share

Aplikacja Geo-Bird ułatwia generowanie zoptymalizowanych linii jazdy

Geo-Bird to aplikacja, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania najbardziej optymalnych linii prowadzenia na dowolnym polu. Działa online i jest bezpłatna. Zarejestrowani użytkownicy mogą zapisać plany pól i linie prowadzenia, ale możliwe jest również korzystanie bez rejestracji – w tym przypadku plany pól i linie prowadzenia trzeba wykorzystać bezpośrednio po utworzeniu. Wygenerowane linie prowadzenia mogą być używane na wszystkich ciągnikach i maszynach z terminalem wykorzystującym standardowe formaty plików.

„Korzystając z Geo-Bird, rolnicy mogą wyrysować granice pola lub zaimportować je z oprogramowania do planowania upraw. Można je też importować bezpośrednio z ciągnika, co daje najdokładniejszy wynik końcowy. Geo-Bird w ciągu kilku sekund oblicza 3 najbardziej efektywne opcje linii prowadzenia. Mogą być one porównywane według kryteriów takich jak liczba zawrotów na uwrociach, przejechany dystans, zakładki utworzone na uwrociach, zagęszczenie pola i całkowity czas. Rolnik może też stworzyć własną linię jazdy A-B. Po znalezieniu najlepszej linii prowadzenia można ją przenieść do ciągnika za pomocą USB, a w przyszłości również bezprzewodowo” mówi Johan Grotell, specjalista ds. produktów w firmie Valtra.

Geo-Bird to też doskonałe rozwiązanie dla wykonawców, którzy chcą szybko określić najlepsze linie prowadzenia dla nowego pola. Geo-Bird ułatwia też stosowanie technologii kontrolowanego ruchu po polu (CFT), polegającej na używaniu tych samych linii prowadzenia każdego roku, aby zapobiec uszkodzeniu gleby. •

Z Geo-Bird można korzystać bezpłatnie na stronie www.geo-bird.com

Sztuczna inteligencja Geo-Bird umożliwia bezpłatne planowanie najbardziej wydajnych linii prowadzenia. Wyniki mogą być również wykorzystywane w maszynach innych niż ciągniki Valtra.