share

Najlepszy ciągnik rolniczy w grupie 100 do 155 KM

Przy wyborze ciągnika należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Dobór odpowiedniej mocy silnika do zadań, które ciągnik będzie wykonywał to dobry punkt wyjścia. Jednak przy szerokiej gamie dostępnych na rynku modeli rozsądnie jest rozważyć także inne parametry, na przykład rodzaj zainstalowanej przekładni, wydajność układu hydraulicznego, zastosowane rozwiązania technologiczne, czy choćby komfort użytkowania. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić niektóre modele ciągników Valtra o mocy silnika od 100 do 150 KM tak, aby pomóc Ci wybrać maszynę, która najlepiej się nada do Twoich zastosowań i całkowicie spełni Twoje oczekiwania.

Valtra serii A

Najlepsze kompaktowe i zwinne modele o mocy od 105 do 135 KM, które mogą być wykorzystywane do codziennych prac polowych

Ciągniki Valtra serii A to siedem modeli zwinnych i kompaktowych maszyn. Modele A105, A115, A125 i A135 zostały wyposażone w silniki zgodne z normą Stage V o maksymalnej mocy od 105 do 135 KM (78-100 kW). Modele A105 i A115 zostały wyposażone w średniej wielkości podwozie (rozstaw osi 2430 mm), zaś podwozie modeli A125 i A135 jest nieco dłuższe (rozstaw osi 2500 mm). Wszystkie cztery modele z serii A o większej mocy są wyposażone w mechaniczne przekładnie z dwunastoma biegami w przód i dwunastoma wstecz, wybieranymi za pomocą dźwigni przekładni Power Shuttle firmy Valtra. Modele z podwoziem średniej wielkości są również dostępne w wersji HiTech 4. Ciągniki w wersji HiTech 4 zostały wyposażone w elektronicznie sterowaną przekładnię. Wszystkie modele są również standardowo wyposażone w napęd na cztery koła i układ AutoTraction.

Modele serii A to małe giganty, który się sprawdzą w każdej sytuacji. Silnik AGCO o pojemności 4,4 litra jest wystarczająco mocny, aby obsłużyć wszelkie codzienne prace w gospodarstwie, a jego zwarta konstrukcja umożliwiła zastosowanie zgrabnej i stylowej przedniej maski. Obniżona maska, w połączeniu ze stosunkowo dużą powierzchnią szyb, maksymalizuje widoczność z kabiny, dzięki czemu modele serii A to maszyny wprost idealne do wykonywania prac z wykorzystaniem ładowacza czołowego, podczas których zwrotność ma kluczowe znaczenie. Jeśli szukasz nieco mniejszego, a przy tym łatwego w obsłudze siłacza, który doskonale nadaje się do współpracy z ładowaczem czołowym, a przy tym nie potrzebujesz funkcji Smart Farming, modele seria A to doskonały wybór.

Zobacz video by poznać serię A

Najlepszy podstawowy ciągnik z funkcjami Smart Farming (Inteligentnego Rolnictwa) i niezawodny ładowacz czołowy - ciągniki o mocy od 100 do 140 KM

Ciągniki Valtra serii G to kwintesencja równowagi między rozmiarem a funkcjonalnością. Wszystkie modele tej serii są wyposażone w ten sam kompaktowy, 4-cylindrowy silnik AGCO o pojemności 4,4 litra, który pracuje pod maskami modeli A105, A115, A125 i A135. Dzięki temu, traktory serii G zyskały zadziornie nachyloną maskę, co w połączeniu z całkowitą powierzchnią szyb wynoszącą 5,7 m2, zapewnia doskonałą widoczność podczas pracy z ładowaczem czołowym. Ciągniki serii G są dostępne w trzech odmianach, a mianowicie HiTech, Active i Versu. Odmiany HiTech i Active zostały wyposażone w podłokietnik Valtra z łatwym w użyciu układem sterowania Powershift oraz sterowaniem ładowaczem czołowym. Modele Active i Versu serii G są wyposażone w układ hydrauliczny z czujnikami obciążeń oraz opcję zarządzania zadaniami o wysokiej precyzji (Precision Farming) za pomocą opcji automatycznego prowadzenia Valtra Guide. Modele Versu są również wyposażone w rewolucyjny interfejs użytkownika SmartTouch, otwierający całą gamę możliwości związanych z inteligentnym rolnictwem.

Valtra serii G

Maszyny z serii G to stylowe a jednocześnie praktyczne ciągniki, które zdobyły do tej pory wiele nagród. Jeśli potrzebujesz stosunkowo niewielkiego ciągnika, który poradziłby sobie z zadaniami inteligentnego rolnictwa (Smart Farming) i byłby maszyną na wskroś wszechstronną, traktor serii G może sie okazać doskonałym wyborem, oferując idealne połączenie inteligencji, rozmiarów i funkcjonalności.

Obejrzyj video, żeby dowiedzieć się więcej o ciągikach serii G

Najlepszy ciągnik pod względem mocy, wszechstronności i komfortu - ciągniki od 135 do 155 KM

Maszyny z serii N to największe ciągniki marki Valtra w tym zakresie mocy. Są one dostępne w trzech wersjach o różnej mocy - N135, N155e oraz N175. Pojazdy serii N to potężne maszyny robocze. 4,9-litrowy silnik AGCO ma idealną pojemność dla takiego zakresu mocy. Jest wystarczająco mocny, aby wziąć na swoje barki dowolne prace w gospodarstwie, a jednocześnie na tyle kompaktowy i zwrotny, że można mu powierzyć dosłownie każde zadanie. Ciągniki serii N są dostępne w czterech odmianach wyposażonych w różne przekładnie. Są to: HiTech, Active, Versu i Direct. Wszystkie cztery modele posiadają innowacyjny wyświetlacz zainstalowany na słupku „A”. Dzięki temu, wszystkie kluczowe informacje dotyczące silnika i przekładni znajdują się na wysokości wzroku operatora, zapewniając lepszą widoczność obszaru tuż przed ciągnikiem. Modele Versu i Direct są również wyposażone w uznany i intuicyjny interfejs użytkownika Valtra SmartTouch. Maszyny serii N są również dostępne z fabrycznie montowanym układem jazdy tylem TwinTrac. TwinTrac to rewolucja w sposobie użytkowania ciągnika. Układ ten zapewnia najlepszą możliwą widoczność maszyn towarzyszących, oszczędzając przy tym czas, pieniądze i plecy operatora. Dzięki prędkości maksymalnej sięgającej 50 km/h, ciągniki serii N to również doskonały wybór dla transportu drogowego i logistyki.

Valtra serii N

Potężne, a przy tym kompaktowe ciągniki serii N to konie pociągowe rodziny Valtra o nieprzeciętnej zwinności. Większe silniki, pełna oferta technologii Smart Farming i solidna konstrukcja o dużej ładowności sprawiają, że maszyny serii N można uznać za najbardziej wszechstronne ciągniki w tym zakresie mocy. Jeśli potrzebujesz potężnego 4-cylindrowego ciągnika, który poradzi sobie z każdym zadaniem Smart Farming, a do tego chcesz czerpać pełnymi garściami z koszyka zalet układu TwinTrac, to seria N może się okazać najlepszym wyborem.

 Obejrzyj video, żeby poznać ciągniki serii N.

Wybór ciągnika w zakresie mocy od 100 do 150 KM

Jeśli szukasz kompaktowego, zwrotnego i niezawodnego traktora współpracującego z ładowaczem czołowym, który jest w stanie z łatwością manewrować wewnątrz budynków gospodarczych i niekoniecznie potrzebujesz technologii Smart Farming, to maszyny serii A są stworzone właśnie dla Ciebie. Jeśli zaś priorytetem jest wszechstronność, masz cięższe i bardziej wyrafinowane narzędzia oraz potrzebujesz funkcji z zakresu Smart Farming, to kompaktowe, ale mocne maszyny serii G, jako prawdopodobnie najlepsze ciągniki wielofunkcyjne na rynku, mogą się okazać dla Ciebie najlepszym wyborem. Jeśli potrzebujesz mocnego i wszechstronnego ciągnika, który poradzi sobie dosłownie z każdym zadaniem jakie mu powierzysz, ciągnik serii N, będący zwinnym koniem pociągowym z pewnością zadanie to wykona.

Nadal nie wiesz, który ciągnik najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Skontaktuj się z lokalnym dealerem, który chętnie odpowie na Twoje pytania.

Możesz również poprosić o kontakt z przedstawicielem firmy Valtra za pośrednictwem tego formularza