share

Bezpieczne wsiadanie do traktora - krok po kroku | Valtra

Kabina Twojego traktora to bardzo bezpieczne i wygodne miejsce pracy. Niemniej jednak, badania pokazują, że wsiadanie, a w szczególności wysiadanie z kabiny może stanowić ryzyko zawodowe. Zaraz po instalacji maszyny, wsiadanie i wysiadanie z kabiny stanowi główne źródło wypadków innych niż śmiertelne w gospodarstwie rolnym. Z tego względu kabiny firmy Valtra są łatwo dostępne i wyposażone w różne funkcje bezpieczeństwa, mające na celu zminimalizowanie ryzyka.

Niskie położenie kabiny sprawia, że dostęp do traktorów Valtra jest łatwiejszy i bezpieczniejszy

Kabiny traktorów Valtra zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i łatwości użycia. W przeciwieństwie do wielu innych marek, Valtra umieszcza jednostkę ogrzewania i klimatyzacji (HVAC) w dachu kabiny.  Dzięki temu podłoga kabiny może znajdować się względnie nisko w porównaniu z rozwiązaniami, w których jednostki ogrzewania i klimatyzacji są montowane pod podłogą.  Ponadto, charakterystyczna opadająca maska ciągników Valtra zapewnia doskonałą widoczność, dzięki czemu nie ma potrzeby umieszczania kabiny wyżej w celu uzyskania dobrej widoczności. Niższe położenie kabiny skutkuje mniejszym obciążeniem kolan oraz mniejszą liczbą stopni, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie.

 

Kształt kabiny Valtra sprawia, że stopnie są łatwiejsze do pokonania i bezpieczniejsze

Kolejną cechą charakterystyczną kabin Valtra jest względnie wąska szyba przednia, przez co kabina jest wąska w przedniej części, a jej najszersze miejsce znajduje się wokół kierowcy. Doskonale sprawdza się to nie tylko w utrzymaniu przejrzystości przedniej szyby w niskich temperaturach, ale także umożliwia delikatniejszy kąt nachylenia schodów w kierunku kabiny. Taki niski kąt nachylenia wejścia jest bardziej naturalny i ułatwia uzyskanie pewnego oparcia stóp w porównaniu z kabinami innych ciągników z pionowymi schodami.

 

Łatwe w czyszczeniu aluminiowe schody oraz doskonałe uchwyty

Schody mogą stać się niebezpieczne, gdy ulegną zabrudzeniu błotem. Valtra oferuje aluminiowe stopnie we wszystkich modelach od piątej generacji Serii G do najnowszej generacji Serii S. Te odporne na korozję stopnie nie tylko wyglądają dobrze, ale posiadają również przyczepną i dopracowaną konstrukcję, która sprawia, że pozostają czyste i są bezpieczne we wszystkich rodzajach klimatu oraz warunkach polowych.

Najbezpieczniejszym sposobem na wejście do lub opuszczenie kabiny traktora jest metoda „trzech punktów kontaktu”, w której trzymamy się dwiema dłońmi za poręcze, a co najmniej jedna stopa opiera się bezpiecznie na stopniu. W połączeniu z odpowiednio rozmieszczonymi poręczami, aluminiowe stopnie sprawiają, że wchodzenie do kabiny jest łatwe i bezpieczne dla kierowców o różnym wzroście. Warto zaznaczyć, że wysiadania jest równie bezpieczne, pod warunkiem, że wysiadająca osoba pamięta o tym, by być zwróconym w stronę traktora. Pamiętaj o zasadzie „tak wsiadać jak i wysiadać”, bez skakania! Dobrze zaprojektowane przejście pomaga operatorowi stosować bezpieczne praktyki podczas wchodzenia i wychodzenia z kabiny, szczególnie w sytuacjach, gdy musi się śpieszyć, w późnych godzinach pracy lub gdy występują inne czynniki stresogenne (jak często ma to miejsce w godzinach szczytu w rolnictwie).

Bezpieczne wejście do traktora, nawet w ciemności

Wczesne poranki i późne wieczory często oznaczają konieczność wsiadania i wysiadania z traktora po ciemku. Kabiny Valtra są wyposażone w odpowiednie oświetlenie, które zapewnia bezpieczny dostęp, jak np. zintegrowane w stopnie lampy LED we wszystkich naszych większych modelach. Barwa oświetlenia oraz świetnie zaprojektowana, pusta w środku powierzchnia przyczepna stopni umożliwia przenikanie światła przez stopnie, zapewniając odpowiednie oświetlenie każdego z nich.

 

Valtra pozostaje o krok do przodu

 

Gdy zajęcia stają się rutyną, Twoja koncentracja może ulec pogorszeniu, skutkując możliwością wystąpienia wypadków. Wsiadanie i wysiadanie z Twojego traktora to coś, co robisz (może nawet wielokrotnie) każdego dnia, i może stanowić potencjalne źródło obrażeń. Na szczęście kabiny Valtra są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie dostępu. Począwszy od łatwo dostępnej kabinie, łagodnym kącie nachylenia stopni, które są szerokie i podświetlone, możesz być pewien, że traktory Valtra zapewniają bezpieczne wejście każdego dnia. A może Ty zrobisz bezpieczny krok i zarezerwujesz jazdę próbną u swojego miejscowego dealera firmy Valtra?

Znajdź najbliższego dealera Valtra

lokalizator dealerów