share

Myśli jak Zawodowiec. Pracuje jak Bestia. Valtra serii Q jest już dostępna!

Gama modeli Valtra piątej generacji została uzupełniona o zupełnie nową serię, która plasuje się pomiędzy popularnymi seriami T i S. Seria Q, zaprojektowana, skonstruowana i wyprodukowana w Finlandii, jest idealnym ciągnikiem o mocy 230-305 KM dla dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych, które poszukują wydajnych i zintegrowanych inteligentnych technologii. Dzięki połączeniu czołowej w branży konstrukcji, wysokiej jakości komponentów i wykończenia oraz doskonałego wsparcia posprzedażowego, seria Q dysponuje mocą, inteligentnymi rozwiązaniami i wszechstronnością, które pozwalają zmaksymalizować wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów dużych gospodarstw rolnych i usługodawców.

Seria Q jest łatwą w obsłudze, wyposażoną w inteligentne funkcje maszyną stworzoną dla profesjonalnych użytkowników. Niezawodny silnik AGCO Power o pojemności 7,4 litra i czołowa w branży przekładnia AGCO CVT pozwalają klientom na wykonywanie dowolnych prac rolniczych lub usługowych oraz łatwą i wydajną obsługę maszyn. Operator może cieszyć się wyjątkowym komfortem dzięki dużej, wygodnej kabinie zapewniającej doskonałą widoczność, świetnemu zawieszeniu i wielokrotnie nagradzanemu interfejsowi użytkownika SmartTouch.

Całkowity koszt eksploatacji serii Q jest bardzo przystępny. Łatwe w obsłudze rozwiązania dla rolnictwa precyzyjnego, wydajna, solidna i niezawodna konstrukcja oraz doskonała obsługa klienta umożliwiają nabywcom serii Q maksymalizację wydajności oraz zapewniają oszczędność paliwa, skrócenie czasu pracy i ograniczenie kosztów. Jest to mistrzowskie połączenie, które zapewni najlepsze wrażenia z jazdy ciągnikiem w tym segmencie mocy.

Certyfikowani dealerzy serii

„Seria Q to wysokiej jakości ciągniki, a klienci zasługują na równie wysoką jakość usługi. Aby zapewnić najlepsze wrażenia z użytkowania ciągników, wprowadziliśmy program certyfikacji dla dealerów serii Q” – komentuje dyrektor handlowy Matti Tiitinen.

Dealerzy serii Q oferują wiedzę ekspercką w zakresie sprzedaży i obsługi posprzedażnej, wysoki poziom dostępności części zamiennych, umowy serwisowe oraz elastyczne opcje finansowania zapewniające pełną kontrolę kosztów. Ponadto certyfikowani dealerzy serii Q, aby zagwarantować maksymalny czas sprawności, oferują flotę w 100% Connected, wykorzystując najnowsze narzędzia zdalnej diagnostyki w celu zaplanowania serwisu w najbardziej dogodnym dla klienta czasie. Podczas przekazywania maszyny szczególna uwaga zostanie zwrócona na to, aby ciągnik klienta serii Q był od pierwszego dnia wyposażony w narzędzia i wszystkie inteligentne funkcje rolnictwa.

„Seria Q to wysokiej jakości ciągniki, a klienci zasługują na równie wysoką jakość usługi."

Najnowocześniejszy układ napędow

Silnik o pojemności 7,4 litra ma największą pojemność skokową na rynku ciągników tej wielkości, co zapewnia niezawodność i oszczędność paliwa. Maksymalna moc jest dostępna od bardzo niskich prędkości obrotowych silnika wynoszących 1850 obr/min, a maksymalny moment obrotowy utrzymuje się na stałym

poziomie w zakresie od 1000 do 1500 obr/min. Silnik o długim skoku z łatwością generuje wysoką moc i moment obrotowy dostępne w serii Q. Zasada EcoPower została zastosowana w całej gamie serii Q, dodatkowo zmniejszając zużycie paliwa. Maksymalna prędkość jazdy osiągana jest już przy 1500 obr./min.

Przekładnia jest łatwa w obsłudze. Aby utrzymać najniższe zużycie paliwa, elektroniczny układ zarządzania przekładnią serii Q automatycznie dobiera najniższe możliwe obroty silnika do wykonywanej pracy i odpowiednio rozdziela moc do układu hydraulicznego, WOM lub przekładni. Kierowca po prostu dostosowuje ustawienia w taki sposób, aby najlepiej odpowiadały jego potrzebom i zadaniom. W zależności od preferencji klienta dotyczących ograniczania kosztów, aby oszczędzić paliwo lub czas, układ regulacji statyki pozwala operatorowi zmienić pracę ciągnika na bardziej ekonomiczną lub intensywną.

Model Q nie jest ani za lekki, ani za ciężki. Przy masie 9,2 tony chroni glebę przed zagęszczaniem. Maksymalna masa całkowita wynosi 16 ton, co gwarantuje dużą ładowność i oznacza, że ładunek jest zawsze przewożony zgodnie z prawem. Seria Q ma niską wysokość całkowitą i długi rozstaw osi. Dzięki temu środek ciężkości znajduje się nisko, co sprawia, że ciągnik jest wyjątkowo stabilny. Zawieszenie Aires w połączeniu z długim rozstawem osi zwiększa siłę uciągu i zmniejsza skoki mocy. Dzięki zastosowaniu zawieszenia pneumatycznego, które zapewnia krótszy czas reakcji w porównaniu ze standardowym zawieszeniem hydraulicznym, zwiększono przyczepność.

Przy prędkościach drogowych moc przenoszona jest niemal wyłącznie mechanicznie, co oznacza szybkie i płynne przyspieszenie. Zarówno kabina, jak i oś przednia mają zawieszenie pneumatyczne i są doskonale zsynchronizowane, co zapewnia płynną jazdę w każdych warunkach i w każdej temperaturze, niezależnie od tego, czy chodzi o zbieranie plonów w gorący letni dzień, czy o odśnieżanie dróg zimą.

Komfort

Kierowcy docenią nieprzerwany komfort serii Q dzięki pneumatycznemu zawieszeniu, wielokrotnie nagradzanemu i łatwemu w obsłudze podłokietnikowi SmartTouch, starannie zaprojektowanej ergonomii, najlepszej na rynku widoczności oraz najłatwiejszym w obsłudze funkcjom inteligentnych rozwiązań rolniczych.

Inteligentne technologie

Za sprawą zaawansowanej telemetrii Valtra Connect i łatwemu w obsłudze zarządzaniu zadaniami, pozwalającemu na płynną integrację z systemami FMIS i Agrirouter, ciągniki serii Q pasują do każdej floty. Wszystkie funkcje inteligentnych rozwiązań rolniczych w serii Q są w prosty sposób sterowane za pomocą interfejsu użytkownika SmartTouch. Pliki z zadaniami można szybko uruchomić, a funkcje ISOBUS zapewniają najbardziej dokładne i najbardziej efektywne rezultaty.  W połączeniu z funkcją Auto U-pilot, funkcja SmartTurn zwiększa łatwość obsługi serii Q. Dzięki systemowi SmartTurn praca na polu staje się w pełni zautomatyzowana, a kierowca może w pełni skupić się na maszynie i wykonywanym zadaniu. Aby zminimalizować zagęszczanie gleby oraz zwiększyć prędkość i wydajność pracy, kierowcy mogą wybrać jeden z automatycznych schematów pokonywania zakrętów.

Valtra Unlimited

W sposób typowy dla Valtra, seria Q może być jeszcze bardziej zoptymalizowana dzięki Valtra Unlimited. Począwszy od modernizacji kabiny lub zmiany koloru ciągnika po specjalistyczne adaptacje do pracy w polu lub na drodze, klienci Valtry mogą dostosować ciągniki serii Q do swoich potrzeb i w ten sposób jeszcze bardziej zwiększyć produktywność.

Serię Q można zoptymalizować za pomocą automatycznego układu centralnego smarowania Valtra Unlimited, który zawsze zapewnia sprawną pracę Serii Q i pozwala uniknąć pracochłonnego smarowania ręcznego. Inteligentny system centralnego pompowania opon Valtra chroni strukturę gleby na polu

i optymalizuje zużycie paliwa na drodze. Valtra Unlimited zwiększa bezpieczeństwo Serii Q dzięki nowym zintegrowanym przednim światłom roboczym LED o zrównoważonym oświetleniu przednim i bocznym. Automatyczne sygnały świetlne włączają się po przekroczeniu prędkości 25 km/h. Natomiast kiedy dzień pracy dobiegnie końca, funkcja follow-me-home, dzięki której światła robocze pasa przedniego pozostają włączone przez pewien czas po opuszczeniu kabiny, oświetla podwórze, zwiększając bezpieczeństwo.

Produkowana z myślą o Rolnikach

Wszystkie elementy Serii Q zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu nakładów, maksymalizacji plonów, optymalizacji zużycia paliwa oraz pomocy klientom w spełnianiu wymagań organów regulacyjnych, realizacji własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i łatwego raportowania. Seria Q jest produkowana w jednej z najbardziej ekologicznych fabryk ciągników na świecie w Suolahti w Finlandii, która jest w całości zasilana energią odnawialną.

Produkcja serii Q rozpocznie się jesienią 2022 roku, a pierwsze ciągniki zostaną dostarczone klientom w październiku. Więcej informacji na temat Serii Q zostanie przedstawionych podczas wirtualnej publicznej premiery Serii Q, która odbędzie się 2 września 2022 r. Aby wziąć udział w wydarzeniu, odwiedź stronę www.valtra.com/releasethebeast.

Nadszedł czas, aby uwolnić bestię!

Modele

 

SILNIK

STD

BOOST

  Typ KM Nm KM kW Nm
Q225
74 LFTN-D5
230 1000 250 184 1100
Q225 245 1100 265 195
1200
Q265 265 1200 290 213 1280
Q285 285 1280 305 224 1280
Q305 305 1280 305 224 1280

Valtra serii-Q

Dowiedz się więcej

Wiadomości i wydarzenia

WRÓĆ