share

CIĄGNIK VALTRA - ZAPROJEKTOWANY DO PRACY W LESIE

Dag Haarstad z firmy Midt Norsk Skogrydding AS już od prawie 10 lat jeździ ciągnikiem leśnym Valtra. Uważa, że stanowi on najlepsze rozwiązanie do prac leśnych. Oprócz obrotowego fotela i przestronnej kabiny, docenia on także takie elementy jak szklany dach oraz dodatkową ochronę zbiornika paliwa.

 

„Kiedyś byłem inżynierem na statku i marynarzem, lecz wraz z upływem czasu coraz bardziej pomagałem ojcu przy pracy w lesie. 10 lat temu zdecydowałem zająć się wycinką drzew i założyłem własną firmę - Midt Norsk Skogrydding AS. Teraz jest nas już trzech, firma wyposażona jest w model ciągnika do lasu Valtra T214 Direct z 2017 roku oraz Valtra T191 HiTech z 2012 roku”, powiedział pan Dag Haarstad.

 

Pan Haarstad mieszka w Selbu, a siedziba firmy jest w Trondheim. Midt-Norsk Skogrydding zajmuje się wycinką drzew wzdłuż dróg, torów kolejowych i linii energetycznych. Ciągnikami leśnymi Valtra wykonuje zamówienia takich zleceniodawców jak Statens Vegvesen Midtre Gauldal, Mesta Ytre Trondheim i Mesta Selbu Malvik Klæbu.

 

„Obsługujemy duży obszar kraju, a oprócz zleceń prywatnych, wykonujemy także dużo zadań dla władz samorządowych i innych zleceniodawców”.

 

 

Pan Dag Haarstad wyposażył swą firmę Norsk Skogrydding AS w ciągniki leśne Valtra T191 HiTech oraz Valtra T214. Uważa, że stanowią one najlepsze rozwiązania dla przedsiębiorstw wykonujących prace leśne.

 

 

Rozwiązania do wycinki drzew

Najnowszy ciągnik do lasu, czyli Valtra T214 Direct dostarczony przez firmę Akershus Traktor Stjørdal, jest wyposażony w żuraw Kesla 700T zamontowany przez Studio Valtra Unlimited. Firma ta specjalizuje się w dostosowywaniu urządzeń do prac leśnych Kesla do wymagań klientów.

 

„Ciągnik leśny wyposażony jest w rębak do wycinki na terenach zalesionych i na placach budowy, a żuraw służy do podawania materiału do tego rębaka umieszczonego z boku ciągnika”.

 

Oba ciągniki są wyposażone do prac leśnych. Wyposażenie to obejmuje pełną kabinę dostosowaną do pracy w gęstym lesie wraz z dachem wykonanym z wytrzymałego szkła oraz wymaganymi osłonami. Zbiornik paliwa jest dodatkowo zabezpieczony, a ciągnik posiada specjalistyczne mocowanie żurawia Kesla. Żuraw ten jest sterowany z podłokietnika w kabinie.

 

„Szczególnie zadowolony jestem z zabezpieczeń. Wiedziałem, że zwykle nie są to rozwiązania opcjonalne, a w dzisiejszych czasach dostawcy maszyn rzadko wychodzą poza standard”, powiedział Haarstad.

 

Wygoda pracy

Wykonawca prac leśnych często spędza długie godziny w kabinie ciągnika. Dlatego komfort pracy i wydajne wyposażenie są tak ważne. Ciągniki Valtra serii T łączą w sobie kompaktową konstrukcję z potężnym silnikiem i przestronną kabiną.

 

 

 

Ciągniki Valtra są wyposażone w urządzenia do prac leśnych, łącznie ze szklanym dachem zaprojektowanym specjalnie do jazdy w gęstym lesie.

 

 

„Ciągniki leśne Valtra są proste w obsłudze i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Joystick Direct doskonale ułatwia manewrowanie. W tych ciągnikach obrotowy fotel jest w standardzie, a w innych markach stanowi wyposażenie opcjonalne. Miałem ciągnik do lasu Valtra T170 z żurawiem i było to bardzo dobre rozwiązanie. Model T191 przepracował już 7000 bez żadnych problemów, a serwis Akershus Traktor jest zawsze dostępny. Z pewnością w przyszłości kupimy następną Valtrę do prac leśnych”, powiedział pan Dag Haarstad z firmy Midt Norsk Skogrydding AS.

PRZECZYTAJ POZOSTAŁE
ARTYKUŁY NA BLOGU

WRÓĆ NA BLOGA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O ROZWIĄZANIACH UNLIMITED

VALTRA UNLIMITED