share

Valtra przedstawia szóstą generację serii S, zaprojektowaną i zbudowaną w Finlandii

Niedawno fińska marka ciągników Valtra zaprezentowała najnowszą generację swojego flagowego ciągnika o dużej mocy – serię S. Po dokonaniu znaczących inwestycji w główną fabrykę marki w Finlandii, szósta generacja serii S będzie teraz produkowana w Suolahti. Ten mile widziany powrót zwiastuje nową erę dla serii S. Oprócz kilku ulepszeń konstrukcyjnych i funkcjonalnych, cała seria S jest teraz dostępna ze słynnymi opcjami personalizacji Valtra Unlimited. 

Przedstawiamy „The Boss”

Valtra z dumą nazwała swoją najnowszą maszynę o dużej mocy „The Boss”. Dzięki mocy 280-420 KM, seria S jest największym i najmocniejszym ciągnikiem Valtry, oferującym wysoki moment obrotowy przy niskich obrotach silnika. Silnik AGCO Power o pojemności 8,4l i przekładnia CVT umożliwiają redukcję obrotów o 5% i zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 10% w porównaniu z poprzednikiem serii S. 

Zgodnie z oczekiwaniami rolników i usługodawców rolnych, najnowsza seria S kładzie duży nacisk na komfort, widoczność i inteligentną technologię. Ponadto wprowadzono kilka nowych funkcji i ulepszeń, które wyróżniają serię S szóstej generacji. Nowa konstrukcja, lepszy dostęp, nowa przestronna kabina, zwiększona liczba świateł (wszystkie wykonane w technologii LED) i większa wszechstronność we wszystkich zadaniach to tylko kilka nowości w szóstej generacji ciągników tej serii. Fabrycznie montowany układ jazdy tyłem TwinTrac i interfejs użytkownika SmartTouch zawsze były popularnymi funkcjami wśród kierowców ciągników serii S. Nowa generacja wprowadza szereg ulepszeń, w tym opcje zawieszenia przedniej osi i kabiny. Ponadto ciągniki Serii S można teraz wyposażyć w kabinę Valtra Skyview i personalizację Valtra Unlimited.

Skandynawski design Serii S

Design szóstej generacja serii S wzorowany był na piątej generacji ciągników Valtra z kilkoma znaczącymi zmianami. Kimmo Wihinen, kierownik Działu Wzornictwa Przemysłowego i Doświadczeń Użytkownika Valtry, wyjaśnia: „Seria S szóstej generacji łączy formę i funkcjonalność w nowoczesnym, agresywnym stylu, który przekazuje moc serii S. Eleganckie nachylenie maski zapewnia wyjątkową widoczność z przodu ciągnika. Jako pierwsza w branży, seria S wyposażona jest w zintegrowany moduł oświetlenia, obejmujący światła mijania i drogowe LED, światła do jazdy dziennej LED oraz przednie światła robocze LED bliskiego zasięgu. Zapewnia to wyjątkowo wysoki poziom oświetlenia i nadaje serii S szóstej generacji charakterystyczny wygląd.”. Obecnie dostępnych jest łącznie 16 lamp roboczych, wszystkie w technologii LED. Fani kabin Valtry serii N, T i Q piątej generacji docenią znajomą i ergonomiczną kabinę w serii S, do której wchodzi się po łagodniej nachylonych stopniach niż w jej poprzedniej wersji.    

„Seria S szóstej generacji łączy formę i funkcjonalność w nowoczesnym, agresywnym stylu, który przekazuje moc serii S. Eleganckie nachylenie maski zapewnia wyjątkową widoczność z przodu ciągnika. Jako pierwsza w branży, seria S wyposażona jest w zintegrowany moduł oświetlenia, obejmujący światła mijania i drogowe LED, światła do jazdy dziennej LED oraz przednie światła robocze LED bliskiego zasięgu. Zapewnia to wyjątkowo wysoki poziom oświetlenia i nadaje serii S szóstej generacji charakterystyczny wygląd.

- Kimmo Wihinen, kierownik Działu Wzornictwa Przemysłowego i Doświadczeń Użytkownika

Większa wydajność i zrównoważony rozwój dzięki w pełni wyposażonej technologii inteligentnego rolnictwa

Nowa seria S oferuje wszystkie zaawansowane technologie, których oczekują rolnicy. Automatyczny system zawracania na uwrociach SmartTurn Valtra uzupełnia autonomiczną jazdę po polu dzięki czterem sposobom zawracania - trybowi częściowego oraz trybom U-turn, Y-turn i K-turn, które pozwalają kierowcy pracować na polu w najbardziej efektywny sposób.

Nasza dzisiejsza oferta rolnictwa precyzyjnego spełnia większość wymagań klientów, a interfejs użytkownika SmartTouch sprawia, że technologia inteligentnego rolnictwa Valtra jest najłatwiejsza na rynku. Pracujemy nad nowymi funkcjami technologicznymi, z których klienci Valtry będą mogli skorzystać w najbliższej przyszłości” – komentuje Johan Grotell, specjalista ds. marketingu produktów. Na przykład w 2025 r. w ciągnikach serii S planowana jest premiera systemu Tractor Implement Management (TIM) czyli systemu do zarządzania maszynami towarzyszącymi opartego na magistrali Isobus.

Valtra obiecuje, że seria S będzie jednym z najbardziej zrównoważonych ciągników, zarówno pod względem produkcji, jak i wspierania rolników w zrównoważonym rozwoju. Dwie trzecie komponentów ciągników Valtra pochodzi z Finlandii, a ich fabryka wykorzystuje w 100% energię odnawialną. Seria S jest kompatybilna z odnawialnym olejem napędowym i będzie opuszczać fabrykę z odnawialnym olejem napędowym Neste My w zbiorniku. Inteligentna technologia rolnicza oferowana w serii S zmniejsza nakłady i czas oraz zmniejsza zużycie paliwa, dzięki czemu praca rolnika jest bardziej wydajna i zrównoważona.

W pełni dostosowana do potrzeb klientów dzięki Valtra Unlimited

Personalizacja Valtra Unlimited stała się w ostatnich latach coraz bardziej popularna – ponad jedna trzecia wszystkich ciągników opuszczających fabrykę Valtra w Suolahti posiada jakąś formę opcji Unlimited. Mikko Lehikoinen, wiceprezes Valtra EME ds. marketingu, wyjaśnia, w jaki sposób są one korzystne dla klientów posiadających ciągniki o dużej mocy: „Duże gospodarstwa rolne i firmy świadczące usługi rolnicze potrzebują odpowiednich rozwiązań, aby wykonywać zaawansowane, inteligentne zadania rolnicze w możliwie najbardziej efektywny sposób. Valtra Unlimited może zaoferować dokładnie to, czego potrzebuje każda firma, aby gospodarować wydajniej, bardziej ergonomicznie i ze zwiększonym bezpieczeństwem”.

Funkcje Valtra Unlimited będą dostępne dla wszystkich modeli serii S szóstej generacji. Nowe ciągniki serii S są dostępne z popularnym centralnym układem smarowania (CLS - Central Lubrication System) i najnowocześniejszym systemem dźwiękowym (w tym Apple CarPlay i Android Auto). Popularny system kamer Unlimited VIEW jest również dostępny w serii S. Ten innowacyjny system wykorzystuje kamery zamontowane na ciągniku, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, aby automatycznie wykrywać obiekty poruszające się przed ciągnikiem i ostrzegać kierowcę, zwiększając bezpieczeństwo w polu i na drodze.  

Duże gospodarstwa rolne i firmy świadczące usługi rolnicze potrzebują odpowiednich rozwiązań, aby wykonywać zaawansowane, inteligentne zadania rolnicze w możliwie najbardziej efektywny sposób. Valtra Unlimited może zaoferować dokładnie to, czego potrzebuje każda firma, aby gospodarować wydajniej, bardziej ergonomicznie i ze zwiększonym bezpieczeństwem

- Mikko Lehikoinen, wiceprezes Valtra EME ds. marketingu

Światowa premiera serii S

Seria S szóstej generacji to pierwsza światowa premiera ciągnika Valtra. Produkcja seryjna zostanie zwiększona w drugim kwartale 2024 r., a pierwszych dostaw w Europie można spodziewać się latem. Dostawy do regionów o mniej regulowanych normach emisji, takich jak Ameryka Południowa, mają rozpocząć się w drugiej połowie 2024 roku. Valtra będzie prezentować serię S podczas wydarzeń terenowych i spotkań z klientami na całym świecie od listopada 2023 roku. Tych, którzy chcą jako pierwsi zobaczyć z bliska nową serię S zapraszamy na stoisko Valtra na targach Agritechnica w Hanowerze w Niemczech od 12 do 18 listopada. Valtrę będzie można znaleźć na stoisku B39 w hali 20. 

Agritechnica

Nowa seria S szóstej generacji Valtry, zostanie zaprezentowana publiczności na targach Agritechnica w Hanowerze w Niemczech 12 listopada 2023 r. Więcej informacji znajdziesz w linku poniżej.

Dowiedz się więcej