share

Seria G z nagrodą ciągnika roku

Jury konkursu na ciągnik roku (Tractor of the Year) przyznało nowemu modelowi Valtra G135 Versu nagrodę w kategorii najlepszego ciągnika użytkowego (Best Utility) w 2021 r. Jury doceniło ten wielofunkcyjny, użytkowy model o mocy powyżej 70 KM, który wyróżnia się najlepszymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami.

Wprowadzona na rynek jesienią 2020 roku seria G charakteryzuje się zaawansowanymi funkcjami większych ciągników, które przeniesiono do modeli o mocy w zakresie 105–135 KM. Modele Versu wyposażone są w przekładnię Powershift oraz łatwy w użyciu podłokietnik SmartTouch. Modele serii G zaprojektowano jako uniwersalne ciągniki dla gospodarstw, które doskonale realizują zadania z ładowaczem czołowym. Seria G posiada wiele dodatkowych funkcji inteligentnego rolnictwa, które wcześniej dostępne były jedynie w dużo większych ciągnikach.

Ciągnik roku jest najbardziej prestiżową nagrodą w branży. Jury składa się z 27 europejskich dziennikarzy branżowych, z których każdy reprezentuje własny kraj. Gwoli tradycji członkowie jury mają możliwość przetestowania finalistów w warunkach rzeczywistych na polu. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: ciągnika roku (Tractor of the Year), najlepszego ciągnika użytkowego (Best Utility), najlepszego ciągnika specjalistycznego (Best Specialized Tractor) i zrównoważonego ciągnika roku (Sustainable Tractor of the Year). Kategoria najlepszego ciągnika użytkowego obejmuje ciągniki czterocylindrowe o mocy powyżej 70 KM.