share

Wszechstronność to ich specjalność

Mulczowanie, rozdrabnianie, zamiatanie, wycinka – zakres usług oferowanych przez firmę Schwab Land & Technik GbR z Esselbach jest tak samo wszechstronny jak jej ciągniki i osprzęt.

Ta rodzinna firma z powiatu Main-Spessart od kilku pokoleń wykonuje prace rolnicze. W 2017 roku powstała firma Schwab Land & Technik GbR. Podstawowy zakres jej usług obejmował prace zimowe. Teraz firma działa jako wszechstronny usługodawca. Obecnie oferta rozszerzyła się o utrzymanie obszarów zielonych i zamiatanie w sezonie letnim. No i oczywiście roboty drogowe.

„Dążymy do tego, aby zostać kompetentnym i niezawodnym partnerem w naszym regionie, oferującym usługi w sektorze utrzymania obszarów zielonych”, powiedział Christoph Schwab. Klienci firmy to przedsiębiorstwa przemysłowe, rolne oraz leśne, a także organizacje komunalne i prywatne.

Prace transportowe przy użyciu ciągnika Valtra N174 oraz przyczepy Pronar T285.

W tym celu właśnie firma nabyła różne lemiesze pługów śnieżnych, roztrząsacze, maszynę do utrzymywania ścieżek oraz glebogryzarkę marki HEN, kruszarkę firmy TMC Cancela, zrywarkę, zamiatarki oraz maszyny do mulczowania (zawieszone z przodu), a także zamiatarkę z własnym napędem. Asortyment ten uzupełniają różne mniejsze maszyny wchodzące w skład floty urządzeń przeznaczonych do wynajmu.

 

Modernizacja ścieżki przy użyciu ciągnika Valtra N174 i zawieszonego z tyłu głębosza.

Prace pielęgnacyjne na terenach zielonych przy użyciu ciągnika Valtra N174 oraz zamontowanego z przodu bijakowego urządzenia do mulczowania Müthing MU-M 280.

W lutym 2020 r. do parku maszynowego dołączył także nowy ciągnik Valtra N174 Direct, a w październiku firma nabyła kolejny taki model. „Wybraliśmy fiński produkt, ponieważ jest to jeden z niewielu ciągników oferujących moc na poziomie 200 KM i prędkość 60 km/h, przy wyposażeniu go w silnik czterocylindrowy. W naszej pracy potrzebujemy także zwrotnego ciągnika, co wynika z dużej liczby skrętów wymaganych podczas robót drogowych. Dodatkowo nasz ciągnik Valtra jest fabrycznie wyposażony w wszystkie potrzebne nam funkcje: obrotowy fotel, układ jazdy tyłem oraz wycieraczki bocznych okien. Hydrauliczna rozpórka podnosząca ułatwia tworzenie skrajnych profili podczas budowy dróg, czego wymagają od nas niektórzy klienci podczas prac w lasach”, wyjaśnił Lukas Schwab.

Dostawa nowego ciągnika Valtra N174 Direct, od lewej do prawej: Christoph i Lukas Schwab, Christian Herbach (ZG Technik), Ludger Heydler (Valtra).