share

Norweski medalista olimpijski we wioslarstwie od 20 lat jeździ ciągnikami Valmet/Valtra

Olaf Tufte, medalista olimpijski we wioślarstwie, producent ubrań, organizator wydarzeń kulturalnych, publiczny mówca i rolnik od dziecka jeździ ciągnikiem. Gdy wraca do domu z podróży, myśli tylko o tym, aby znów znaleźć się w jego kabinie.

„Gdy byłem dzieckiem, jeździłem Volvo BM 400. Kiedy miałem 16 czy 17 lat dostałem od taty na gwiazdkę kluczyki do należącego do naszego gospodarstwa ciągnika International 574. Tata po prostu podszedł do mnie i dał mi te kluczyki. Wtedy też na serio zajmowałem się wioślarstwem”, wspomina Olaf Tufte.

Ten 44-letni Norweg zadebiutował na olimpiadzie w Atlancie, w 1996 roku. Od tamtego czasu zdobył cztery medale olimpijskie i sześć medali Pucharu Świata, w tym kilka złotych.

„Najbardziej motywuje mnie przyjemność, którą czerpię z uprawiania tego sportu, oraz możliwość ciągłego rozwoju. W ciągu roku jestem około 220 dni poza domem, a treningi zajmują mi od 1000 do 1200 godzin, co sprawia, że często chodzę niewyspany. Dlatego wyjazd na obóz treningowy to dla mnie jak wakacje”, dodaje ze śmiechem.

Olaf Tufte pojechał na pierwszą olimpiadę w wieku 20 lat. Ponieważ ponad 200 dni w roku spędza w podróży, lubi wracać do domu i relaksować się podczas jazdy swą Valtrą. Oto on ze swym psem Serą.

 

Od 20 lat jeździ ciągnikami Valmet/Valtra

Oprócz niezwykle udanej kariery sportowej Olaf Tufte jest także producentem ziarna i drewna opałowego działającym w swym gospodarstwie w miejscowości Nykirke, w pobliżu Horten, w Norwegii, gdzie mieszka z żoną i dwójką dzieci. Gospodarstwo to jest wyposażone w ciągniki Valtra A93 oraz Valtra N154.

„Pierwszą Valtrę kupiliśmy ponad 20 lat temu – był to model Valmet 6300. Wciąż kupuję ciągniki tej marki, ponieważ są wszechstronne, łatwe w obsłudze i wytrzymałe”, stwierdził Tufte.

Stworzył on dużą firmę organizującą eventy, a także własną markę ubrań. Jest również znakomitym mówcą. W 2008 roku założył międzynarodowy związek wioślarski pod nazwą Team Tufte, który wspiera młodych sportowców, a w 2014 roku wygrał program „71° Nord” w edycji dla celebrytów.

„Zawsze miło jest wrócić do domu, wsiąść do mojej Valtry, wyłączyć telefon i trochę pojeździć. Nie ma znaczenia, czy ładuję wtedy drewno czy pracuję na polu”.

Olaf Tufte kupuje ciągniki Valtra, ponieważ są wszechstronne, łatwe w obsłudze i wytrzymałe.

W gospodarstwie odbywa się wiele wydarzeń – od przyjęć weselnych po imprezy integracyjne.

„Przewozimy wiele ciężkich elementów, a ja wciąż lubię pracę fizyczną, lecz mój ojciec lubi jeździć Valtrą. Ćwiczenia te obejmują zadania proste, ale i bardzo wymagające, np. cofanie ciągnikiem z przyłączoną przyczepą. Dobry serwis jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ nie mam zbyt wiele wolnego czasu. Roar Enerhaugen oraz inni pracownicy naszego dealera to doskonali fachowcy, a obsługa klienta jest na bardzo wysokim poziomie przez te wszystkie lata, gdy jeździmy ciągnikami Valtra”, powiedział Olaf Tufte.

PRZECZYTAJ POZOSTAŁE
ARTYKUŁY NA BLOGU

WRÓĆ NA BLOGA

ZOBACZ WIĘCEJ HISTORII NASZYCH KLIENTÓW

YOUTUBE