share

SmartGlass pomaga w obsłudze ładowacza czołowego

Wyświetlacz HUD SmartGlass na przedniej szybie ciągnika, zaprezentowany na targach Agritechnica, został z uznaniem przyjęty przez testujących go użytkowników. Okazał się szczególnie przydatny podczas obsługi ładowacza czołowego, a także przy wykonywaniu zadań transportowych i prac polowych. Może on także personalizować informacje wyświetlane w dwóch liniach wyświetlacza SmartGlass.

 

„SmartGlass jest umieszczony na odpowiedniej wysokości, więc nie rozprasza uwagi kierowcy, który z niego nie korzysta, oraz ułatwia odczyt informacji podczas wykonywania określonego zadania”, powiedział fiński hodowca bydła Jarno Halinen.

 

Podczas obsługi ładowacza czołowego na wyświetlaczu SmartGlass pojawiają się takie dane jak ciężar ładunku, kąt łyżki, wysokość łyżki oraz łączny ciężar ładunków. Podczas jazdy po drogach SmartGlass może np. wyświetlać czas i prędkość jazdy, a także temperaturę zewnętrzną. Gdy WOM jest używany do napędzania maszyn podczas postoju ciągnika, kierowca może odczytać wskazania przyrządów przez drzwi kabiny bez wchodzenia do niej. Wyświetlacz SmartGlass informuje użytkownika o połączeniu telefonu z radiem ciągnika poprzez Bluetooth, a także o przychodzących połączeniach. Po uruchomieniu silnika wyświetla on godziny pracy ciągnika.

 

„Uważam, że SmartGlass najlepiej sprawdza się podczas obsługi ładowacza czołowego oraz korzystania z wagi ładowacza. Ekran pokazuje ilość suchego obornika załadowanego do rozrzutnika, a także ilość rozprowadzonej paszy. Podczas odśnieżania umożliwia on ponowne ustawienie kąta pługu śnieżnego po usunięciu śniegu z drogi”, powiedział Halinen.

PRZECZYTAJ POZOSTAŁE
ARTYKUŁY NA BLOGU

WRÓĆ NA BLOGA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O CIĄGNIKACH VALTRA

CIĄGNIKI VALTRA