share

 

Valtra wkracza do esportu

Poznajcie
Team Valtra
na 3 sezon FSL

Valtra wchodzi w świat esportu dzięki własnej drużynie, która w listopadzie 2020 roku rywalizować będzie w nadchodzącym trzecim sezonie FSL. 

Drużyna składa się z sześciu graczy, którzy dowiedli już swoich umiejętności, trzech z nich zdobyło bowiem drugie miejsce w finale poprzedniego sezonu FSL.

Valtra silnie zaznacza swoją obecność w grze Farming Simulator już od 2015 roku, a najnowsza seria ciągników firmy, seria G, została równocześnie  wprowadzona na rynek w świecie rzeczywistym i dodana w świecie wirtualnym.

Pamela Engels

St. Kierownik ds. Komunikacji i Marketingu Cyfrowego Valtra EME.

Farming Simulator jest dla nas ważną platformą, dzięki której jesteśmy w stanie docierać do naszych fanów i środowisk spoza sektora rolniczego.

Farming Simulator jest dla nas ważną platformą, dzięki której jesteśmy w stanie docierać do naszych fanów i środowisk spoza sektora rolniczego. Własny zespół rywalizujący w FSL to zwyczajnie kolejny krok w tym kierunku. Esport dynamicznie się rozwija, a gry komputerowe dają interesujące spojrzenie na to, jak doświadczenia wirtualne mogą pomagać w pokonywaniu realnych wyzwań. Zdecydowanie chcemy przodować w eksploracji możliwości, jakie oferują – mówi Pamela Engels, St. Kierownik ds. Komunikacji i Marketingu Cyfrowego Valtra EME.

Team Valtra

Zawodnicy tworzący Team Valtra to doświadczeni gracze, którzy mają realną szansę w walce o podium i nagrody, jakie liga oferuje. 

"Cieszymy się na możliwość kontynuowania naszej przygody z Farming Simulator League razem z Valtra w sezonie trzecim. Nasza drużyna składa się z graczy zróżnicowanych pod względem wiedzy i umiejętności, od których zależeć będzie sukces w tym sezonie. Możliwe, że w naszych meczach pokażemy kilka ciekawych zagrywek, więc bądźcie czujni" komentuje Marcel Renke.


Profesjonalny coaching

Valtra zarządza zespołem we współpracy z fińską organizacją esportową KOVA Esports. KOVA ma siedzibę w środkowej Finlandii, skąd kieruje drużynami rywalizującymi w siedmiu różnych grach, w tym CS:GO, League of Legends i Starcraft 2.

"Farming Simulator League to dla nas nowe wyzwanie i naprawdę nie możemy się doczekać początku nowego sezonu. Chociaż Farming Simulator nie jest najpopularniejszą z gier esportowych, to ma ona stabilne grono fanów i graczy. Współzarządzanie zespołem wraz z Valtra daje interesujące nowe możliwości. Taki model współpracy to coś nowego na fińskiej, a także prawdopodobnie nawet na światowej scenie esportowej" mówi Timo Tarvainen, Dyrektor Naczelny KOVA Esports.

HARMONOGRAM

Sezon 3 Farming Simulator League rozpocznie się 27 listopada w niemieckim mieście Erlangen. Team Valtra weźmie udział w większości rozgrywek odbywających się w ramach sezonu, które ze względu na obecną sytuację będą miały głównie formę wydarzeń online. Finał sezonu odbędzie się w listopadzie 2021 roku na targach Agritechnica w Niemczech.

Data Wydarzenie Lokalizacja
27–29 listopada 2020 Giants Studio tournament #1 Erlangen, Niemcy
16–17 stycznia 2021 Online tournament #1 Online
5–7 lutego 2021 zostanie ogłoszone zostanie ogłoszone
11–14 marca 2021 zostanie ogłoszone zostanie ogłoszone
kwiecień 2021 zostanie ogłoszone zostanie ogłoszone
maj 2021 zostanie ogłoszone zostanie ogłoszone
lipiec 2021 Farmcon21 zostanie ogłoszone
sierpień 2021 Gamescom Cologne, Germany
wrzesień 2021 zostanie ogłoszone zostanie ogłoszone
październik 2021 zostanie ogłoszone zostanie ogłoszone
listopad 2021 Agritechnica 2021 Hanower, Niemcy

Śledź kanały zespołu @ValtraFSL

Facebook  ▪  Twitter  ▪  Instagram