share

Valtra
Unlimited VIEW

VIEW: Vision-based Intelligent Electronic Warnings

Valtra Unlimited VIEW, czyli Vision-based Intelligent Electronic Warnings, (inteligentny wizyjny system ostrzegawczy) to nowa opcja wyposażenia dostępna z okazji 10-lecia działalności studio Valtra Unlimited. „Unlimited VIEW jest znakomitym przykładem pomysłów Valtra Unlimited na przyszłość, ponieważ zamierzamy stawiać coraz silniej na inteligentne rozwiązania, odpowiadające potrzebom naszych klientów” mówi Petri Loukiala, kierownik ds. operacyjnych Valtra Unlimited.

VIEW jest wizyjnym, opartym na kamerach systemem wspomagania operatora, który służy poprawie bezpieczeństwa jazdy na drogach publicznych oraz na polu. System automatycznie wykrywa ruch pojazdów w poprzek drogi przed ciągnikiem poruszającym się z maszyną zaczepianą/zawieszaną, np. zbiornikiem czołowym, pługiem czy kosiarką.

„Unlimited VIEW jest znakomitym przykładem pomysłów Valtra Unlimited na przyszłość, ponieważ zamierzamy stawiać coraz silniej na inteligentne rozwiązania, odpowiadające potrzebom naszych klientów”

Petri Loukiala, kierownik ds. operacyjnych Valtra Unlimited. 

System VIEW przedstawia trzy obrazy: z lewej, prawej i tylnej kamery. System automatycznie przełącza się na obraz z kamery tylnej podczas cofania ciągnikiem, a także wyświetla obraz z kamery przedniej po tej stronie, dla której włączono kierunkowskaz. Kamera systemu wykrywa podczas cofania obecność ludzi i pojazdów, co chroni przed wypadkami.

System pracuje na danych z magistrali ISOBUS oraz wykorzystuje algorytmy nauczania maszyn, dzięki którym rozpoznaje zagrożenia w ruchu i ostrzega o nich operatora. Takie rozwiązanie ogranicza stres traktorzysty – na wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości widzi on informacje i powiadomienia wizualne, prezentowane w sposób intuicyjny. Operator w dowolnej chwili może przełączać się między kamerami oraz zmienić ustawienia ostrzeżeń dźwiękowych.

VIEW to wyposażenie opcjonalne, montowane fabrycznie przez studio Unlimited. Nabywcy mogą również zamówić większą liczbę kamer oraz szereg innych akcesoriów dodatkowych. 

Rozwiązania Valtra Unlimited

Dowiedz się więcej

Zapytaj o wycenę

Wypełnij formularz