share

5 powodów, dla których warto przeprowadzić przedsezonową kontrolę maszyn

Ze względu na rosnące ceny nasion i nawozów, ostatnie czego nam potrzeba to niespodziewane koszty związane z maszynami rolniczymi. Warto przeprowadzić kontrolę ciągnika już TERAZ, aby upewnić się, że w najważniejszych momentach będzie w doskonałej kondycji.

W ubiegłym sezonie Twój ciągnik pracował równie ciężko jak Ty. Regularne przeglądy pozwolą Ci wykorzystać maksimum potencjału ciągnika, uniknąć nieplanowanych przestojów, zapobiec niespodziewanym wydatkom i utrzymać maszynę w jak najlepszym stanie.

Kontrola stanu maszyny dokonana przed sezonem pozwala bez obaw stawić czoła wyzwaniom czekającym w nowym roku. Sprawdź swoją maszynę i zajmij się tym, w czym jesteś dobry.

5 powodów, dla których warto przeprowadzić przedsezonową kontrolę maszyn

Warto kontrolować stan techniczny ciągnika, aby mieć pewność, że będzie w najlepszym stanie wtedy, gdy najbardziej go potrzebujesz.

Oto 5 powodów, dla których warto przeprowadzić kontrolę przed rozpoczęciem nowego sezonu:

1. Większa kontrola nad kosztami

Jak podkreśliliśmy w naszym poprzednim wpisie na blogu: Najlepszy inteligentny ciągnik rolniczy dla usługodawców, ostatnie badanie przeprowadzone przez NFU Mutual ustaliło, że koszty związane z maszynami to największa zmora rolników. Kontroluj swój budżet i zaplanuj regularne przeglądy i serwisowanie maszyn. Będzie to kosztować mniej niż zmaganie się z awariami i opłacanie napraw. Wystarczy poświęcić trochę czasu na planowanie, aby zmniejszyć stres spowodowany niespodziewanymi wydatkami. To bardzo ważne szczególnie w obecnej sytuacji gospodarczej.

2. Bezpieczeństwo dla Ciebie i innych

Jak dobrze wiemy, praca na roli przez 14 dni jest równie ryzykowna jak skoki ze spadochronem. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z ryzyka związanego z pracą przy użyciu ciężkich maszyn rolniczych, ale często zapominamy sprawdzić, czy maszyna nie zagraża naszemu bezpieczeństwu, ponieważ jesteśmy zbyt zajęci lub zbyt pewni siebie. Skorzystaj z okazji i potraktuj kwestię bezpieczeństwa poważnie. Podczas kontroli maszyny przed rozpoczęciem sezonu, sprawdź, czy gwarantuje Ci bezpieczeństwo. Taka kontrola zmniejsza ryzyko, że coś stanie się Tobie lub innym osobom pracującym w gospodarstwie. Proste czynności pozwalają ograniczyć liczbę wypadków, np. możemy sprawdzić, czy schodki wciąż nadają się do użytku lub zapewnić widoczność całego otoczenia dbając o stan wycieraczek i lusterek. Warto pójść o krok dalej i przeczytać krótki, praktyczny przewodnik na temat bezpiecznej pracy na gospodarstwie.

3. Wykorzystanie mniej intensywnego okresu przed sezonem

O tej porze roku zazwyczaj zapracowani serwisanci mogą dokładnie sprawdzić Twój ciągnik. Ponieważ nie zajmują się nagłymi awariami pojawiającymi się w szczycie sezonu, mogą poświęcić Twojej maszynie więcej uwagi. Zaplanuj kontrolę w mniej intensywnym okresie, a zyskasz więcej czasu na oranie, sianie i żniwa.

 4. Brak niemiłych niespodzianek w szczycie sezonu

Oto prawdziwy koszmar każdego rolnika - przerwa w pracy w szczycie sezonu. Jednak wcale nie musi do niej dojść. Regularne kontrole przed sezonem pozwolą wykryć usterki, zanim staną się poważnym problemem. Niezawodne rozwiązania techniczne zastosowane w ciągniku Valtra zasługują na odpowiednie serwisowanie. Dzięki niemu ciągnik spełni Twoje oczekiwania.

5. Kontrola jest DARMOWA*

Zgadza się! Możesz skorzystać z BEZPŁATNEGO* przeglądu SMART Check swojego ciągnika Valtra, przeprowadzanego przez odpowiednio przeszkolonych i wyposażonych mechaników. Trwający 2 godziny przegląd obejmuje ponad 70 elementów, w tym kontrolę poziomu bezpieczeństwa. Na koniec otrzymasz bezpłatny raport o usterkach i stanie technicznym, który pozwoli Ci optymalnie zaplanować serwisowanie ciągnika.

Wystarczy, że skontaktujesz się z lokalnym dealerem i zarezerwujesz BEZPŁATNY* przegląd SMART Check. Pospiesz się, ponieważ oferta wygasa 31 marca 2023 r., a dealerzy mogą nie mieć już wolnych miejsc. Dowiedz się więcej pod tym adresem lub skontaktuj się z lokalnym dealerem Valtra już dziś!

*W przypadku maszyn 5-letnich i starszych. Obowiązują warunki handlowe oferty.

Darmowy przegląd Valtra Smart Check

Możesz skorzystać z bezpłatnego przeglądu SMART Check swojego ciągnika Valtra, przeprowadzanego przez w pełni przeszkolonych i profesjonalnie wyposażonych techników.

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZEGO
DEALERA Valtra