share

Nowe turbosprężarki i hydrauliczna regulacja zaworów

Ciągniki Valtra serii N, T oraz S otrzymują nowe silniki, dzięki czemu spełniają wymagania stage V, dotyczące emisji spalin. Silniki AGCO Power spełniające wymagania stage IV były już bardzo zaawansowane, dlatego udało się spełnić nowsze, bardziej restrykcyjne normy przy relatywnie niewielkich zmianach. Najnowsze silniki zostaną wyposażone w hydrauliczną regulację zaworów i całkowicie nowe oprogramowanie, a także nowe turbosprężarki w niektórych silnikach.

Hydrauliczna regulacja zaworów

Hydrauliczna regulacja zaworów automatycznie zachowuje optymalne prześwity w zaworach. Optymalizuje to wydajność silnika, a przez to oszczędza paliwo i przedłuża jego okres użytkowania.

Hydrauliczna regulacja zaworów automatycznie kompensuje luzy zaworowe.
Największe oszczędności to jednak szybsze serwisowanie. Wcześniej dotarcie do osłony zaworów wymagało usunięcia wszystkich części nad silnikiem, co trwało kilka godzin w zależności od modelu ciągnika. Hydrauliczna regulacja zaworów eliminuje ten czasochłonny i kosztowny problem ręcznej regulacji zaworów.

Nowe oprogramowanie

Aby spełnić wymagania stage V, dotyczące norm emisji spalin, całkowicie zaktualizowano oprogramowanie jednostki sterującej pracą silnika AGCO Power. Nowe oprogramowanie optymalizuje zarówno wydajność pracy, jak i zużycie paliwa. Aktualizacja sprawia też, że silnik szybciej reaguje na zmiany obciążenia.

Jeszcze bardziej ekonomiczny

Silniki spełniające wymagania stage V produkowane w zakładzie AGCO Power w Linnavuori w Finlandii wyposażono w nowy kolektor, a w niektórych mode­lach także w nową turbosprężarkę. Zmiany są zgodne z najnowszymi normami dotyczącymi emisji, a także zmniejszają zużycie paliwa o 3%.

PRZECZYTAJ POZOSTAŁE ARTYKUŁY NA BLOGU

WRÓĆ NA BLOGA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O NASZYCH SILNIKACH

SILNIKI VALTRA