share

Ciągniki Valtra gotowe do prac w rolnictwie precyzyjnym dzięki funkcjom automatycznego kierowania

System Wayline Assistant ułatwia automatyczną jazdę

28 sierpnia 2020

Wszystkie ciągniki Valtra z Serii G, N, T i S przeznaczone są do wykorzystania w rolnictwie precyzyjnym. Zarówno ich system automatycznego sterowania, jak i inne funkcje dla rolnictwa precyzyjnego są niezwykle łatwe w użyciu dzięki zastosowaniu wielokrotnie nagradzanego podłokietnika SmartTouch. Podobnie jak większe modele ciągników Valtra, pojazdy Versu i Active z nowej Serii G również mogą zostać wyposażone w te przydatne funkcje. Z kolei wykorzystanie telemetrii Valtra Connect umożliwia na przykład łatwe udostępnianie danych z ciągnika serwisantom bądź biurom gospodarczym.

W modelach serii G, N, T i S (100–400 KM) Valtra oferuje teraz nową funkcję Wayline Assistant wraz z automatycznym układem sterowania Valtra Guide. Wayline Assistant znacząco usprawnia proces automatycznego sterowania, pozwalając w łatwy sposób przechowywać w pamięci indywidualne linie nawigacyjne. Jest to szczególnie przydatne przy stosowaniu pestycydów
i nawozów.

Wayline Assistant to najlepsza nowa funkcja dodana do automatycznego układu sterowania Valtra Guide od czasu jego premiery

„Wayline Assistant to najlepsza nowa funkcja dodana do automatycznego układu sterowania Valtra Guide od czasu jego premiery. Znacząco ułatwia wszystkie prace polowe, szczególnie na mniejszych i nieregularnych polach. Nasi klienci chętnie decydują się na wdrożenie nowych funkcji, które wprowadziliśmy na początku 2020 roku, zatem większość używanych obecnie systemów SmartTouch ma już do nich dostęp” – mówi Johan Grotell, specjalista ds. produktów technologicznych.

Wayline Assistant umożliwia także ręczne tworzenie segmentowanych linii na podstawie wyznaczonych krawędzi pola bądź linii już istniejących. Jeśli na polu przecina się wiele linii, to funkcja automatycznego sterowania wybiera tę najbardziej odpowiednią; podobnie jest podczas jazdy na uwrociu lub gdy krawędź pola jest ustawiona pod kątem.

Funkcja Wayline Assistant dostępna jest jako opcja w nowych ciągnikach Valtra, a w przypadku modeli wyposażonych w podłokietnik SmartTouch i dodatkowy ekran można ją bez trudu dodać. Taka modernizacja nie wymaga żadnych nowych części mechanicznych i polega na dokonaniu prostej aktualizacji oprogramowania przez autoryzowanego serwisanta. Klienci mogą także zakupić inne funkcje dla swoich urządzeń SmartTouch, w tym TaskDoc Pro, Section Control czy Variable Rate Control.

Agrirouter – synergia maszyn rolniczych z całym gospodarstwem

Gospodarstwa często posiadają ciągniki, kombajny i inne maszyny rolnicze wielu różnych marek. Jednak dla celów rolnictwa precyzyjnego, lepszej wydajności i identyfikowalności konieczna jest zwiększona wymiana danych pomiędzy różnymi maszynami i partnerami oraz stałe aktualizowanie planów upraw.

Valtra jest partnerem Agrirouter – usługi wymiany danych w chmurze. Agrirouter to neutralna platforma, na którą można przesyłać dane z ciągników bądź nawet całych gospodarstw,
a następnie udostępniać je innym maszynom, usługodawcom, doradcom, specjalistom planowania upraw, a nawet firmom przemysłu spożywczego.

Agrirouter zapewnia również dostęp do łatwego w użyciu oprogramowania do planowania upraw „NEXT” oraz modułu „NEXT Machine Management”, który pozwala na przesyłanie danych pomiędzy ciągnikami i narzędziami różnych marek. Użytkownicy zyskują również dostęp do narzędzia Wayline Converter, które umożliwia wykorzystanie w Valtra Guide linii nawigacyjnych utworzonych przez inne zautomatyzowane systemy. Do platformy Agrirouter podłączonych jest już ponad dziesięć różnych systemów do zarządzania gospodarstwami w różnych krajach, a jej zasięg rośnie z każdym miesiącem.

Rejestracja na platformie Agrirouter jest bezpłatna; można to zrobić na stronie www.my-agrirouter.com. Obecnie usługa dostępna jest w językach angielskim, francuskim i niemieckim, jednak wciąż dodawane są zarówno kolejne języki, jak i nowi partnerzy.

O inteligentnych technologiach

Więcej

Technologia

Więcej

Aktualności i wydarzenia

Więcej