share

SmartTurn automatycznie kieruje ciągnikiem na uwrociach

Poświęcenie się jakości pracy

25 kwietnia 2022

Użytkownicy ciągników Valtra mogą już cieszyć się całkowicie automatycznym zawracaniem na uwrociach. Nowa funkcja SmartTurn korzysta z automatyki pracy na uwrociach Auto U-Pilot i automatycznego prowadzenia ciągnika Valtra Guide, dopełniając automatyzację pracy polowej – wykonuje samodzielnie manewry ciągnikiem na uwrociach. Traktorzysta nie musi w ogóle dotykać kierownicy, gdy ciągnik pracuje na polu. Nasza nowość zwiększa precyzję pracy polowej, oszczędza czas i paliwo, chroni glebę przed ubiciem, zaś traktorzyście pozwala poświęcić się jakości pracy. 

Praca z funkcją SmartTurn rozpoczyna się od wyznaczenia granicy pola i uwrocia – chyba że już zaprogramowano je w systemie Valtra Guide. Następnie kalibruje się potrzebny promień skrętu wedle rodzaju maszyny polowej, którą zagregowano z ciągnikiem oraz wykonując ostry skręt ciągnikiem w prawo i lewo. Na końcu wybiera się jeden z dwóch wariantów skrętu:

  • Tryb U-Turn: Ciągnik automatycznie skręca na uwrociu ku przyległej, jeszcze nie przejechanej linii jazdy. Ciągnik zawraca na uwrociu po maksymalnym promieniu skrętu. Wymaga to dość dużego uwrocia.
  • Tryb częściowego pola: Ciągnik automatycznie skręca na uwrociu ku trzeciej, czwartej lub jeszcze dalej położonej linii jazdy. Wymaga to mniejszego uwrocia niż tryb zawracania U-Turn.
Tryb częściowego pola i U-Turn nadają się do pracy z agregatami zaczepianymi i zawieszanymi.

SmartTurn korzysta z automatyki pracy na uwrociach Auto U-Pilot i automatycznego prowadzenia ciągnika Valtra Guide, umożliwiając pełną automatyzację pracy polowej. Traktorzysta może skupić się w pełni na agregacie i wykonywanej pracy, nawet na dojazdach do uwroci. Uprzyjemnia to pracę i korzystnie sprzyja jej jakości. SmartTurn umożliwia również bezpieczną i dokładną pracę po zmroku, we mgle, oraz w gęstym pyle.

Usługa SmartTurn będzie dostępna od kwietnia 2022 r. dla ciągników serii N i T 5. generacji. W kolejnych miesiącach 2022 r. rozwiązanie trafi do modeli 4. generacji tej serii oraz do pozostałych modeli 5. generacji. SmartTurn jest nową funkcją oprogramowania i nie wymaga żadnych zmian mechanicznych ciągnika wyposażonego w Valtra Guide. Wystarczy, że właściciel ciągnika kupi aktualizację od najbliższego punktu serwisowego Valtra.

Znajdź najbliższego dealera Valtra.

Dowiedz się jak uruchomić
i korzystać
z funkcji Valtra SmartTurn

Ciągniki Valtra serii N

Dowiedz się więcej

Ciągniki Valtra serii T

Dowiedz się więcej

Więcej wiadomości ze świata Valtra

Wróć