share

Pierwszy ciągnik Unlimited zakupiony przez sprzedawcę ciągników

Jarmo Tynilä jest sprzedawcą ciągników firmy AGCO w placówce w Seinäjoki w Finlandii, ale prowadzi również własne gospodarstwo rolne, dla którego pod koniec 2012 roku zamówił nowy ciągnik Valtra N163 Direct.

„Kierownik ds. marketingu zadzwonił przed dostawą ciągnika i zapytał, czy nie byłoby problemu, gdyby dostawa maszyny nieco się opóźniła, ponieważ wykonano by na niej kilka instalacji testowych. Zapytałem, co dokładnie zostanie na niej zainstalowane, ale kierownik powiedział tylko, żebym się nie martwił, bo to będzie dobre” – wspomina Tynilä.

Tynilä zobaczył swój nowy ciągnik po raz pierwszy na początku 2013 roku na spotkaniu fińskich sprzedawców – i był zaskoczony.

„Mój nowy ciągnik był tam, na wystawie, podczas prezentowania sprzedawcom koncepcji studio Unlimited. Miał ulepszone wyposażenie audio, przyciemniane szyby, maty podłogowe Unlimited, podświetlenie pedałów, światła 360 stopni, dodatkowe światła na przednich błotnikach, nadwozie oklejone CARBONEM i podgrzewane pióra wycieraczek. Sam nie potrzebowałbym wielu z tych akcesoriów, ale szybko zauważyłem, że lepszy system audio ogromnie zwiększa komfort, a przyciemniane szyby sprawiają, że w kabinie jest chłodniej. Na początku wielu sprzedawców zastanawiało się, czy jacyś klienci rzeczywiście zamówią takie wyposażenie do swoich maszyn, ale teraz już wiemy, że tak”.

Około 60 do 70 procent ciągników sprzedawanych przez Tynilä przechodzi teraz przez Unlimited Studio. Gdy klienci zamówią już raz opcje Unlimited do swojego ciągnika, będą chcieli je również w swoich kolejnych maszynach.

„W Unlimited Studio ciągniki mogą być wyposażone jeszcze bardziej kompleksowo, gotowe do pracy, a całe wyposażenie może być objęte jednym finansowaniem i gwarancją. Ciągnik jest idealnie przystosowany do specyfiki pracy klienta”.

Dziesięcioletni ciągnik Unlimited, który zakupił Tynilä, ma już swojego kolejnego właściciela.

„Miałem go przez pięć lat i przepracowałem nim 2300 godzin. Był to jeden z najlepszych ciągników, jakie dotychczas miałem, i chyba najlepiej wyglądający. Opcje Unlimited są bardzo pożądane, nawet gdy są w stanie używanym, i mogą ułatwić sprzedaż ciągnika”. •

Sprzedawca i rolnik Valtra, Jarmo Tynilä, kupił pierwszy na świecie ciągnik Unlimited w 2013 roku. Nie wiedział o specjalnych funkcjach zamówionego przez siebie modelu N163 Direct, dopóki ciągnik nie został zaprezentowany.

Specjalne pakiety na 10-lecie

„Unlimited 10 years Light Edition”

 • Dodatkowa ładowarka USB przy podsufitce
 • Uchwyt na telefon z funkcją bezprzewodowego ładowania
 • Specjalne logo na kierownicy
 • Tabliczka „Unlimited 10 years” przy stacyjce
 • Tabliczka ze stali nierdzewnej „Unlimited 10 years” na wlocie powietrza
 • Mata podłogowa i pokrowiec na siedzenia Unlimited
 • Naklejka „Unlimited 10 years” na podłokietniku SmartTouch
 • + Zestaw upominkowy (torba, czołówka LED, zestaw narzędzi i zestaw do czyszczenia)

 „Unlimited 10 years Full Edition” (oprócz powyższych)

 • Fotele kierowcy i pasażera pokryte czarną skórą
 • Nowy uchwyt na tablet
 • + Zestaw upominkowy (taki sam jak wedycji Light plus bon upominkowy Valtra Collection na zakup kurtki Unlimited)