share

Nowa, nowoczesna lakiernia w fabryce Valtra

29 stycznia 2021

Fabryka Valtra w Suolahti w Finlandii stanie się jeszcze bardziej elastyczna i przyjazna dla środowiska dzięki nowej, nowoczesnej lakierni. Obecnie trwają prace nad szczegółowymi planami. Nowa lakiernia ma rozpocząć działalność w 2022 roku.

Dzięki nowej lakierni cała fabryka będzie działać z dużo większą elastycznością, a także zwiększy się jej zdolność produkcyjna

"Nowa lakiernia to największa inwestycja zrealizowana w fabryce Valtra w Suolahti w ciągu kilku ostatnich dekad. Popyt na wysokiej jakości ciągniki Valtra rośnie, a nowa lakiernia pomoże nam jeszcze lepiej spełniać obietnice składane klientom. Dzięki nowej lakierni cała fabryka będzie działać z dużo większą elastycznością, a także zwiększy się jej zdolność produkcyjna" przekonuje dyrektor zarządzający Jari Rautjärvi.

 

Nowa lakiernia będzie mieścić się w dobudowanym budynku o powierzchni 1 500 metrów kwadratowych, który powstanie obok zakładu montażowego

Budujemy całkowicie nową, zautomatyzowaną lakiernię, która będzie stanowić uzupełnienie naszych obecnych wymogów wolumenowych i pomieści zwiększone ramy ciągników.

"Budujemy całkowicie nową, zautomatyzowaną lakiernię, która będzie stanowić uzupełnienie naszych obecnych wymogów wolumenowych i pomieści zwiększone ramy ciągników. Nowa lakiernia pozwoli nam na wykorzystanie sprawdzonych technologii. Przykładowo – od dziesięcioleci stosujemy roboty malarskie i jako pierwsi na świecie wykorzystaliśmy wirtualne środowisko 3D do ich programowania. Proces powlekania obejmuje zautomatyzowane mycie i obróbkę wstępną, samo zrobotyzowane malowanie i wreszcie suszenie. W nowym procesie malowania warstwę bazową i wierzchnią szarej farby natryskuje się w oddzielnej komorze malarskiej. Właściwości funkcjonalne powłoki ulegają poprawie dzięki przeprowadzeniu procesu odparowania pomiędzy warstwami farby" mówi Mikko Torvelainen, który kieruje projektem.

Nowa lakiernia nie tylko sprawi, że fabryka w Suolahti stanie się bardziej elastyczna, ale także umożliwi produkcję większych maszyn i w większej liczbie niż dotychczas. Lakiernia przyczyni się do dalszej poprawy efektywności energetycznej i bezpieczeństwa zakładu, w tym bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Podczas fazy budowy fabryka w Suolahti będzie działać bez zmian. Fundamenty zostaną położone latem 2021 roku, a w sierpniu 2022 roku nowa lakiernia rozpocznie działalność.

W ciągu kilku ostatnich lat koncern AGCO dokonał poważnych inwestycji w zakładzie w Suolahti. W styczniu 2021 roku otwarto zupełnie nowe centrum logistyczne o powierzchni 9 000 metrów kwadratowych (ok. 100 000 metrów sześciennych). W związku z tym w zakładzie montażowym konieczne było poważne przemeblowanie, które umożliwi w przyszłości efektywną produkcję nowych serii modeli.

Więcej Wydarzeń i Nowości

WRÓĆ