Jackpot dla valtry na targach Agritechnica: Valtra zdobywa nagrodę „TRACTOR OF THE YEAR 2018” oraz nagrodę “BEST DESIGN 2018” na targach Agritechnica Artykuły prasowe

12.11.2017
Jackpot dla valtry na targach Agritechnica: Valtra zdobywa nagrodę „TRACTOR OF THE YEAR 2018” oraz nagrodę “BEST DESIGN 2018” na targach Agritechnica
Ciągnik Valtra T254 Versu z podłokietnikiem SmartTouch zdobył nagrodę „Tractor of the Year 2018” oraz nagrodę „Best Design 2018”na targach Agritechnica. Natomiast nowa Valtra serii A była wśród pięciu finalistów w kategorii Best Utility.
Wyboru dokonało 23 niezależnych dziennikarzy reprezentujących 24 europejskie magazyny rolnicze. „Tractor of the Year 2018” to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży, świadcząca o innowacyjności, technologii i wydajności. Jest to pierwsza nagroda „Tractor of the Year” przyznana Valtrze.

Jury uzasadniło decyzję o przyznaniu nagrody „Tractor of the Year 2018” następująco:
"Valtra ustanawia nowy standard w intuicyjnej obsłudze; ciągnik oferuje wysoki poziom komfortu, wydajności, użyteczności i wszechstronności.
Standardowy podłokietnik SmartTouch z 9-calowym ekranem dotykowym, inteligentna i wielofunkcyjna dźwignia jazdy i nowy joystick hydrauliczny zapewniają najlepszy i najprostszy interfejs użytkownika w branży. Pozwala operatorowi kontrolować i regulować prawie każde ustawienie silnika, skrzyni biegów, hydrauliki, AutoGuide, telemetrii itp. W rzeczywistości jest to nowy sposób pracy z terminalem ciągnika. "

Kontynuując dalej odnośnie nagrody „Best Design” tego modelu, jury powiedziało:
„To niesamowite, jak marka może się zmienić (patrząc 10 lat temu), kiedy właściwi projektanci dbają o styl. Valtra Versu T254 ze SmartTouch to bardzo fajny wygląd, nowoczesny i elegancki traktor”.
“Otrzymanie tych ważnych nagród i uznanie finalistów jest niesamowite i stanowi kontynuację licznych wyrazów uznania i nagród dla produktów czwartej generacji od momentu ich prezentacji i wprowadzenia na rynek w 2014 roku. Valtra T254 z podłokietnikiem SmartTouch to świadectwo ciągłego rozwoju Valtry, gdzie podkreśla się niezawodne, łatwe w użyciu i intuicyjne rozwiązania dzięki którym praca z produktami Valtry jest dla rolników przyjemnością i dzięki którym mogą korzystać a najnowszych rozwiązań technologicznych”, skomentował Mikko Lehikoinen, Dyrektor ds. Marketingu Valtra Inc.

Najnowszy model Serii T, Valtra T254, został zaprezentowany w czerwcu tego roku a dostawy do klientów rozpoczęły się już w sierpniu. Valtra T254V to idealna maszyna do ciężkiej pracy, a podłokietnik SmartTouch pozwala na obsługę najnowszych narzędzi rolnictwa precyzyjnego przy użyciu tego samego interfejsu użytkownika wykorzystywanego do sterowania traktorem. Dzięki SmartTouch jazda ciągnikiem z przekładnią powershift jest teraz jeszcze łatwiejsza – ciągnik można prowadzić tak, jakby miał przekładnię bezstopniową. Najmocniejszy model serii T – T254 osiąga moc 271 KM.

Valtra SmartTouch – łatwiejsze niż obsługa smartfonu
Valtra T254 Versu posiada nowy, intuicyjny i łatwy w obsłudze podłokietnik SmartTouch. Zaprojektowano i wykonano go w Finlandii, a w kwietniu 2017 roku przyznano mu prestiżową nagrodę Red Dot.

SmartTouch posiada w pełni zintegrowane technologie: Guidance, Isobus, AgControl i TaskDoc. Dzięki nowemu podłokietnikowi poprawia się produktywność każdego traktora – można wdrożyć odpowiednią kombinację i ułatwić pracę operatora. Każdy operator może mieć indywidualny profil, gdzie wszystkie jego ustawienia w ciągniku są zapamiętane i dostępne w ciągu paru sekund. Każda zmiana ustawień, oprócz zmian w ustawieniach terminalu, jest zapisywana automatycznie do aktywnego profilu.

Dziewięciocalowy terminal jest łatwiejszy w obsłudze i bardziej intuicyjny niż współczesny smartfon. Można dostać się do praktycznie każdej funkcji na terminalu przy użyciu dwóch dotknięć czy przesunięć, a jego układ sprawia, że zagubienie się w menu jest niemożliwe. Każdy, niezależnie od tego czy już wcześniej użytkował ekran dotykowy czy nie, może obsługiwać ten terminal po niewielkim przeszkoleniu.

Inteligentna dźwignia jazdy – prowadź ciągnik z przekładnią powershift tak, jakby miał napęd bezstopniowy.
Model Versu wprowadza rewolucję w prowadzeniu traktorów z przekładnią powershift. Można zwiększyć prędkość przez popchnięcie dźwigni jazdy i zmniejszyć przez jej pociągnięcie, cały czas w pełni kontrolując przyspieszenie. Nie ma przełącznika pomiędzy trybem dźwigni a trybem pedału, gdyż są one cały czas ze sobą perfekcyjnie zsynchronizowane. Ta nowa funkcja daje operatorowi większą elastyczność. Valtra Versu to jedyny traktor z przekładnią powershift, posiadający możliwość rzeczywistej jazdy przy użyciu dźwigni jazdy.

Pięciostopniowa skrzynię biegów powershift posiada cztery główne zakresy i dwa zakresy biegów pełzających, co daje 30 biegów w obu kierunkach jazdy. Zmiana biegów jest precyzyjna i płynna i może odbywać się w trybie automatycznym, lub manualnie przy użyciu dźwigni jazdy. Ten model posiada również funkcję Valtra Hill-hold, dzięki której można łatwo i bezpiecznie ruszyć ciągnikiem, nawet pod górę, oraz rewolucyjny, opatentowany asystent hydrauliki, dzięki któremu można automatycznie zwiększyć wydajność hydrauliki, bez wpływu na prędkość jazdy.

Tak jak w innych modelach Valtra czwartej generacji, również i w T254 Versu wygoda, trwałość, wszechstronność i skandynawski design są standardem.
Model posiada funkcje niedostępne dla innych ciągników z przekładnią powershift. Można go dostosować do potrzeb każdego klienta, również układowi jazdy tyłem TwinTrac oraz kabinie SkyView zapewniającej niezrównaną widoczność z tyłu.

Zdjęcia:

Zdjęcie 1 (ceremonia przyznania nagród)
Od lewej:
Brandon Montgomery, Director Global Platforms, Valtra EME
Mikko Lehikoinen, Director Marketing, Valtra EME
Jari Rautjärvi, VP, Managing Director, Valtra EME & Global Lead of Valtra Brand
Ville Mansikkamäki, Director Sales, Valtra EME

Zdjęcie 2
Valtra T254e Versu

Filmy:
https://youtu.be/BTSyd3iVA7k

Więcej informacji o SmartTouch:
http://www.valtra.pl/smarttouch.aspx\

O Valtrze
Valtra Inc. projektuje, wytwarza, rozprowadza i serwisuje ciągniki Valtra, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów. Firma dba także o stały rozwój swoich produktów. Ciągniki Valtra znane są ze swojej wszechstronności i niezawodności. Zostały one zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikom wysoką jakość pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach i na trudnym terenie. Valtra jest światową marką koncernu AGCO, wiodącym producentem ciągników w skandynawii, a także jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Ameryce Południowej. www.valtra.com

O AGCO
Koncern AGCO (NYSE: AGCO) jest światowym liderem w projektowaniu, wytwarzaniu i rozpowszechnianiu rozwiązań mających zastosowanie w rolnictwie. Wspiera on także działania zwiększające produktywność w rolnictwie, oferując pełną gamę sprzętu rolniczego i związane z nim usługi. Produkty koncernu AGCO sprzedawane są przez pięć głównych marek: Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® oraz Valtra®, a dodatkowo oferuje się także wachlarz technologii precyzyjnych oraz usług optymalizujących pracę w rolnictwie Fuse®. Są one dystrybuowane na całym świecie przez ponad 3000 niezależnych dealerów i dystrybutorów w ponad 150 krajach. Koncern AGCO utworzony został w 1990 roku i ma swoją siedzibę w Duluth, w stanie Georgia. Jego wartość sprzedaży netto w 2016 roku wyniosła około 7,4 miliarda dolarów. Aby uzyskać więcej informacji, proszę zapoznać się ze stroną http://www.AGCOcorp.com. Aby dowiedzieć się więcej na temat firmowych aktualności i wydarzeń, zapraszamy na nasz profil na Twitterze: @AGCOCorp. Wiadomości finansowe śledzić można na Twitterze pod hashtagiem #AGCOIR.

Jackpot dla valtry na targach Agritechnica: Valtra zdobywa nagrodę „TRACTOR OF THE YEAR 2018” oraz nagrodę “BEST DESIGN 2018” na targach Agritechnica


« Powrót na stronę główną