share

Ciągniki Valtra jeżdżą na paliwie odnawialnym w stu procentach

Valtra stała się pierwszą na świecie fabryką ciągników rolniczych, która zaczęła używać w swoich produktach odnawialnego oleju napędowego Neste MY.

Każdego roku ok. 700 000 litrów paliwa kopalnego do silników wysokoprężnych będzie zastępowane 100-procentowym paliwem odnawialnym. Gdy tylko ciągnik schodzi z linii produkcyjnej, jego zbiornik jest wypełniany pierwszym paliwem. Od marca tego roku zarówno wszystkie ciągniki firmy Valtra, jak również wózki widłowe pracujące w tej fabryce będą tankowane odnawialnym paliwem Neste MY.

„W dzisiejszych czasach ważne jest, aby pokazać naszym klientom, że podejmujemy zdecydowane działania w zakresie ochrony środowiska. Olej napędowy Neste MY w prosty sposób umożliwia nam podejmowanie kroków w tym zakresie. Zmiana jest istotna, ponieważ nasza firma zużywa bardzo duże ilości oleju napędowego” – mówi Mikko Lehikoinen, Dyrektor ds. Marketingu firmy Valtra.

Paliwo Neste MY jest produkowane w 100 % z odpadów odnawialnych i pozostałości, dzięki czemu emituje do 90 procent mniej gazów cieplarnianych w porównaniu do paliw kopalnych. Redukcja emisji dzięki zastosowaniu tego odnawialnego paliwa odpowiada usunięciu na rok z naszych dróg prawie 560 samochodów lub około 46 000 godzin pracy ciągników bez emisji spalin.

Jakość nowego odnawialnego paliwa jest niezwykła; spalanie jest czyste, przedłużając sprawność silnika. Paliwo odnawialne może być stosowane bez jakichkolwiek dodatków i konieczności wprowadzania zmian w obecnie użytkowanych silnikach. Wytrzymuje temperatury do –34° i doskonale przechowuje się w zbiorniku paliwa.

„Środowisko jest bardzo ważne dla naszych klientów, którzy tradycyjnie wspierają wartości ekologiczne. Starają się oni stale dokonywać najlepszych wyborów i bez wątpienia stawiają na pierwszym miejscu odpowiedzialność również przy wyborze marki ciągnika“ – dodaje Lehikoinen.

Każdy nowy ciągnik Valtra będzie dostarczany klientom z paliwem, które jest uzyskiwane zgodnie z zasadami gospodarki recyklingowej, a część surowców pochodzi od rolników takich jak oni. Dziewięć na dziesięć nowych ciągników produkowanych w fabryce Valtra jest eksportowanych do ponad 75 krajów na całym świecie.

„To pokazuje nasze zaangażowanie w gospodarkę recyklingową i otwartość na innowacje. Jesteśmy przekonani, że przesłanie to jest bardzo atrakcyjne dla naszych docelowych odbiorców, niezależnie od tego, czy są w Finlandii, Japonii czy w Chile” – podsumowuje Lehikoinen.

Dowiedz się więcej:

http://www.wakeupcalltofarmers.com/ (po angielsku)

https://nestemy.fi/ (w fińskim)

PRZECZYTAJ POZOSTAŁE ARTYKUŁY NA BLOGU

WRÓĆ NA BLOGA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O CIĄGNIKACH VALTRA

CIĄGNIKI VALTRA