share

Najlepszy ciągnik o mocy powyżej 200 KM

Ostatnio przyjrzeliśmy się najlepszym ciągnikom o mocy w przedziale od 100 do 150 koni mechanicznych. Dziś skupimy się na ciągnikach o mocy co najmniej 200 koni mechanicznych. Przy zakupie ciągnika o tym zakresie mocy należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Wydajne ciągniki czeka wiele godzin pracy, czasami przy udziale wielu kierowców pracujących w szczycie sezonu na zmianę. Niezawodność, moc i technologia mają tu kluczowe znaczenie. Całkowity koszt użytkowania ciągnika również jest niezwykle ważny, zwłaszcza dla właścicieli flot, którzy chcą kupić i eksploatować wiele ciągników. W tym artykule przedstawiamy ciągniki Valtra o mocy co najmniej 200 KM, które najlepiej spełniają wymagania użytkowników ciągników o większej mocy.

Ciągniki 6-cylindrowe

Wszystkie ciągniki Valtra o mocy co najmniej 200 KM są wyposażone w oszczędne 6-cylindrowe silniki AGCO Power o pojemności skokowej wystarczającej do uzyskania optymalnego momentu obrotowego i niskiego zużycia paliwa. Wszystkie silniki AGCO Power stosowane w tych ciągnikach Valtra spełniają europejską normę emisji spalin Stage V. Ciągniki Valtra serii T, Q i S dysponują silnikami o mocy co najmniej 200 KM. Dzięki szerokiej gamie wariantów przekładni, funkcji technologicznych i kabin, modele te są przystosowane do różnych sytuacji i okoliczności.

Najlepszy ciągnik dla gospodarstw średniej wielkości

Valtra serii T to wielokrotnie nagradzany, niezwykle wszechstronny ciągnik o mocy od 155 do 271 KM (z doładowaniem). Model T215 to najniższa moc oferowana przez Valtrę w tym zakresie, z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 910 Nm (z dodatkową mocą). Kolejnym modelem jest T235 o standardowej mocy 235 KM dla modeli z przekładnią Powershift i 220 KM dla modeli z przekładnią bezstopniową (250 z dodatkową mocą). T235 występuje w modelach HiTech, Active i Versu, a także w popularnym modelu Direct

Najwyższą wersją serii T jest model T255, którego moc maksymalna wynosi 271 KM (z dodatkową mocą) co przekłada się na moment obrotowy na poziomie 1000 Nm. Seria T charakteryzuje się wszechstronną gamą modeli, dzięki czemu łatwo jest znaleźć przekładnię i technologię, która najlepiej pasuje do Twojego sposobu pracy. Na przykład modele HiTech i Active mają pięciostopniową przekładnię Powershift z funkcją automatycznej zmiany biegów, która dobierze najlepsze przełożenie zapewniające moc i oszczędność paliwa w oparciu o wymagania dotyczące prędkości i momentu obrotowego. HiTech nie jest zbyt często wybierany w zakresie powyżej 200 KM, z kolei Active jest bardzo popularny. Modele Active są wyposażone w hydraulikę Load Sensing. Model Versu również jest wyposażony w przekładnię Powershift, a dodatkowo posiada rewolucyjny interfejs użytkownika SmartTouch. Dzięki temu można prowadzić ciągnik w sposób podobny do maszyny z przekładnią bezstopniową (CVT). SmartTouch otwiera przed użytkownikiem świat inteligentnych rozwiązań rolniczych dostępnych dzięki Valtra Guide. Model Direct Serii T to kolejny świetny wybór na potrzeby inteligentnego rolnictwa. Jest wyposażony w wydajną przekładnię CVT. Technologia CVT oferuje bezstopniową przekładnię zapewniającą płynne przekazywanie mocy i stałą oszczędność paliwa. Istnieje także możliwość jazdy w trybie „ręcznym”, gdy konieczna jest bardzo precyzyjna kontrola prędkości ciągnika i obrotów silnika przy jednoczesnym zachowaniu swobody pracy. 

 

Zobacz film o serii T

Wybór ciągnika serii T - podsumowanie

Do ogólnych, różnorodnych zadań rolniczych, które nie wymagają rozwiązań z zakresu inteligentnego rolnictwa lub zarządzania uwrociami, wybierz model Active. Do inteligentnego rolnictwa, które wymaga odpowiedniej mocy, wybierz model Versu. Aby zapewnić sobie oszczędność paliwa, sprawne dostarczanie mocy (zarówno na drodze, jak i na polu) oraz rozwiązania z zakresu inteligentnego rolnictwa, wybierz serię T w wersji Direct. Jeśli zależy Ci na przekładni CVT, jeszcze większej mocy i wielu rozwiązaniach z zakresu inteligentnego rolnictwa, czytaj dalej! 

Najlepszy ciągnik dla dużych gospodarstw i firm świadczących usługi rolnicze

Ciągnik do dużych gospodarstw i firm świadczących usługi rolnicze musi być niezawodny, by zagwarantować zyski. Musi też mieć wystarczającą moc, aby wykonać każde zadanie i pracować z osprzętem rolniczym. Ponadto, dla tego typu pracy niezbędne są rozwiązania z zakresu inteligentnej technologii rolniczej. 

Seria Q zdobyła popularność wśród rolników i wykonawców od momentu wprowadzenia na rynek we wrześniu 2022 roku. Ciągnik z tej serii został opisany słowami „Myśli jak Zawodowiec. Pracuje jak Bestia”. Seria Q doskonale łączy moc i technologie inteligentnego rolnictwa. 

Wybór w przypadku serii Q jest prosty. Wspaniały, oszczędny 7,4-litrowy silnik AGCO Power, światowej klasy płynnie działająca i wydajna przekładnia CVT oraz zaawansowane rozwiązania z zakresu inteligentnego rolnictwa dostępne w ramach wyposażenia standardowego. Do wyboru jest 5 modeli o mocy od 230 KM do 305 KM. Wszystkie modele, oprócz Q305, posiadają funkcję doładowania, która zapewnia dodatkową moc, wtedy gdy jest najbardziej potrzebna. Wydajny silnik zapewnia moment obrotowy wynoszący od 1000 do 1280 Nm (w zależności od modelu), który jest idealny do pracy z osprzętem rolniczym i do realizacji wymagających prac. Funkcje inteligentnego rolnictwa są standardem w serii Q. Valtra Guide, ISOBUS, kontrola sekcji z Multiboom, zmienne dawkowanie, Valtra Auto U-Pilot i SmartTurn są elementami standardowego wyposażenia, jak można się było spodziewać. Dzięki Auto U-Pilot i SmartTurn jazda po polu staje się całkowicie zautomatyzowana. Wszystkimi tymi funkcjami można z łatwością sterować za pomocą słynnego interfejsu użytkownika SmartTouch. Profile kierowców można łatwo przełączać między terminalami i maszynami wyposażonymi w interfejs SmartTouch. To atrakcyjna funkcja dla właścicieli flot lub gdy ciągnik jest używany w systemie zmianowym, ponieważ dzięki niej przestawienie się pomiędzy różnymi kierowcami i zadaniami staje się niezwykle proste. 

 

Zobacz film o serii Q

Wybór Serii Q - podsumowanie

Ciągniki Valtra serii Q to NAJLEPSZY wybór dla większych gospodarstw rolnych i firm świadczących usługi rolnicze. Wyjątkowa moc, łatwe w obsłudze rozwiązania z zakresu inteligentnego rolnictwa, oszczędność paliwa i najlepsza na rynku płynnie działająca przekładnia - to właśnie „Bestia”! Ponieważ wszystkie modele wyposażone są w przekładnię CVT, a zaawansowane rozwiązania z zakresu inteligentnego rolnictwa stanowią element wyposażenia standardowego, jedynym czynnikiem decydującym o wyborze modelu jest moc. Valtra Unlimited oferuje również szereg rozwiązań dla serii Q, które poprawią wydajność i komfort pracy.

Najlepszy ciągnik do intensywnych lub ciężkich prac rolniczych

Ciężkie prace, takie jak głęboszowanie i ciągnięcie dużych ładunków, wymagają mocnego ciągnika o odpowiedniej pojemności skokowej i hydraulicznej, który pozwoli na pracę z osprzętem rolniczym przez cały dzień. Ciągniki Valtra serii S są wyposażone w 8,4-litrowy silnik AGCO Power z podwójnym turbo zapewniający wydajne wytwarzanie mocy. Seria S oferuje moc od 300 KM do 405 KM i maksymalny moment obrotowy rzędu 1600 Nm. To z pewnością pozwoli sprostać każdemu wymagającemu zadaniu. Moc przekazywana jest za pośrednictwem przekładni bezstopniowej, dzięki czemu jazda jest lekka i przyjemna.

Seria S jest wyposażona w hydrauliczne zawieszenie przedniej osi, oferujące najwyższy komfort i doskonałą przyczepność. Zarówno zawieszenie przedniej osi, jak i czteropunktowe pneumatyczne zawieszenie kabiny (znane jako Valtra AutoComfort) należą do wyposażenia standardowego, co dodatkowo zwiększa komfort pracy kierowcy.

Tak jak seria Q, seria S posiada interfejs użytkownika SmartTouch, który pozwala w pełni wykorzystać łatwe w obsłudze rozwiązania Valtra w zakresie inteligentnego rolnictwa. 

Wybór Serii S - podsumowanie

Valtra serii S to najlepsze ciągniki o mocy powyżej 200 KM do bardzo ciężkich ładunków i wykonywania ciężkich prac rolniczych lub prac z wykorzystaniem WOM, takich jak mulczowanie i zrębkowanie drewna. Wybór najlepszego ciągnika z Serii S zależy od wykonywanej pracy i dopasowania mocy do potrzeb. Można dodać pakiet wyposażenia, które zwiększą komfort lub poziom technologiczny serii S zgodnie z oczekiwaniami. 

Jak wybrać najlepszy ciągnik o mocy powyżej 200 KM

Linia ciągników Valtra o większej mocy jest bardzo szeroka. Seria T oferuje duże możliwości adaptacji dla średnich i dużych gospodarstw z funkcjami inteligentnego rolnictwa lub bez nich. Seria Q jest idealna dla dużych, prężnie działających gospodarstw i firm świadczących usługi rolnicze, które potrzebują skutecznego dostarczania mocy, zaawansowanej technologii inteligentnego rolnictwa i niskiego całkowitego kosztu posiadania. Seria S oferuje wydajne ciągniki dla dużych gospodarstw wykonujących intensywne i trudne prace, które dodatkowo potrzebują rozwiązań z zakresu inteligentnego rolnictwa.

Nadal nie możesz się zdecydować? Zajrzyj do wirtualnego salonu Valtra, aby porównać modele. Odwiedź również nasz kanał na YouTube, gdzie można obejrzeć więcej filmów.

Wirtualny salon wystawowy Valtra Showroom

Odwiedź wirtualny salon wystawowy Valtra, aby zobaczyć inne serie naszych ciągników.
Showroom

Przeczytaj nasze pozostałe artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Najlepszy inteligentny ciągnik rolniczy dla usługodawców

Najlepszy ciągnik rolniczy w grupie 100 do 155 KM