share

Valtra ogłasza odejście Jariego Rautjärvi ze stanowiska wiceprezesa i dyrektora zarządzającego Valtra EME oraz powołanie Mikko Lehikoinena na jego następcę

Mikko Lehikoinen został mianowany wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym Valtra EME z dniem 1 stycznia 2024 r., podlegając Torstenowi Dehnerowi, starszemu wiceprezesowi AGCO, dyrektorowi generalnemu Fendt/Valtra.

Lehikoinen zastąpi Jariego Rautjärviego, który przejdzie na emeryturę pod koniec 2023 roku, po ponad 30 latach pracy w AGCO i marce Valtra. 

Lehikoinen dołączył do firmy Valtra w 2009 r., a ostatnio zajmował stanowisko wiceprezesa ds. marketingu w regionie EME, które objął w 2018 r. Wytrwale pracował nad rozwojem globalnej marki Valtra i biznesu Valtra Unlimited, a także kierował pracami strategicznymi i cyfryzacją Valtry. Przed dołączeniem do Valtry zajmował stanowiska kierownicze w branży maszyn leśnych i pracował w IT.

Valtra pragnie wyrazić uznanie dla Jariego Rautjärviego i jego wkładu w rozwój AGCO i Valtra w ciągu ostatnich 30 lat. Jari był świadkiem wielu okresów działalności firmy Valtra, od czasów Valmet po integrację z organizacją AGCO. Pod jego kierownictwem Valtra przeszła udany program transformacji, który zaowocował stałym wzrostem rentowności i udziału w rynku rok po roku od 2014 roku. Rautjärvi odegrał kluczową rolę w przekształceniu Valtry w odnoszącą sukcesy markę i jedną z najlepiej prosperujących firm w środkowej Finlandii, ojczyźnie marki. W 2021 r. prezydent Finlandii przyznał mu honorowy tytuł Teollisuusneuvos (doradca przemysłowy) w uznaniu zasług Jariego dla fińskiego społeczeństwa.

 

„Chcę podziękować Jariemu za ostatnie lata i pracę, którą wykonał dla Valtry i AGCO. Był moim mentorem przez ostatnie 10 lat i cenię sobie tę współpracę! Pod 17-letnim kierownictwem Jariego zbudowaliśmy fundamenty sukcesu firmy Valtra. Najlepszą rzeczą w firmie Valtra są jej wspaniali ludzie, którzy przyczyniają się do wzrostu dziś i będą to robić w przyszłości. Jestem dumny z Valtry i to wielki zaszczyt, że mogę kontynuować tę pracę”, komentuje Lehikoinen.