share

Valtra oferuje swoim klientom bezpłatną aktualizację ulepszającą funkcje rolnictwa precyzyjnego

Kontrola Sekcji 96 z Multiboom zapewnia jeszcze wyższą precyzję

Rolnictwo precyzyjne stanie się jeszcze bardziej precyzyjne, gdy klienci Valtry uzyskają dostęp do systemu Section Control 96 z funkcją Multiboom. Automatyczna Kontrola Sekcji była wcześniej w stanie podzielić belkę opryskiwacza zgodnego z ISOBUS, na przykład na 24 lub 36 sekcji. Dla porównania, nowy system Section Control 96 może podzielić belkę nawet na 96 różnych sekcji, a funkcja Multiboom umożliwia w pełni automatyczne jednoczesne sterowanie nawet trzema różnymi belkami roboczymi.

„Na przykład w siewniku, nawóz może być rozprowadzany w pierwszym układzie podającym, nasiona w następnym, a nawóz startowy lub drobny materiał siewny w trzecim.  W zależności od maszyny, zbiorniki nasion i nawozów są często podzielone na dwie lub więcej sekcji. Nowy system Section Control 96 z funkcją Multiboom może sterować każdą z tych sekcji i podajników z centymetrową dokładnością", mówi specjalista ds. produktów Johan Grotell.

Nowa funkcja jest idealna do sterowania takimi narzędziami, jak siewniki, opryskiwacze, rozrzutniki i narzędzia do upraw międzyrzędowych zgodne z ISOBUS. Na przykład, jeśli wysięgnik 24-metrowego opryskiwacza jest podzielony na sekcje w odstępach 25-centymetrowych, powstaje aż 96 niezależnie sterowanych sekcji. Maszyna może mieć sekcje sterowane przez oddzielne podajniki w jednym, dwóch lub trzech kolejnych rzędach. Alternatywnie, jedno narzędzie może znajdować się z przodu ciągnika, a drugie z tyłu. Ponieważ szerokość maszyn rośnie z roku na rok, do ich precyzyjnego sterowania coraz bardziej wymagane jest zarządzanie maszynami rolniczymi ISOBUS. Im bardziej nieregularne pola, tym większa korzyść.

"System Section Control firmy Valtra jest bardzo łatwy w obsłudze za pomocą ekranu dotykowego podłokietnika SmartTouch. Interfejs w nowej wersji jest podobny do starego, dodano tylko większą liczbę sekcji. Ciągnik musi być również wyposażony w układ automatycznego prowadzenia Valtra Guide i sterowanie narzędziami rolniczymi zgodnymi ze standardem ISOBUS", dodaje Grotell.

System Section Control pomaga rolnikom lepiej wykorzystywać ich pola, eliminując nakładanie się sąsiednich przejazdów i luki między nimi. Jednocześnie oszczędza czas, wysiłek i paliwo a przy tym poprawia jakość i wielkość zbiorów. System Section Control może z łatwością dać co najmniej 5% oszczędność na materiałach wsadowych, takich jak nasiona, nawozy i środki ochrony roślin.

Co najważniejsze, klienci Valtry posiadający ciągniki 5-ej i 4-tej generacji, którzy już korzystają z systemu Section Control 36, będą mieli łatwy i bezpłatny dostęp do nowych funkcji po zaktualizowaniu oprogramowania ciągnika podczas następnego zaplanowanego serwisowania. Klienci korzystający z Section Control 24 mogą zakupić uaktualnienie do nowego systemu. Aktualizacja jest dostępna dla ciągników Valtra 5-ej generacji od zaraz, a dla ciągników Valtra 4-tej generacji będzie dostępna jeszcze w tym roku. 

Dowiedz się więcej: Kontrola sekcji 96 z Multiboom