share

Najlepszy inteligentny ciągnik rolniczy dla usługodawców

Rolnicy stoją dziś przed wieloma wyzwaniami. Rosnące ceny paliw i pozostałe koszty wywierają presję na wszystkich, aby byli jak najbardziej efektywni. W przypadku dużych gospodarstw i usługodawców rolnych może mieć to wpływ na wynik finansowy. Utrzymanie rentowności na szybko zmieniającym się rynku wymaga starannego planowania i wiedzy, w co inwestować. W przypadku usług rolniczych posiadanie odpowiedniej floty ciągników uzbrojonej w odpowiednią technologię inteligentnego rolnictwa może zadecydować o osiągnięciu przyzwoitego zysku lub jego braku.

Trudności, z jakimi borykają się usługodawcy rolni

Niedawne badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii przez  NFU Mutual podkreśliło, że koszty maszyn są jednym z największych problemów dla wykonawców usług rolnych, a prawie jedna trzecia respondentów (29%) twierdzi, że koszty były ich największym problemem. To samo badanie umieściło brak wykwalifikowanej siły roboczej jako trzeci największy problem. Badanie z maja 2022 r. wykazało, że prawie połowa (49%) hodowców żywności przyznała się do racjonalizacji lub zmniejszenia swojej produkcji z powodu braku siły roboczej.

Całkowity koszt posiadania dla dużych flot ciągników

Rzeczywisty całkowity koszt posiadania to coś więcej niż tylko początkowa cena. Koszt inwestycyjny maszyny, koszt części, zużycie paliwa, koszty wsparcia i serwisu, niezawodność… Istnieje wiele czynników finansowych, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie lub wymianie ciągnika we flocie. Seria Q stawia czoła tym wyzwaniom na wielu frontach.

Technologia, która maksymalizuje czas pracy bez przestojów

Ankieta NFU podkreśla, jak ważna jest dyspozycyjność dla usługodawców rolnych. Seria Q została zaprojektowana i skonstruowana w Finlandii i przetestowana w najbardziej ekstremalnych warunkach. Solidna i niezawodna precyzyjna inżynieria połączona z zaawansowaną telemetrią i inteligentną technologią praktycznie eliminuje przestoje. Dzięki telemetrii Valtra Connect zdalna diagnostyka może automatycznie identyfikować potencjalne problemy i jednocześnie powiadamiać o nich Ciebie i Twojego zaufanego partnera serwisowego. Wspólnie możecie zaplanować serwisowanie prewencyjne, aby uniknąć nieplanowanych przestojów.

Zużycie paliwa i usługi rolne

Wiele napisano o obecnym kryzysie rosnących kosztów paliw. Zużycie paliwa to kwestia dwojaka. Pojemność skokowa i moc to dwa dobrze znane czynniki, które mogą wpływać na zużycie paliwa, a tym samym na decyzje zakupowe. Przy 7,4 litra pojemności skokowej, silnik AGCO Power w serii Q ma idealną pojemność skokową w zakresie mocy 230-305 koni mechanicznych. Wypróbowana i przetestowana przekładnia CVT pozwala również na efektywne wykorzystanie mocy generowanej przez silnik. Jednak wielu rolników i wykonawców zdaje sobie sprawę, że sprawność silnika to nie wszystko. Ciągniki mogą spędzać wiele godzin na biegu jałowym podczas sprzęgania, ładowania lub wymiany maszyn itp. Niektóre szacunki wskazują na ponad 200 godzin pracy na biegu jałowym rocznie w przeciętnych gospodarstwach! Kontraktowanie produktów rolnych wymaga długich dni pracy, często w systemie zmianowym. Większa ilość godzin pracy w ciągu roku może oznaczać jeszcze dłuższe przestoje. Dzięki serii Q i Valtra Connect operatorzy gospodarstw i usługodawcy mogą zobaczyć, co robi każdy ciągnik w ich flocie, zarówno w czasie rzeczywistym, jak i historycznie. Zbudowanie obrazu tego, kiedy i w jaki sposób wykorzystuje się paliwo, może pomóc w określeniu, gdzie można zwiększyć wydajność. Valtra Connect pomaga upewnić się, że każda godzina 600-godzinnego okresu międzyserwisowego serii Q liczy się do osiągnięcia zysku poprzez zwiększenie wydajności i zmniejszenie rocznego zużycia paliwa.

Inteligentne rolnictwo. Inteligentne usługodawstwo.

W przypadku usługodawstwa, inteligentne rolnictwo jest obecnie dość standardowe. Jeśli znasz niektóre z naszych pozostałych wpisów blogowych, wiesz, że inteligentne rozwiązania rolnicze Valtra są najłatwiejsze w użyciu na rynku. Przenosi się to na wyższy poziom dzięki serii Q. Wiemy, że usługodawcy rolni będą wykorzystywali Q do pracy przez długie dni w polu. Często z wieloma kierowcami pracującymi na zmiany podczas długich dni żniw. Dlatego seria Q została zaprojektowana ergonomicznie, aby ułatwić przełączanie sterowników. Legendarny terminal SmartTouch można dostosować za pomocą profili operatora, dzięki czemu kierowcy mogą swobodnie zmieniać ciągniki we flocie, a wszystkie zadania mogą być wykonywane przez dowolny ciągnik. Dzięki TaskDoc Pro zadaniami można łatwo zarządzać, a dokumentacja jest generowana automatycznie.

Wielu wykonawców obsługuje mieszane floty i pracuje z maszynami różnych producentów. Mogą również potrzebować pracy z różnymi systemami FMIS na różnych farmach. Seria Q jest przygotowana pod Agrirouter. Ten standard branżowy oznacza, że ​​Q może współpracować z dowolnym systemem kompatybilnym z Agrirouter i bezproblemowo komunikować się z partnerami, którym zdecydujesz się udostępniać informacje, w tym z rolnikiem/klientem, wykonawcą, dealerem, doradcami i zaufanymi dostawcami usług serwisowych.

Przyciąganie talentów 

Wreszcie, technologia może odegrać rolę w zabezpieczeniu i utrzymaniu najlepszych kierowców. Kierowcy doceniają komfort, który zapewnia zawieszenie AIRES serii Q, amortyzowana pneumatycznie kabina oraz innowacyjne systemy ogrzewania i chłodzenia kabiny. Jednak w dzisiejszych czasach kierowcy oczekują również wysokiego poziomu technologii i automatyzacji, aby praca była łatwiejsza i bardziej wydajna. Dzięki zarządzaniu na uwrociach Auto U-Pilot i SmartTurn jazda w terenie staje się całkowicie autonomiczna. Uwolnienie czasu i uwagi operatora, aby mógł skoncentrować się na zadaniu, zmniejsza jego stres. W świecie konkurencyjnej marki pracodawcy, oferowanie najlepszych maszyn z najlepszą technologią i najwygodniejszymi kabinami może przyciągnąć do Twojej firmy najbardziej wykwalifikowanych operatorów.

Seria Q to inteligentny ciągnik rolniczy dla inteligentnych wykonawców rolnych

Bieżące koszty maszyn i rosnące ceny paliwa pozostają głównymi zmartwieniami wykonawców rolnych. Brak wykwalifikowanej siły roboczej oznacza, że ​​przyciągnięcie i zatrzymanie najlepszych operatorów jest wyzwaniem. Seria Q jest wyposażona w inteligentną technologię do obniżania kosztów, łatwej identyfikacji miejsc, w których można zwiększyć wydajność oraz bezproblemowej pracy w różnych konfiguracjach FMIS i implementacji. Wiodąca, łatwa w użyciu technologia inteligentnego rolnictwa Valtra zmniejsza stres kierowców, ułatwia ich pracę i ułatwia przechodzenie między zadaniami i operatorami. Jeśli interesuje Cię, w jaki sposób seria Q może zwiększyć wydajność Twojej floty, już dziś skorzystaj z poniższej wyszukiwarki, aby znaleźć lokalnego dealera z certyfikatem Q.