share
Technologia w ciągnikach Valtra serii T

Technologia

Przejmij pełną kontrolę nad swoim ciągnikiem Valtra

Chcesz umówić jazdę testową? Czym jest inteligentne rolnictwo?

Odkrywaj rozwiązania Valtra

Pozwól Twojej Valtrze wykonywać ciężką pracę.

Dzięki naszym technologiom, nudne manualne zadania mogą zostać zautomatyzowane. Za pomocą przycisku możesz przejąć pełną kontrolę nad ciągnikiem rolniczym i maszynami towarzyszącymi. Twoja praca będzie bardziej dokładna, produktywna i zyskowna - przy mniejszym wysiłku. 

Wszystkie inteligentne funkcje mogą być sterowane za pomocą podłokietnika SmartTouch dzięki kilku przesunięciom palca. Dodatkowo wszystkie funkcje działają z dokładnością opartą na GPS, więc możesz wykonywać swoją pracę w każdych warunkach.

Rozwiązania technologiczne Valtra są dostępne dla ciągników serii G, N, T, Q oraz S.

SMARTTOUCH - PROSTSZY NIŻ TWÓJ SMARTFON

Valtra SmartTouch zapewnia pełen komfort pracy na wyciągnięcie ręki - dosłownie. Zarządzaj wszystkimi funkcjami za pomocą intuicyjnego                9-calowego wyświetlacza, inteligentnej wielofunkcyjnej dźwigni sterowania jazdą, joystickowi hydraulicznemu i wygodnemu podłokietnikowi. SmartTouch to proste w użytkowaniu narzędzie, gwarantujące całkowitą kontrolę nad wszystkimi funkcjami inteligentnego rolnictwa. 

 

 

dowiedz się więcej

Valtra Guide

Precyzyjne rolnictwo - w prosty sposób

Valtra Guide to automatyczne prowadzenie ciągnika rolniczego stworzone w oparciu o opinie użytkowników. Chcieliśmy mieć pewność, że rejestrowanie i konfigurowanie linii granicznych pola jest tak proste, jak to tylko możliwe. Dzięki Valtra Guide możesz pracować wydajniej, czerpać więcej zysków ze swoich plonów, jednocześnie nie martwiąc się o nakładanie się linii.

Valtra Guide korzysta z GPS by prowadzić ciągnik za Ciebie. Automatyczne prowadzenie precyzyjnie prowadzi pojazd według wyznaczonych linii, maksymalizując obszar uprawy, redukując nakładki, a także oszczędzając Twój czas, paliwo i pieniądze. Jeśli nie musisz skupiać się na prowadzeniu traktora, możesz pracować dłużej, odczuwając mniejsze zmęczenie i wkładając w pracę mniej wysiłku.

dowiedz się więcej

ISOBUS

Inteligentne sterowanie. Proste połączenie.

Valtra SmartTouch pozwala pracować z maszynami rolniczymi kompatybilnymi ze standardem ISOBUS, pochodzącymi od dowolnego producenta. Dzięki technologii SmartTouch narzędzia można podłączać łatwo i szybko, a co więcej, zyskujesz wysoki poziom kontroli nad pracami wymagającymi precyzji. Standard ISOBUS (wg normy ISO 11783) sprawia, że to jest możliwe. Podłokietnik SmartTouch pełni funkcję terminala ISOBUS. Gdy użytkownik wydaje polecenie, maszyna natychmiast otrzymuje komunikat. Dzięki zastosowaniu standardu ISOBUS kompatybilne narzędzia mają funkcję "plug-and-play", dlatego podczas ich podłączania do ciągnika Valtra, wszystkie potrzebne dane są natychmiast przesyłane do terminala.

Nie ma potrzeby korzystania z wielu ekranów.

Jeśli korzystasz z terminala SmartTouch z magistralą ISOBUS, nie ma potrzeby instalowania oddzielnych, kosztownych ekranów dla każdego narzędzia. Pozwala to zaoszczędzić czas i środki, a także utrzymać większy porządek w kabinie. Co więcej, w wyniku podłączenia złącza ISOBUS narzędzia z tyłu ciągnika, wszystkie informacje są przesyłane do terminalu SmartTouch – nie są wymagane dodatkowe przewody, uchwyty czy nakłady pracy!

Zawsze właściwe parametry

Technologia SmartTouch zapewnia pełną kontrolę nad urządzeniami zgodnymi z ISOBUS, umożliwiając prawidłową konfigurację wszystkich parametrów zadania zgodnie z mapami precyzyjnie dla każdego pola.

Valtra Section Control

Automatyczna precyzja. Większy zysk.

Dzięki Kontroli Sekcji Valtra (Valtra Section Control) Twój ciągnik rolniczy i Twoje narzędzia są sterowane automatycznie i precyzyjnie, aby zagwarantować optymalną ilość nasion i nawozu na każdą część pola. Pozwala to ograniczyć koszty produkcji, poprawić i zmaksymalizować zysk.

Wysoka precyzja przy mniejszym wysiłku

Kontrola Sekcji Valtra (Valtra Section Control) to najlepszy system kontroli sekcji na rynku. Automatyczne włącza i wyłącza sekcje rzędów oraz dysz, aby wyeliminować nakładki i luki. Pozwala także w prosty sposób zaplanować, zapisać i załadować pracę oraz ustawienia dla każdego pola. Valtra Section Control zapewnia wysoką dokładność nawet w przypadku dużych maszyn i słabej widoczności. Współpracuje ze wszystkimi kompatybilnymi maszynami rolniczymi ISOBUS, które spełniają wymagania normy ISO 11783 i obsługują funkcję Section Control.

Dowiedz się więcej

Zmienne dawkowanie

System zmiennego dawkowania (Variable Rate Control) to najdokładniejszy i najbardziej responsywny system kontroli dawki na rynku. Obsługiwany jest za pomocą 9-calowego ekranu dotykowego SmartTouch. Odpowiada za automatyczne dostosowywanie ilości używanych środków do wstępnie opracowanej mapy. Aplikuje odpowiednią ilość nawozu lub oprysku na każdym odcinku pola. Oszczędza zasoby oraz poprawia jakość zbiorów i obfitość plonów.

TaskDoc

Połącz biuro gospodarstwa z ciągnikiem bezprzewodowo

Dzięki TaskDoc® jest mniej papierkowej pracy. Rozpocznij pracę, a cała potrzebna dokumentacja zostanie stworzona automatycznie. Po zakończeniu pracy zostanie ona przesłana bezpośrednio do systemu zarządzania gospodarstwem (FMS). Stwórz w biurze mapy zmiennego dawkowania, a następnie prześlij je do ciągnika celem automatycznego sterowania. Obsługa TaskDoc® jest prosta i intuicyjna.

Bezpieczeństwo

TaskDoc automatycznie rejestruje Twoją pracę i przesyła informacje bezprzewodowo do systemu FMS. Dzięki temu Twoje dane są zawsze bezpieczne. 

Dostępność

Dane są dostępne w każdej chwili, z dowolnego miejsca, dzięki systemowi FMS w biurze oraz za pomocą funkcji SmartTouch w ciągniku. Gdziekolwiek jesteś, zawsze wiesz, co zrobić dalej.

Dokładność

Zautomatyzowana dokumentacja oznacza dokładność danych dla każdego pola, co się przekłada na łatwiejsze przygotowanie dokumentacji.

Valtra Connect

Obserwuj pracę swojego ciągnika

Valtra Connect to rozwiązanie telemetryczne, które nieustannie rejestruje aktywność ciągnika oraz jego położenie GPS. Może wyświetlać na urządzeniu mobilnym dane historyczne, dane w czasie rzeczywistym, a Ty masz dostęp do nich w każdym momencie, w każdym miejscu. Wykorzystując te dane, Ty i twój partner serwisowy Valtra możecie przewidywać potrzeby serwisu i szybciej reagować rozwiązywaniem mniejszych problemów, a także unikać nieplanowanych wizyt w autoryzowanym centrum serwisowym.

Valtra Connect pozwala również zarządzać flotą ciągników rolniczych, kontrolować wydajność podwykonawców, którzy ukończyli pracę, oraz sprawdzać zadania do wykonania. Zapewnia informacje potrzebne do tego, aby uzyskać maksymalną wydajność, obniżyć koszty podwykonawców i ograniczyć przestoje.

dowiedz się więcej

Poproś o ofertę

Rozwiązania technologiczne

Technologie AGCO

Odwiedź AGCO Fuse