Valtra oferuje przekładnie po regeneracji fabrycznej

29.05.2013
Valtra oferuje przekładnie po regeneracji fabrycznej
Regenerowane przekładnie są dobrą alternatywą dla ewentualnych napraw we własnym zakresie. Klient otrzymuje przekładnię tak dobrą jak nowa, fachowo zmontowaną, wyposażoną w 60% nowych części. Jej trwałość jest porównywalna z przekładnią fabrycznie nową.
Montaż przekładni po fabrycznej regeneracji jest często dużo szybszy i efektywniejszy kosztowo, niż samodzielny demontaż, weryfikacja, zamawianie części i montaż. Klienci mogą z góry zarezerwować czas na naprawę wiedząc, że gotowa przekładnia już czeka na montaż w ciągniku – mówi kierujący projektem Jari Luoma-Aho.

W fabryce w Suolahti uszkodzona lub zużyta przekładnia jest rozmontowywana, myta i kontrolowana. Wszystkie wadliwe części oraz łożyska są wymieniane na nowe, przez profesjonalnie przygotowanych specjalistów. Nieuszkodzone części, które są nadal w dobrym stanie są ponownie wykorzystywane, o ile ich stopień zużycia na to pozwala. Przekładnia jest następnie montowana, testowana na hamowni i malowana. Na regenerowane przekładnie, podobnie jak na nowe, udzielana jest roczna gwarancja.

Valtra oferuje obecnie około 20 rodzajów regenerowanych przekładni, w tym do serii N i T, serii 6000 i 8000, oraz dla serii A i 100. Aby uniknąć pomyłek wynikających z dużej różnorodności, wszystkie przekładnie dostarczane są wraz z WOM i biegami pełzającymi. Przekładnie Mezzo, Mega i HiTech, oraz również Versu i Direct oferowane będą w najbliższej przyszłości.

Regenerowane podzespoły stanowią duży udział w częściach zamiennych w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym. Dla przykładu, w fabryce silników AGCO w Linnavuori, ponad dwudziestu mechaników jest zatrudnionych przy naprawach regeneracyjnych.

Oprócz innych korzyści, regeneracja przekładni pomaga chronić środowisko naturalne, zmniejszając ilość zużytej energii i materiałów.

 


« Powrót na stronę główną