share

Vision-based Intelligent Electronic Warnings: Cyfrowy system monitorowania wykrywa pojazdy i przechodniów

Wyjeżdżasz ciągnikiem na główną drogę, jednak ogrodzenie, okoliczna roślinność lub inne przeszkody ograniczają widoczność na skrzyżowaniu. Możliwe, że z przodu ciągnika masz również zamontowaną kosiarkę lub pług wystający przed maską ciągnika, skutecznie utrudniając prawidłowy widok z okna kabiny. Brzmi znajomo?

Unlimited VIEW to nowa funkcja rozwiązująca ten problem za pomocą kamer i obrazu cyfrowego. Kamery wysokiej rozdzielczości współpracujące z systemem można zamocować na przykład po obu stronach maszyny czołowej, jak również na tyle przyczepy w formie kamery cofania. W przypadku, gdy w polu widzenia kamery pojawi się inny pojazd, pieszy lub rowerzysta, urządzenie rozpozna go i ostrzeże operatora traktora zarówno za pomocą alarmu dźwiękowego, jak i poprzez symbol wyświetlany na ekranie. Istnieje również możliwość wyłączenia sygnału dźwiękowego w tłocznym, lecz bezpiecznym otoczeniu.

System Unlimited VIEW jest dostępny z Valtra Unlimited Studio jako opcja dodatkowa dla ciągników Valtra Serii N, T i Q z systemem zarządzania maszynami ISOBUS. Pakiet obejmuje trzy kamery oraz osobny wyświetlacz połączone przewodami doprowadzającymi zasilanie oraz obraz wysokiej rozdzielczości, podlegający interpretacji systemu cyfrowego. Unlimited VIEW poprawia bezpieczeństwo, jak również ułatwia oraz zwiększa efektywność zadań wykonywanych za pomocą traktora.