share

Valtra ponownie nagrodzona – G135 zdobywcą iF Design Award

IF Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów projektowych na świecie. Valtra G135 zwyciężyła w kategorii Pojazdy za design produktu.

Najnowsza Valtra serii G, wprowadzona na rynek w zeszłym roku, nadal cieszy się uznaniem. G135 to jedyny ciągnik, który został nagrodzony w tegorocznym konkursie if Design Award. Członkowie jury pochwalili model G135 jako najlepszy zestaw w swojej kategorii. Już wcześniej w tym roku seria G zdobyła także nagrodę Red Dot Design Award 2021 w konkursie Red Dot: Seria nagród Product Design dla tego samego modelu G135.

Zwycięstwo konkursu iF Design Award, występując z zupełnie nowym ciągnikiem Valtra G135, przy tak silnej rywalizacji jest naprawdę oszałamiające.

„Muszę przyznać, że zwycięstwo konkursu iF Design Award, występując z zupełnie nowym ciągnikiem Valtra G135 przy tak silnej rywalizacji jest naprawdę oszałamiające. Nigdy wcześniej żadna ta sama maszyna nie zdołała zdobyć nagrody zarówno w konkursie Red Dot, jak i iF design Awards, jednak tak się właśnie stało w 70. rocznicę Valtry, która niezaprzeczalnie jest piękną wisienką na torcie!” komentuje Kimmo Wihinen, Menedżer ds. Industrial Design & User Experience w firmie Valtra.

Jury uznało G135 za szczególnie innowacyjny model w dziedzinie projektowania, który wyróżnia się z tłumu wspierając markę Valtra. Valtra serii G to mały gigant, kompaktowy ciągnik wielofunkcyjny, który można bez wysiłku wygodnie obsługiwać podczas wykonywania zadań. Seria G łączy w sobie kompaktowe rozmiary ze zwinnością i nowoczesnym designem. Seria G to także doskonały ciągnik do prowadzenia prac z ładowaczem czołowym. Jury doceniło jednocześnie łatwość obsługi ciągnika.

„Było nam również szczególnie miło, że jury chwaliło nie tylko udany i niepowtarzalny projekt serii G, ale także jego funkcjonalność. Docelowo są to maszyny robocze, a my naprawdę dużą wagę przywiązujemy do użyteczności i wydajności pracy, co ma także duży wpływ na codzienne życie i pracę naszych klientów. Na przykład bardzo niska osłona silnika, wąska rama przednia, duże panoramiczne okno i łatwy w obsłudze interfejs to nie tylko względy konstrukcyjne. Przede wszystkim kwestie te przyczyniają się do stworzenia zwinnego, kompaktowego i wydajnego ciągnika z ładowaczem czołowym”, mówi Wihinen, zwracając uwagę na znaczenie designu.

Zaraz po premierze w 2020 roku seria G otrzymała tytuł Ciągnika Roku 2021. Kabina ciągnika wyróżnia się również innym nagradzanym projektem; chodzi o podłokietnik Valtra SmartTouch, który wcześniej uhonorowano nagrodami Red Dot Design Award oraz iF Design Award.

Dostawy nowej serii G firmy Valtra idą pełną parą w Europie, a klienci mogą zobaczyć wielokrotnie nagradzany ciągnik u dealerów Valtry lub w wirtualnym salonie Valtra pod adresem showroom.valtra.com/pl.

Zwycięzców iF Design Award wybiera międzynarodowe jury składające się z 98 wybitnych ekspertów w dziedzinie projektowania. Tegoroczny konkurs przyciągnął 9509 zgłoszeń z 52 krajów. 

Więcej Wydarzeń i Nowości

WRÓĆ