share

Nowe centrum logistyczne na pełnych obrotach

Nowe centrum logistyczne o powierzchni 10 000 m2 w zakładzie w Suolahti zostało oddane do użytku na przełomie roku. Od Nowego Roku wszystkie części potrzebne na liniach podzespołów również przechodzą przez centrum logistyczne.

Części są wprowadzane na magazyn i dostarczane na linię montażową w sposób częściowo zautomatyzowany. System SAP zna wyposażenie wybrane przez każdego klienta dla danego ciągnika i używa świateł, aby prowadzić magazyniera do odpowiednich części, pobierać odpowiednie ich liczby i umieszczać elementy w odpowiednim miejscu na wózku transportowym. Wózek automatycznie podąża za magazynierem.

– Nowe centrum logistyczne może wydajniej obsługiwać większą liczbę części. Są one teraz rozładowywane wewnątrz magazynu, co poprawia warunki pracy i zabezpiecza ich jakość. Bezpieczeństwo pracy uległo znacznej poprawie dzięki ograniczeniu ruchu wózków widłowych – mówi Tommi Terävä, Kierownik ds. logistyki.

Codziennie do nowego centrum logistycznego dociera ok. 1000 palet. Regały wewnątrz mają 11 m wysokości, a kubatura budynku wynosi 100 000 m3. W sumie w nowym centrum logistycznym znajduje się ok. 10 000 różnych części.