w fabryce silników w Linnavuori, inżynierowie stanęli naprzeciw licznym alternatywom: chłodzenie powietrzem czy wodą, wtrysk bezpośredni czy silnik z komorą wstępną, jaka liczba cylindrów? Inżynierowie z firmy Valmet ostateczne zdecydowali się na silnik z trzema cylindrami, chłodzony cieczą i z wtryskiem bezpośrednim.

Więcej informacji

Nowe rozporządzenie dot. homologacji umożliwia maksy­malną prędkość 60 km/h

25.12.2017

Rozporządzenie UE 167/2013 określające warunki homologacji typu pojazdów rolniczych staje się nadrzędne wobec wszystkich innych rozporządzeń wewnątrz Unii Europejskiej, Norwegii oraz Islandii od początku 2018 r. Najważniejsza zmiana to możliwość zwiększenia prędkości maksymalnej ciągników do 60 km/h pod warunkiem spełnienia dodatkowych wymagań oraz weryfikacja rozporządzenia dot. hamulców przyczep.

Więcej informacji

Więcej wiadomości

archiwum

ZBLIŻAJĄCE SIĘ WYDARZENIA

EIMA INTERNATIONAL 2018

Bolonia,  7-11 listopada 2018

VALTRA TEAM

MAGAZYN DLA KLIENTÓW ONLINE

Magazyn online Valtra Team zawiera najnowsze informacje i wiadomości odnośnie nowych produktów, opinie klientów i wiele innych.

Dostępny już teraz!

PRZECZYTAJ TERAZ

PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE

FACEBOOK

Obserwuj nasze cotygodniowe filmy o produktach, historie klientów, szczegółowe informacje o produktach, wspomnieniowe czwartki i wiele więcej

INSTAGRAM

Obserwuj wyjątkowe produkty Valtra oraz nieograniczone zdjęcia studyjne, historie klientów, konkursy, przekazy na żywo z imprez i wiele więcej!

YouTube

Obserwuj nas na Youtube, gdzie zamieszczamy najnowsze firmy o produktach, zdarzeniach i wiele więcej