share

Valtra Connect uczy się przewidywać usterki

Już niedługo Valtra Connect będzie w stanie przewidzieć usterki i awarie, które w krótkim czasie nastąpią w ciągniku. Usługa Valtra Connect zbierze i prześle niezbędne dane do serwisu, dzięki czemu będzie można je przeanalizować i wykorzystać do zaplanowania wszelkich wymaganych prac serwisowych. Jeśli klient sobie tego zażyczy, system będzie także mógł automatycznie wysłać prośbę o wsparcie do lokalnego centrum serwisowego.

 

Valtra Connect umożliwia właścicielom ciągników i ich lokalnym serwisantom zdalne monitorowanie danych z pojazdów już od kilku lat. W niedalekiej przyszłości dane te będą również mogły być analizowane w Centrum Monitorowania Maszyn, gdzie będą stale przetwarzane tak, by można było z wyprzedzeniem określić wszelkie wymagane działania.

 

„Dotychczas reagowaliśmy jedynie na widoczne usterki, takie jak kody awarii, jednak w przyszłości będziemy również w stanie zapobiec usterkom z wyprzedzeniem. Przykładowo komponent, który wkrótce ulegnie zużyciu będzie można wymienić już podczas przeglądu, jeszcze zanim awaria faktycznie nastąpi” – mówi Stephen Williams, dyrektor ds. zarządzania eskalacją usług technicznych.

 

Czujniki ciągnika monitorują dziesiątki, a nawet setki różnych zmiennych, takich jak prędkość, temperatura, ciśnienie, czas pracy, przepływ płynów i tym podobne. Jeśli Centrum Monitorowania Maszyn wykryje awarię jakiegoś komponentu, na przykład na podstawie temperatury, czasu pracy czy ciśnienia, to wówczas do lokalnego centrum serwisowego wysyłany jest odpowiedni komunikat.

 

„Autoryzowane centrum serwisowe Valtra zlokalizowane najbliżej klienta otrzyma wiadomość opisującą podejrzewaną usterkę, a także listę wymaganych komponentów i instrukcje odnośnie naprawy oraz szacunkowy czas potrzebny na jej przeprowadzenie. To umożliwia zarówno klientowi, jak i centrum serwisowemu ustalenie odpowiedniego terminu na oddanie ciągnika na przegląd” – wyjaśnia Williams.

 

Testy zakończone, start usługi pod koniec roku

Nowa usługa testowana była wśród klientów w warunkach rzeczywistej pracy przez całe lato i na początku jesieni. Ten sam system jest już używany bądź jest obecnie implementowany w przypadku innych ciągników, kombajnów i opryskiwaczy ACGO, zatem zakres posiadanej przez nas praktycznej wiedzy w tym obszarze jest już całkiem spory.

 

 

„Dla ciągników Valtra usługę tę zaczniemy wdrażać pod koniec roku. System ten nadal jest rozwijany, więc jego zdolność do analizy danych, wczesnego wykrywania ewentualnych problemów oraz udzielania serwisom instrukcji odnośnie napraw stale się ulepsza. Prace rozwojowe ułatwia fakt, że jesteśmy w stanie wykorzystać te same technologie w różnych produktach AGCO”.

 

 

Już wkrótce Valtra Connect będzie w stanie przesyłać dane ciągnika nie tylko pomiędzy jego właścicielem a lokalnym centrum serwisowym, ale także do Centrum Monitorowania Maszyn, gdzie zaawansowane narzędzia będą na bieżąco analizować stan techniczny pojazdu. W przypadku wykrycia w danych jakichkolwiek nieprawidłowości wskazujących na mogącą wkrótce wystąpić usterkę lub awarię, wiadomość o tym może zostać automatycznie przesłana do lokalnego centrum serwisowego w pobliżu klienta.

Bez dodatkowych kosztów, sprzętu i oprogramowania

Z racji, że nowa usługa będzie oferowana w ramach Valtra Connect, klienci nie poniosą żadnych dodatkowych kosztów. Instalacja nowego sprzętu lub oprogramowania także nie będzie wymagana. Dla obecnych klientów Valtra Connect uzyskanie dostępu do tej usługi nie będzie zatem zbyt skomplikowane. Rzecz jasna klienci mogą także zrezygnować z korzystania z niej.

Zgromadzone dane będzie można wykorzystać nie tylko do obsługi danego ciągnika, ale także do usprawnienia obecnych i opracowania nowych, lepszych modeli.

PRZECZYTAJ POZOSTAŁE ARTYKUŁY NA BLOGU

WRÓĆ NA BLOGA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O VALTRA CONNECT

VALTRA CONNECT

ZOBACZ FILMY INSTRUKTAŻOWE

PRZEJDŹ NA YOUTUBE