Valtra prowadzi dalsze inwestycje w obsługę klienta indywidualnego Artykuły prasowe

01.09.2011

Valtra jest jedynym producentem ciągników, który buduje ciągniki na podstawie indywidualnych zamówień klienta.

Firma Valtra jest producentem zindywidualizowanych ciągników już od ponad 20 lat, natomiast system zamówień klienta jest w dalszym ciągu rozwijany. Najnowsze inwestycje w modele ciągników i fabrykę firmy Valtra sprawiają, że określenie idealnego ciągnika dla potrzeb klienta staje się jeszcze łatwiejsze.

W ciągu ostatnich pięciu lat Valtra zainwestowała ponad 50 mln euro w projekty rozwoju produktu. W rezultacie, linia ciągników Valtra została całkowicie odświeżona - i ta tendencja trwa nadal. Najnowsze ciągniki to tylko przedsmak wszystkich nowych modeli, które jeszcze bardziej odnowią linię modeli Valtra w najbliższych latach.

Fabryka Suolahti została zmodernizowana w ostatnich latach kosztem inwestycji o wartości dziesiątków milionów euro. Obecnie planowana jest nowa inwestycja o wartości 23 mln euro w zakresie budowy nowej lakierni i modernizacji początku linii montażowej. Nowe systemy produkcji wpłyną na dalszą poprawę produktywności, co skróci czas dostawy i zwiększy opłacalność. Zmodernizowana fabryka pozwoli firmie Valtra na obsługę klientów na jeszcze bardziej zindywidualizowanej zasadzie, na przykład, może zostać zainstalowany fabrycznie szerszy zakres sprzętu leśnego. W sumie nowe inwestycje przyczynią się do poprawy zdolności fabryki do produkowania ciągników szybciej i w większych ilościach, jak również do dostarczania ciągników, które są jeszcze bardziej dokładnie dopasowane do potrzeb klientów.

AGCO inwestuje również w swoje ERP (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) oraz systemy technologiczne, a także w metody pracy. Fabryka Valtra Suolahti pełni rolę pioniera w tym projekcie. Około 100 osób zostało zatrudnione w pełnym wymiarze czasu pracy w ciągu ostatnich 18 miesięcy w związku z projektem w Suolahti. Ta inwestycja o wartości ponad 20 mln euro ma na celu poprawę wydajności w firmie Valtra i dalszy rozwój współpracy w ramach AGCO

Omawiane główne inwestycje w najbliższych latach będą oznaczać dla rolników i przedsiębiorców lepszą jakość usług oraz możliwość bardziej precyzyjnego określenia ciągników, które są im potrzebne do pracy. Ciągniki Valtra produkowane są w oparciu o indywidualne zamówienia klientów od ponad 20 lat, a nowe inwestycje przyczynią się do zwiększenia przewagi Valtra nad konkurencją.


« Powrót na stronę główną