share

Nowy inteligentny i wyraźny wyświetlacz

Jednym z najbardziej rzucających się w oczy nowym elementem w ciągnikach serii N i T piątej generacji jest nowy wyświetlacz na słupku A, na którym wszystkie ważne informacje są pokazywane z wykorzystaniem kolorów.

Nowy inteligentny wyświetlacz zastępuje tradycyjny panel analogowy za kierownicą. Jednocześnie przeprojektowano całą przednią część kabiny.

W górnej części wyświetlacza zawsze widoczne są informacje domyślne, takie jak prędkość jazdy, prędkość obrotowa silnika i czas pracy silnika. Oprócz tego kierowca może wybrać zarówno informacje umożliwiające sterowanie ciągnikiem i wprowadzać je w pożądanym formacie, jak i wszelkie inne informacje, które są potrzebne w danym momencie.

Ten sam wyświetlacz może być także stosowany w modelach HiTech i Active do konfigurowania wszystkich ustawień silników, układu hydraulicznego i przekładni. Na ekranie wyraźnie wyświetlane są ustawienia i biegi, co ułatwia optymalizację pracy ciągnika.

  1. Na ekranie LCD w górnej części wyświetlacza pokazywane są jednocześnie wartości prędkości i temperatury, poziomy płynów i godzina.
  2. Jasność ekranu dostosowuje się do oświetlenia – w nocy ekran może być przyciemniany, z wyjątkiem kluczowych informacji.
  3. Na ekranie LCD w środkowej i dolnej części wyświetlacza pokazywane są wskaźniki i lampki ostrzegawcze.
  4. Nowy inteligentny wyświetlacz wyposażony jest w intuicyjny kontroler znajdujący się po prawej stronie kolumny kierownicy.
  5. Duży ekran TFT w środkowej części wyświetlacza zawiera kluczowe funkcje ciągnika i osprzętu w formacie wybranym przez kierowcę.