share

Auto U-Pilot automatyzuje pracę na uwrociach

System zarządzania uwrociami U-Pilot firmy Valtra można było włączyć za naciśnięciem przycisku, nowa funkcja Auto U-Pilot nawet tego nie wymaga.

Tradycyjny system zarządzania uwrociami U-Pilot – po naciśnięciu przycisku przez traktorzystę – wykonuje sekwencję zaprogramowanych funkcji na uwrociach. Nowa funkcja Auto U-Pilot jest teraz połączona z systemem prowadzenia GPS Valtra Guide. Dzięki temu system automatycznie włącza potrzebne funkcje, gdy tylko ciągnik wjedzie na uwrocie.

Auto U-Pilot znacznie ułatwia pracę traktorzysty, automatyzując zadania, które tradycyjnie wymagają dużej uwagi. Jest szczególnie przydatny podczas siewu, koszenia i orki. System automatycznie steruje maszynami na przednim lub tylnym zawieszeniu w prawidłowej kolejności, gdy ciągnik wjedzie na uwrocie. Osprzęt z Isobus może zwykle automatycznie obliczać odległość od tylnej osi ciągnika, dzięki czemu Auto U-Pilot podnosi i opuszcza maszyny dokładnie wtedy, gdy trzeba. Jeśli ciągnik nie jest wyposażony w Isobus, traktorzysta może po prostu wprowadzić ustawienia na wyświetlaczu SmartTouch przed rozpoczęciem pracy. Wyświetlacz umożliwia również precyzyjne dostosowanie ustawień podczas pracy.

Auto U-Pilot jest dostępny w ramach wyposażenia dodatkowego dla ciągników Valtra serii G, N, T i S, które są wyposażone w system Valtra Guide.